Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Ti, hogy csinálj...

Közös kassza? Ti, hogy csináljátok? Minden megy közösbe?

Figyelt kérdés

A barátommal tervezzük az összes költözést. Én még nem dolgozok, de miután összeköltözünk én is dolgozni fogok. (Még suliba járok)Az lenne a kérdésem, hogy hogyan szokták ezt a párok megoldani, hogy közös kassza? Mi számít annak? Egy bankszámlára megy a fizetés és onnan veszitek le mindketten a bevásárlásra meg a számlákra a pénzt? Vagy 2 kártyára megy a fizetés és a hó végén ráutaljátok egy 3. számlára az összeget és azon gyűjtögettek? Vagy, hogy megy ez a gyakorlatban?

20L


2013. ápr. 11. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

minden családban másképp megy.

Nálunk betesszük mindketten a közösbe, ebből hó elején egy fix összeget elteszünk a gyűjtőbe, kifizetjük az összes csekket, hitelt,megcsináljuk a nagy bevásárlást, és a maradékból közösen élünk. A nagyobb kiadásokat megbeszéljük.

2013. ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk az elején két külön bankkártyánk volt, mindenkinek arra ment a saját fizuja, de soha nem tartottuk számon, hogy ki mit fizet, néha utaltunk egymáséra pénzt, ha a másiké fogyóban volt. Aztán lett közös számla, most arra jön minden.
2013. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk külön kártya van,de leveszem a pénzt ha kell,vagy éppen ő,de néha az ővé van nálam.Anno mikor külön voltunk akkor volt számlánk és igy maradt,de minden közös.Az ő fizuját is én veszem le,ha kell.Nálunk ez nem téma.Közös és kész,pedig ő kétszer annyit keres,mint én.Egy család vagyunk.
2013. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Minden megy a közösbe. Aztán először kifizetjük amit kell, bevásárolunk, ami meg marad... az rendszerint semmi, de ha mégis, akkor meglepjük magunkat valamivel, vagy félrerakjuk plusz kiadásokra.
2013. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk külön számla van és kb. felváltva fizetünk. Hó végén ha marad, akkor mindketten átutaljuk egy közös bankszámlára.


Én alapvetően a külön számla híve vagyok, de egyáltalán nem azért mert nem akarok osztozkodni, hanem mert egyrészt szeretem ha a családi kassza több lábon áll, másrészt az olyan apróságok miatt pl., hogy párom ne kapjon smst arról, hogy mennyiért vettem neki karácsonyi ajándékot... :):)


Egyébként meg akárhogy is döntötök szerintem saját megtakarításod mindig legyen. Akármi történhet (igen, sajna az is benne van a pakliban, hogy szétmentek, de nem feltétlen erre gondoltam) Életbiztosítás, magánnyugdíj pénztár, lakástakarék, akármi amire szükséged lehet, a lényeg, hogy azért legyen egy biztonsági háló.

2013. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
külön bankszámlánk van, viszont úgy közös, hogy az övéből fizetjük az albérletet, és a biztosítását, amit én kötöttem. Az enyémből megy gyakorlatilag minden más.
2013. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

dehogy megy a közösbe. :) fel van osztva, h ki mit fizet. ügyelünk arra, h ez arányban legyen. a maradékból saját hóbortra, ruhára, egyebekre költünk, a végső maradékot tesszük be a megtakarítási számlára. ami szintén egyéni történet.


nekem a teljesen közös kassza egyelőre visszás. nem szeretném azt érezni, h élősködök a páromon, és azt sem szeretném, h mások azt gondolják. elég nagy különbség van kettőnk fizetése közt az ő javára. na nem mondom, h nélkülöznöm kell emiatt, de nem fogom lehúzni. ha lesz közös gyerekünk, rá úgyis költeni fog, ezt borítékolom :) lévén, h rám is költene egy vagyont, de nem hagyom :P

2013. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

1 vagyok

KI A BÜDÖS FRANCNAK ÉS MI BAJA VAN AZZAL, HOGY MI HOGYAN KEZELJÜK A PÉNZÜNKET? EL MEHET A P.....

2013. ápr. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Minden embernel maskeppen mukodik olajozottan ez a dolog.



Nalunk:



Minden kozos...


Volt ket szamlank, neki egy nekem egy. A bankban a lehetosegeket merlegelve az o szamlajat rairattuk az en nevemre is, tehat kozosse valt, nekem ehhez nincs bankkartyam mert az eves dijat soknak tartottuk, ezert nem szuntettuk meg a regi bankszamlamat,, raadasul macerasabb lett volna.

Mindkettonk fizetese a kozos szamlara megy. Mivel a jutalekos rendszer boritekos a paromeknal, igy nem kell altalaban levenni penzt a kartyarol, bevasarolni mindig egyutt megyunk.

Ha veletlenul nincs nalam kp akkor meg mindig ott az en bankkartyam es akkor a gond elharitva, raadasul az ajandekokat is onnan intezem ha nagyobb osszg, mert akkor nem latja ( bar mar nem latna mert van egy kozos. Mobilunk is mar arra jon az sms de eleinte o kapta a kezpenzlevetrol es fizetesekrol)


Amugy ha nagyobb ertekben vasarolnank azt elotte megbeszeljuk, ( muszaki cikk vagy ilyesmi)

Mindent irunk a haztartasi naploba, kiadast bevetelt, elore tervezunk a lakastakarekkal, mikorra gyulik ossze. A nagyobb lakasra penz stb..

Nalunk mi teljesen egy kasszan vagyunk....lassan de biztosan tervezzuk az eskuvot, akkor mar hivatalosan is vagyonkozosseg van..

4,5 eve vagyunk egyutt ebbol 3 eve elunk egy haztartasban...nekunk igy mukodik...

2013. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is MINDEN közös. Mindent közösen fizetünk, számlák, kaja, albi. Aztán a fennmaradó összeget félretesszük vagy megvesszük ami szükséges, hol nekem, hol a páromnak. Jelenleg Neki van több jövedelme, de ez nem számít nálunk. Jövő hónaptól én is dolgozom, akkor meg majd nekem lesz több.

Azért vagyunk egymásnak, hogy segítsük egymást, nem azért, hogy különcködjünk. Nálunk csak nekem van kártyám, a párom készpézt kap. Itthon gyűjtünk, nem látjuk értelmét bankba tenni a pénzünket. Annyi azért nincs :D


23-L

2013. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!