Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom szép szóval...

Miért nem tudom szép szóval leszoktatni az anyumat arról, hogy beleszóljon a lányom életébe?

Figyelt kérdés
Én még valahogy le tudom szerelni, de nagyon bosszant,hogy az unokája életébe is folyton beleavatkozik.Én sem teszem,akkor Ő miért? Két generáció válaszja el őket egymástólés, mégis....!Hallottam egyszer,hogy: a szülők/nagyszülők csak akkor adjanak tanácsot,ha kérik a gyerekek. Sztem egy így igaz.
2009. ápr. 26. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a hejzet....én vok az unoka ugyebár....fiatalkoru vgyok,nagyanyám irányitan akar....a különbség annyi hogy anyám nem meri leállitani...tudniillik rossz anyagi hejzetünk van és néha segitenek.De viszontaz ország másik végén élnek....bonyolult.
2009. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akiknél a szép szó nem használ, sajnos... Van olyan ember, akinek mindent személyesen kell megtapasztalni, hogy rájöjjön amire mások példájából is rájöhetne.A feltett kérdés bonyolult, emberi szándékok is befolyásolják. Valamiért anyukád így látja jónak, feltételezhetően csupa jószándékból.


OFF az elsőnek: ha az ország másik végén élnek, akkor

úgysincs nagy belszólása a nagyinak, ez olyan ideális helyzetnek tűnik nekem és valószínű sokaknak, bárcsak mi is az ország másik végén élnénk anyósoméktól!!!

2009. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jaja....de nemtuggyuk mikor jelennek meg....mindig váratlanul,ésparancsolgatnak,utasitgatnak,fenyegetőznek.......
2009. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nekem 14 évesen sikerült végleg kikecmeregnem a nagymamám nyomása alól. Ehhez viszont az anyukám beleszólása is feltétlenül kellett, lényegében ő térítette észhez a nagyit, aki folyton arra hivatkozott, hogy az ő intő szavai nélkül elkanászodom, stb. Be kellett bizonyítanunk, hogy nem szorulok rá. Így hát összeszedtem magam, és megmutattam, mennyire önálló és érett gondolkodású vagyok. Egyébként hány éves a lányod? Mellesleg én finoman trükköztem is; eleve ritkábban látogattam, de ha megjelenem nála, nagyon kedves próbáltam lenni vele, és biztosítottam róla - ha szóba került -, hogy nagyon szeretem (és ezzel egyébként nem túloztam), és nem várom el, hogy időt és energiát áldozzon értem, hiszen lassacskán neki volna szüksége az én odafigyelésemre, és így tovább. Próbáltam ezáltal tudatára ébreszteni, hogy ő végtére is nagymama lenne, nem pedig idomár...
2009. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
OFF az elsőnek: na jó, van még ideálisabb is: a földgolyó másik felén:)))... Gondolom, hogy milyen lehet a helyzet, ha még Te is így érzed! Amúgy nem a te feladatod megoldani, Te beleszülettél ebbe. Gondolom szüleidkapcsolatát, életét is befolyásolják, ők tehetnének többet, főleg az a szülőd, akinek a szülei ezek a nagyszülők..
2009. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lányom 30 éves.
2009. ápr. 26. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Akkor 30 éve próbálod, és azt gondolod, itt valaki tud okosabbat?

Úgy gondolom, hogy a nagyszülői generációból a legtöbben máshogy gondolkodnak, mások a tapasztalataik egy teljesen más (szűkebb) világban. El lehetne kezdeni magyarázni, hogy mi van most, szerinted megértené? Ha nyitott rá, és őgy gondolod, megpróbálhatod... De ez az ő hozzáállásától is függ. Szerinted megváltoztathatók a másik ember szándékai?

Szóval szerintem meg lehet próbálni, de a végső döntés az övé, márpedig ha 30 évig nem ment...


Az én egyik nagyim egy kis faluban lakott születésétől élete végéig, még a 10 km-re lévő nagyvárosba is 2 évente 1-szer ment (azt hiszem a piacra). Soha nem értette, mit "rohangálunk" naponta 2-szer oda, pl munkahelyre+mellette suliba, azt meg hogy miért mentem külföldre dolgozni, képzelheted! (Mi lett volna, ha megéri, hogy külföldre mentem férjhez?) Csak ingatta a fejét, amikor a buszmegállóba futottam a háza előtt, hogy "lányom... már megint ez a sietés...micsoda egy világ!".

2009. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, ezzel nem lebeszélni akartalak, tényleg meg lehet próbálni, mert annyira nagy különbségek vannak az emberek között, ki tudja? Egy biztos: most valahogy máshogy próbáld, mint az eddigi (sikertelen) módszerekkel.

Előző+második voltam

2009. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!