Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hozzáállás jellemzi a...

Milyen hozzáállás jellemzi a családotokat a pénzbeosztás terén, kevésből is lehet spórolni és jó érzés a biztonsági tartalék, vagy pedig ennyiből hozzuk ki a maximumot amit megengedhetünk és minek is élni ha annyi mindenről le kell mondani?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 19:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem szoktunk spórolni, de ész nélkül költeni sem. Megvesszük ami mindenképp kell egy háztartásba és ennyi. Nem veszünk hetente vagy 2-3 naponta 400 Ft Pepsit stb. ha kell akkor külföldről hozatjuk ismerőssel ahol 250 Ft.

A tartalék pedig igen, biztonság érzetet ad az embernek, sosem lehet tudni, hogy mi jön közbe. Mondom ezt 23 éves nőként.

2013. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát nálunk érdekes a helyzet. Nincs sok jövedelem, ehhez képest rajtam kívül mindenki cigizik (fejenként naponta egy doboz) + ha pénz van a kezükben, nem tudják beosztani, olyankor kétszer annyiba kerül pl. egy bevásárlás, mintha kiszabott pénzzel mennek. Így ugye hónap végére, de sokszor már a közepére fejvakarás van, félretenni egyáltalán nem szoktunk/tudunk így. Nekem ebbe semmi beleszólásom, mert most nincs munkám, így pénzt se adok... de szerintem be lehetne osztani ezt a pénzt, és még minimálisan félre is lehetne tenni, ha gondolkodnának.


Tavaly együtt éltem a párommal (külföldi munka kapcsán), nálunk akkor arany középút volt. Tettünk félre a terveinkre, de azért magunkra is költöttünk többet, pl. egészséges ételeket vettünk, akkor is ha a zacskós leves olcsóbb, egy-egy új ruha, ha kellett, belefért, ilyesmi. Menő telefonra, szuper tévére, stb. nincs igényünk szerencsére. Idén nyártól megint így lesz, remélem most már véglegesen.

2013. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!