Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban ti hogy...

Párkapcsolatban ti hogy csináljátok, közös vagy külön kasszán vagytok?

Figyelt kérdés
Együtt élek a párommal, közös kasszán vagyunk, de az anyagiak nekem fontosabbak,lány létemre sokkal többet teszek meg érte, egész nap dolgozom, reggeltől estig, a barátom meg nem szeret 8 óránál többet dolgozni. Neki van autóhitele, meg közös albérletünk, sokszor én egészítem ki a fizuját,mert nem elég neki, az autótörlesztő és albérlet túl sok együtt. Ti elviselnétek, hogy ő otthon pihizik,amikor én gürizek, de amikor kevés a lóvé, akkor jól jön, hogy van pénzem.

2013. febr. 1. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi közös kasszán vagyunk. Miért nem beszéled ezt meg vele? Vagy már próbáltad?
2013. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

mazsolázzál az ugyanezen témában milliószor feltett kérdés válaszaiból:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=k%F6z%F6s+ka..

2013. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Édesem, tudok ki fizetné a MÁSIK hitelét, ez esetben autóját. ki vagy használva, de ha ez neked jó akkor hajrá.
2013. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben szerintem amolyan félig közös kassza a megoldás. :) Mivel nem vagytok házasok, nem vagy köteles a hiteleit fizetni, amivel ugyebár az ő magánvagyonát növeled.


A saját hiteletek menjenek külön pénzből, a rezsire, étkezésre, esetleg szórakozásra pedig adjatok bele mindketten ugyanakkora összeget a közösbe. A közösön felül persze lehet költeni a másikra, de az maradjon mindenkinek a saját számláján, ne rendelkezzetek egymás keresetével.


A párod jó eséllyel meg fog ezen sértődni. Erre elmondhatod válaszul, hogy a benzinbe beszállsz, mivel használod az autót, de az egyéb költségeket neki kell viselnie, mint ahogy gondolom ő sem fizeti a Te cuccaidat.

2013. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk, máshogy el sem tudnám képzelni, hiszen együtt élünk, együtt költjük el a pénzt. Albérlet, és a párom hitele van, ami ilyen nagyobb kiadás. Ő többet keres és általában én költök többet, de azt is kettőnkre, illetve a születendő babára és nem kifejezetten magamra. Ha én hoznék haza több pénzt, akkor sem problémáznék, hiszen mindent közösen teremtettünk elő eddig is.
2013. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, mennyit keres, ha ilyen mentalitása lenne, hogy elnézi, hogy nő létedre Te dolgozz pluszban, hogy neki ki legyen fizetve mindene, én keresnék jobbat, vagy az ilyennél egyedül is jobb. Egy nő legyen független, álljon meg a lábán, de vannak olyan élethelyzetek, amikor tudnia kell támaszkodnia a férfire, mint családfenntartóra (pl. gyerekvállalás+utána). Ilyen pasi max szórakozásra van, komolyan tervezni nem lehet vele.

Fizessétek az albit, meg a rezsit közösen, a többi meg maradjon mindenkinek a zsebében, és ő is a maradékból fizesse a hitelét, kocsiját, egyéb dolgait. Ha nem elég neki, akkor emelje fel a hátsóját, és keressen másodállást, vagy jobban fizetőt. Eszembe nem jutna valakit patronálni, egyszer már megtettem, az volt a hála, hogy még jól le is nyúlt, megalázott, társkeresőzött, és ha nem dobom ki, valószínűleg addig élősködött volna, amíg nem talál egy másik hülyét, akin élősködhet.

2013. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza,viszont mivel többet keresek,nélkülem nem tudná fizetni a lakáshitelt,igy kettőnk nevére került a lakás is amit fél évvel azelőtt vett hogy összejöttünk.nnantól közösen fizetjük,igy közös is.Ahogy minden más is.
2013. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szeretik egymás és a pénzen kívül minden másban jól kijönnek, akkor kissé radikális megoldás lenne emiatt egyből kirúgni. Nem mondta a kérdező, hogy próbált e már a párjával erről beszélni. Ha igen, és a párja semmit nem tett annak érdekében, hogy megkönnyítse egy kicsit a kérdező helyzetét és levegyen némi terhet a válláról, akkor viszont el kell gondolkodni, hogy vajon ha gyereketek lesz, és neki lesz szüksége valamire (főleg amíg kicsi a baba és a kérdező otthon van vele, nem dolgozik), akkor is lesz@rja majd a családja szükségleteit? Van egy ismerősöm, akinek két gyereke van, alig van pénzük, szűkölködnek, de ahelyett, hogy keresne valami másodállást, ügyeskedne valamit vagy legalább túlórázna...hazamegy a 8 óra letelte után és számítógépezik, facebookozik meg játszik. Na, hát az ilyet fenéken rúgnám. Kérdező, szerinted lusta a párod? Nem lehet, hogy csak nem esett le neki, hogy neked ez rossz? Az is lehet, hogy nem vette még észre, hogy téged ez bánt vagy hogy neked ez túl sok, nem?
2013. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi közös kasszán vagyunk,szerintem ez a természetes. Bár nálunk ilyen nincs,hogy Ő autóhitele,Ő fizujának kiegészítése. Az autó is közös,mint minden.

Bár szerencsére hitelünk nincs,de azt is együtt fizetnénk,ha lenne.

2013. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Természetesen beszéltem vele erről. Mostanában kezdtünk el ezen vitázni, de nem tervez több munkát vállalni, inkább eladja az autót és akkor jobb lesz, meg hogy akkor miért dolgozom ennyit. Ha nem dolgoznék ennyit, akkor nagyon szűkösen lennénk amúgy. Meg szerinte nem találna másodállást, meg hogy én azt akarom hogy ő is szenvedjen, ne csak én és hogy én csak sajnáltatom magam, amikor már kezdtek kibukni a fáradtságtól hétvégére. Elvileg közös életet tervezünk, csak én már nem tudom, hogy mit is várjak ettől. Lehet ha eladja a kocsit, akkor könnyebb lenne, de szerintem az lenne a helyes hozzáállás, ha férfiként nem lenne lusta többet dolgozni. Inkább néha kiveszi a részét a házimunkából, inkább ezzel kompenzál. De persze sokkal többet pihen, mint én és még én érezzem magam gonosznak, hogy ilyen gondolataim vannak. Elvileg közös lakást tervezünk, gyereket, de akkor még több kiadásunk lesz majd, akkor nem tudom, hogy mennyire emberelné meg magát.
2013. febr. 1. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!