Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, mennyire "engeditek"...

Nők, mennyire "engeditek" hogy a férfi beleszóljon hogy hogyan alakitjátok ki a konyhát?

Figyelt kérdés

A konyha a ti kezetekhez van kialakitva vagy ugymond az is közös?

Most nem a só helyére célzok hanem mondjuk hogy hol a mosogató,hűtő.

Nem igazán tudunk megegyezni a férjemmel.6 éve megvan a konyhám de nem praktikus átalakitani szeretném de a párom ellenál.


2011. dec. 15. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Közösen lett kialakítva. Ő is szöszmötöl néha a konyhában, nem csak az én magánterületem. Igazából minek áll ellent? A változtatásnak, vagy annak, hogy pénzbe kerül?
2011. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Én költöztem a férjemhez. Így adott volt a konyha.


Szerintem mindenki olyan mértékben "szóljon bele", amennyi időt tölt ott. Ha megosztjátok a mosogatást, főzést, stb., akkor 50-50%, de ha pl. a férjed semmit nem csinál, akkor igenis a te szavad legyen a döntő!

2011. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A férjemnek az a fontos hogy jól nézzen ki,nekem most már inkább az hogy praktikus legyen.

pici főzőfülke,egyszemélyes,sankkal van elválaszva az ebédlőrésztől,a sankot szeretném eltüntetni,de szerinte ugy béna lesz.Ezen felül aprób változtatás lenne tűzhely,hűtő helyének a megcserélése.

90%ban én vagyok a konyhában.

2011. dec. 15. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi mindig mindenben közösen döntünk, így a konyhában is, mivel ő is szeret "konyhatündérkedni" :-)Igyekeztünk egyszerre törekedni a dizájnra és a praktikumra is.
2011. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tőlem akár beleszólhatna vagy nem, addig ameddig ő a teafőzésen tól sokat nem ért a konyhai tevékenységekhez, addig én döntök :)

Nyilván, ha ő is főzne, akkor beleszólna, de így csak nekem kell jó legyen :) Amúgy ő rám is hagyta.

2011. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

néha én is megijedek amikor a párom át akar rendezni bármit.

olvastam valahol, hogy ez azt jelenti hogy az életét akarja változtatni. amikor újat, mást szeretne az ember.

lehet neki is csak ilyen lelki sasszéi vannak, hogy bizonytalanabbá válik. habár kétlem, hogy ő értené hogy mitől.

a férfiakban nem szoktak így megfogalmazódni a dolgok.


ilyenkor javaslat: szoktatni kell a gondolathoz fokozatosan és ennyi.

2011. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Közösen találtuk ki.

Szerintem akkor jogos, hogy valaki egyedül döntsön, ha a másik "nem teszi be a lábát oda."

Ha a párod sosem főz egy vajaskenyérnél többet :) akkor szép lenne tőle, hogy rád hagyja a dolgot.

Ha viszont közel azonos arányban főztök, akkor érdemes úgy kialakítani, hogy mindkettőtöknek megfeleljen. :)

2011. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem is kialakításról szól a kérdés.

Kérdezd meg, miért nem akarja az átalakítást. Az én párom is nagyon ódzkodott, mikor mondtam, hogy ezt vagy azt kellene venni, felújítani, de aztán kiderült, hogy nem az újjal lett volna baja, hanem 1. félt, hogy meginog az anyagi helyzetünk, 2. nagyobb munkára gondolt, mint amekkorát valójában el kellett végezni, 3. nem tudta elképzelni a végeredményt, 4. lusta volt és nem volt kedve dolgozni. Persze magától egyáltalán nem ezeket mondta, én meg nem értettem, mi a baja.


Nem lehet, hogy egyszerűen csak a felfordulástól tart a férjed?

2011. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi idő után nem tudtad beidomítani, hogy mindig az legyen amit Te akarsz, akkor mint nő nagyon rosszul csinálsz valamit.
2011. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!