Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza? Ti, hogy csinálj...

Közös kassza? Ti, hogy csináljátok? Minden megy közösbe?

Figyelt kérdés

A barátommal tervezzük az összes költözést. Én még nem dolgozok, de miután összeköltözünk én is dolgozni fogok. (Még suliba járok)Az lenne a kérdésem, hogy hogyan szokták ezt a párok megoldani, hogy közös kassza? Mi számít annak? Egy bankszámlára megy a fizetés és onnan veszitek le mindketten a bevásárlásra meg a számlákra a pénzt? Vagy 2 kártyára megy a fizetés és a hó végén ráutaljátok egy 3. számlára az összeget és azon gyűjtögettek? Vagy, hogy megy ez a gyakorlatban?

20L


2013. ápr. 11. 18:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk mindenki a saját jövedelmével gazdálkodik, de kialakult, hogy a csekkeket a férjem fizeti, a kaját pedig én, mivel én járok vásárolni. Ha elfogy a pénzem, akkor kérek tőle. A lakáshitelt ő fizeti, az autók műszaki vizsgáját vagy javítását is ő, tankolni a saját autómba én tankolok. Gyerekek ruháját, cipőjét én veszem, ha a férjem is velünk jön vásárolni, akkor ő fizet. Ha szórakozni megyünk vagy nyaralni, mindig ő fizet. Hát, végül is nincs közös kasszánk, de mégis közösek a kiadások, megvan hogy ki mit fizet, de ezt sosem beszéltük meg, csak kialakult. De ha egyikünk megszorul és pénz kell, a másikunk ad természetesen, tehát ha így vesszük, közös a pénz.
2013. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk egy számla van két kártyával, arra jön be minden pénz és onnan fizetünk mindent. másképp el sem tudom képzelni, számomra a külön kasszának annyi értelme van, mint azt rendezgetni, hogy akkor most a jobb vagy a bal zsebembe tegyem-e a pénzt - elvégre egy egység vagyunk.


off: akiknél minden közös miért tartotok fel 2 vagy akár 3 számlát is? tök fölösleges, és éves szinten több ezer (néhány számla tízezres nagyságrendű) pénzbe kerül.

2013. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyelőre úgy tervezzük, hogy közös kasszán leszünk, de a válaszokból azt szűrtem le, hogy mindenkinél a gyakorlatban kialakult valahogy és úgy működik jól.

Mindenki válaszát felpontoztam. Nem tudom ki pontozgat lefelé

2013. ápr. 12. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!