Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám új párja miért érzi...

Édesanyám új párja miért érzi már-már kötelességének, hogy beleszóljon az életembe/életünkbe?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már gyerek, 22 éves vagyok. Egy házban élünk, de csak a nappali a közös, minden más külön van (a közművek is). Édesanyámmal nagyon jól kijövünk, szereti a páromat, imádja az unokáját, nem szoktunk veszekedni. Mióta viszont az új párja beköltözött, minden napra jut valami nézeteltérés. Gond, ha főzök, gond, ha takarítok, gond, ha vendégek jönnek, gond, ha én vásárolok be, de az is ha nem teszem... Próbáltam már vele beszélni erről, de választ nem igazán kaptam a kérdéseimre. Édesanyám pedig teljesen másként viselkedik, mikor a párja is ott van. Például mikor megmondtuk, hogy jön a kistesó, édesanyám nagyon örült, a munkahelyén is mindenkinek megmutatta az uh képet, madarat lehetett volna vele fogatni. Este, miután elmondta a párjának, aki természetesen nem örült neki (a nagyobbat sem szereti, mert idegesíti), már ő is ugyanazt fújta: minek második gyerek, túl korai, stb.

Mit lehet ilyenkor csinálni?


2013. ápr. 11. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
beszélj velük úgy, hogy mindketten ott vannak. mondd el nekik ezt, amit ide kiírtál. ha nem oldódik meg a dolog, akkor pedig költözzetek el. nálunk is ez oldotta meg a problémát... azóta minden sokkal jobb, mióta külön vagyunk
2013. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy véleménye lehet, beleszólása nem. Mondd meg, hogy te otthon vagy, neki kell alkalmazkodnia, mivel ő jött később. Ha látja, hogy lepereg a véleménye rólad, nem fog többet szekálni.

Persze lehet, arra törekszik, hogy elköltözzetek.

2013. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Édesanyám új párja miért érzi már-már kötelességének, hogy beleszóljon az életembe/életünkbe?"


Mert édesanyád ezt hagyja. Nem tudom - a lényeget a kérdezők mindig kifelejtik -, hogy anyukáddal beszéltél-e már erről négyszemközt. Annak ugyanis nincs értelme, ha a párját támadod, mert így valószínűleg kisebb-nagyobb vívódás után mellé áll.


Mindenesetre én jobban belefolyni nem akarok, mert ki tudja, lehet, hogy egy külső szemlélő(a pasas) racionálisabban látja a helyzetet, esetleg úgy látja, hogy anyukádat elnyomjátok/kihasználjátok, stb.

Azaz ezesetben jó lenne ismerni a férfi álláspontját is, meg anyukádét is, anélkül, hogy bárki befolyással lenne rá. Mert neki egyik oldalon ott a szerelem, a másikon meg te, meg a kicsi(k), és kettészakad.

2013. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukád valószínűleg meg akar felelni mindkettőtöknek. De tényleg vele kellene ezt megbeszélned.
2013. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha külön nem tudtok megélni talán tényleg nem kéne kistesó.
2013. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!