Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van már. Mit kezdjek a...

Elegem van már. Mit kezdjek a buta testvéremmel?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem,2 évvel idősebb nálam. Van egy pasija együtt élnek 3 éve.Fantasztikus kapcsolat az övék,mert a pasi hetente kékre zöldre veri tesómat olyan dolgokért,hogy pl mért nem mosogat el annyiszor ahányszor a pasi eszik,mért várja meg hogy felgyűljön a szennyes,holott az a logikus ,hogy nem egyesével mosogat,hanem egyben a sokat,így spórolna,de a pasi nem fogja fel.De most csak kiragadtam egy példát. Ezért ha baj van jön hozzám a testvérem legyen éjfél,reggel6. Nincs is ezzel baj,mert én szívesen látom,de 2 éve ez megy havonta legalább jön,hogy hadd aludjon itt (első évben még normális volt a pasi). Ma is beállított vérző orral.

Nekem van egy kislányom 3 éves és nem érti,mért "beteg" mindig a nagynénje,és ha "beteg" mért hozzánk jön.

Szeretem a testvérem de hajthatatlan,nem dobja ki a pasit,mert "szereti" ,de ez tuti nem szerelem. Tesómé a lakás amúgy. Hiába ülök le vele beszélni,nem is figyel arra mit beszélek,csak védi azt a beteg állatot.

Megmondom őszintén,kezd elegem lenni és félek,hogy a lányom kis lelke is sérülni fog,mert ahogy nő,nem hülye,rá fog jönni,hogy a tesóm nem beverte a fejét,stb.

Mit csináljak? A testvérem,de nem tehetem tönkre miatta a családom. Már a férjem is sokszor velem vitázik,hogy miért pártolom a testvérem.

Mit tennétek?


2012. dec. 14. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos a testvéred viselkedése tipikus. Aki ellen így követnek el erőszakot, az elég sokszor így reagál.

Meg kell győzni, hogy nem ez a normális. Ameddig ő nem hiszi el, addig cseszheti.

2012. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 éve győzködöm...
2012. dec. 14. 23:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azon lehet segíteni, aki hagyja és engedi, hogy segítsenek neki.


Csak gyereket ne szüljön, mert akkor soha nem ér véget a pokoljárása.

2012. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy csak fél a hapsitól és nem meri kitenni? Lehetne pár biztonsági embert bérelni, akik kiteszik a szűrét. Ha meg valamikor normális volt a pasi, nem lehetne vele szót érteni? Te nem akarsz beszélni a fejével?

Ha meg tényleg szereti, akkor...ÚRISTEN

2012. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szereti sajnos. Én sem értem mért,de nekem már olyat is mondott nővérem,hogy a hapsi nélkül nem lenne értelme az életének. Komolyan mondom,nem normális.Én nem merek beszélni a pasijával,mert egy agresszív állat.Mikor egyszer hívott tesóm,hogy baj van,bekattant a pasija menjünk,segítsünk neki,a férjemnek is majdnem nekiment,pedig a férjem nem kisdarab. Engem simán lenyomna az az állat.
2012. dec. 14. 23:41
 6/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Valószínűleg a tesódat meggyőzte a pasi, hogy nála úgy sem találna jobbat, és így minek szakítani, jobb mint a semmi..(vagy még sem?) Ez sajnos elég elterjedt mentalitás. A pasi annyira lenyomja a nő önbecsülését, hogy az álmában se gondol a szakításra, mert függővé is válik egyben, azt hiszi egyedül nem érne semmit.


Valószínűleg fenyegeti is, és nem is meri elhagyni.


Hát, nehéz ügy, egyes embereket nehéz meggyőzni, és valójában meg sem hallgatnak...


Kérdezd meg hogy Mit szeret benne?


Ha megkérdeznéd, kíváncsian várnám a választ.

2012. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%

"Én sem értem mért,de nekem már olyat is mondott nővérem,hogy a hapsi nélkül nem lenne értelme az életének."


Bocsi, de azt kell mondjam, hogy a nővérednek is pszichológiai segítség kéne, meg a pasijának is.

2012. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó könyv a családon belüli erőszakról holnap megkeresem és belinkelem neked. Rövid, azt hiszem 80-100 oldal csak. Az nagyon sokat tud segíteni neked, hogy hogyan tudsz segíteni.
2012. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves vagy!
2012. dec. 14. 23:49
 10/15 anonim ***** válasza:

nane.hu

alul van telefon és email. kérj tanácsot. ők tapasztaltak rengeteg ilyen esetet ismernek.

2012. dec. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!