Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt a - szerintem...

Szerintetek ezt a - szerintem buta - kérést férjem részéről teljesítsem? Nem hülyeség?

Figyelt kérdés

Az édesanyám nem tudja/hajlandó elfogadni a férjemet a családja miatt. Ők sajnos alkoholisták, erőszakosak, de a férjem teljesen más, nem is tartja velük a kapcsolatot. Egy községből származunk, már máshol élünk, nem sokat érintkezünk személyesen az én édesanyámmal sem. Eleinte haragudtam rá, ugrottam a kijelentéseire (inni, verni fog stb) de már nem érdekel, közlöm vele hogy fejezze be, különben kisétálok az ajtón. Szerintem jobb megoldás nincs rá, legalábbis én nem tudok vele mit kezdeni (van egy természete annyi szent). A férjemet természetesen zavarja a dolog, hiába mondom, hogy ne foglalkozzon vele. Ő meg nem nagyon jutott még túl a családján, gyerekkorán, érzékenyen érinti ha valaki hozzájuk hasonlítja.

A bevezetés után: Van két kisfiunk, most próbálom visszanyerni a formám, újra rendszeresen mozgok, egyik barátnőmmel beiratkoztunk egy küzdősportra. Csak ki akartuk próbálni viccből egy-két alkalommal, de rákattantunk, pedig nem hittem volna, hogy bejön. Emiatt van rajtam alkalmanként egy-egy kék, zöld folt. Pár hónapja már járok, azóta egyszer voltunk lent édesanyámnál, persze hogy arra következtetett, hogy a férjem ver. Nekem egyik fülemen be, másikon ki. Most hogy megyünk le újra a férjem megkért rá, hogy ne menjek edzésre addig, nem akarja hogy anyám, a falu (ahol elég hírhedt a családja) erről beszéljen.

Én megértem valahol hogy bántja a feltételezés. De szerintem akkor butaság lenne ezért kihagyni az edzéseket mindig mielőtt megyünk. Engem nem érdekel ki-mit gondol. Tudom milyen, aki nem hajlandó megismerni az le van ... Nem is arról van szó, hogy nem tudnám kihagyni ezeket az alkalmakat, csak értelmetlennek látom, hogy bárki előtt bármit bizonygassak.


2013. ápr. 11. 21:58
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert te értelmetlennek látod a bizonygatást, a férjedet zavarhatja. Neki nem mindegy, hogy azzal gyanúsítják az anyukád a a falubeliek, hogy veri a feleségét.

Meg kellene a férjed érzéseit is értened.

2013. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%
Én a helyedben kihagynék pár edzést. A párodnak biztosan fontos, hogy mit gondolnak róla. Tudod milyenek az emberek! Ha egyszer egy pletyka elindul, megbélyegzi az embert és ritkán van kiút, magyarázhatod nekik hogy csak a sport miatt van. Én nem akarnám, hogy ez a helyzet feszélyezze a páromat. Biztosan kellemetlen neki a feltételezés, de az embereknek elég "bizonyíték" néhány folt, és sajnos nem számít hogy miből adódik :(
2013. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez elég fájó pont a férjednek és szerintem ennyit meg lehet tenni a kedvéért. Már az nagy dolog Tőle, hogy ezek után még hajlandó elmenni Anyukádhoz.

Ilyen beszólások után engem kötéllel se tudnának oda húzni.


Meg oké, hogy mindenki azt gondol amit akar, de ha a férjedet mélyen érinti a dolog, akkor az számít, hogy Ő mit érez és mit él át ilyenkor. Ezt meg ennyivel kivédheted, hogy olyankor kihagysz 1-2 edzést.

2013. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
37%

> Most hogy megyünk le újra a férjem megkért rá, hogy ne

> menjek edzésre addig, nem akarja hogy anyám, a falu (ahol

> elég hírhedt a családja) erről beszéljen.

A férjed kérése véleményem szerint irracionális. Mivel nem anyád környékén éltek, a ti életetek szempontjából tulajdonképpen lényegtelen, hogy Mucsaröcsögén miről pletykálnak az emberek.

2013. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
54%

En ugyanigy gondolnam, mint Te. Nekem is mindegy, ki mit gondol, nem is tudnam elkepzelni, hogy ilyenekkel iranyitsak az eletemet. :)

Nem tudom, a kek-zöld foltok hol vannak rajtad, de tekintettel a ferjed erzeseire esetleg el lehet takarni ezeket? A masik, hogy en legalabbis nem talalkozok a fel faluval, ha kocsival hazamegyünk, nem lehet, hogy csak edesanyad latja? Akitöl sztem elvarhato, hogy ne pletykaljon ilyeneket, megha ugyis gondolja.

Anyadnak meg felvennem videon az edzest, ill. meghivnam, hogy nezze meg a sajat szemevel, ahogy edzek, igazolast az edzötöl...stb. :))

2013. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
71%

Teljesítsd a férjed kérését.

Edzeni egyébként lemehetsz, de a közelharci részeket hagyd ki.

2013. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy őt zavarja, hiába próbálom neki megmagyarázni, hogy ne érdekelje. Ezért sem mondtam neki rögtön azt, hogy én hülye vádaskodás miatt nem fogok változtatni semmi.

1 napra szoktunk lemenni, de tudom, hogy ez is rendes tőle, bár általában nagyimnál vagyunk, és édesanyám is odajön, szóval nem az ő házába cipelem el. Előtte egyébként normálisan viselkedik, mert tudja, hogy akkor otthagynám, ha beszólna, míg ha nekem mondja azt valamilyen szinten elviselem

2013. ápr. 11. 22:19
 8/42 A kérdező kommentje:
A karomon látszik általában (múltkor mikor lementünk picit az arcomon) vehetek fel hosszút végül is, már nincs olyan nagy fűtési szezon, nem sülök meg. Csak bármi miatt láthatja a karom (egyébként annyira durván nem nézek ki csak mint aki beütötte kicsit)
2013. ápr. 11. 22:22
 9/42 A kérdező kommentje:
Érdekes lenne megkérni az edzőt, hogy írja már le nekem hogy odajárok, mert az édesanyám azt hiszi a férjem ver:) Erről beszélek amúgy, hogy mennyire abszurd bármit magyarázni.
2013. ápr. 11. 22:25
 10/42 anonim ***** válasza:
86%
Felvenném videóra 1-2 edzésemet, s rámondanám, hogy "látod ettől vannak a kék foltjaim" Megmutatnám neki, s reménykednék, hogy maradt benne annyi ész, hogy elszégyellje magát, s bocsánatot kérjen.
2013. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!