Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyiből éltek meg havonta...

Ti mennyiből éltek meg havonta? és Mire költitek a pénzt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogy osztja be a pénzt, mennyit keres, mennyit költ naponta kajára és mennyit a rezsire és lakbérre(ha van)havonta.

Szóval ki hogy jön ki a fizetéséből és min spórol, min nem, ahhoz hogy esetleg még maradjon is pénze.


A kérdésemre válaszoló embereknek megy a 100%.:)



2012. ápr. 11. 17:07
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Kérlek írjátok le azt is hogy hány emberre kell beosztanotok a pénzt. Pl. csak magatokra, vagy van család, gyerekek..
2012. ápr. 11. 17:09
 2/41 anonim ***** válasza:
92%

Ketten vagyunk, egy fizetésből élünk. Párom 100-110 körül keres. Ebből 20at levonnak gyerektartásra.

Rezsi 26 ezer volt, plusz 10 albérleti dij, + 2 köbméter melegvíz előző hónapról (6 ezer), plusz 15 E kaució.

Kifizettem a diginél 10 ezret. Telenornál 13 ezret a 2 előfizus telefonra.

Maradt kb 15 ezer kajára.

2012. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
81%

Mikor dolgoztam, 90 körül kerestem, párom 80 körül. Azóta ő csak 2 műszakba jár, engem meg elküldtek. Tegnap jött a fizetése: 70 ezer forint kereken. :S Plusz 5000 Bözsijegy, ami ugye kutyagumira való. Nekem 56ezer munkanélküli jött elseje után vmelyik nap.

Van tartalékunk, úgyhogy ki nem futhatunk a pénzből, de nagyon takarékoskodunk. A lakbér 30 ezer, a közös költség 25, a víz és a villany külön-külön olyan 2500-3000 körül szokott lenni.

A net+tv+telefon a tulaj nevén van, nem tudta lemondani, fizetjük mi, közben csak a netet használjuk, tv nincs, így 5600 ft havonta. Páromnak van laptophitele régebbről, 5500 ft. A kolléganő kocsival viszi munkába, az 3000 ft (a helyijáratos bérlet 6000 lenne).

Kaján nagyon spórolunk, jelenleg nem vezetem mire mennyit, de teljesen le van minimalizálva, alig veszünk valamit, persze így is sok, mert nincs a bérünknek vásárlóértéke... Húst nagyon ritkán eszünk, tésztát próbálom magam készíteni.

Nincs olyan, amin ne spórolnánk. Míg otthon éltem, ragaszkodtam egyes sampon meg tampont márkához, ma már nem. A legolcsóbb is jó. Na ok, most samponból vettem akciós Babát, de ennyi. Minden élelmiszerből a legolcsóbb a befutó, eddig nem fürödtünk be vele. Ha nagyon hiányzik a hús, veszünk kirántós félkész hústermékeket (ezek a sajttal töltött bigyók), az is jó nekünk, párom imádja.

2012. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
60%
A párom 3,5 milliót keres, én 1,5 milliót adózás után, így összesen 5 milliónk van havonta. Semmin sem spórolunk, de nem költekezünk eszetlenül. Én a ruhák és sminkek terén nem tudok leállni, ő meg a mindenféle elektromos kütyüknél, és sokat utazunk. Mindkettőnknek gyengéi a könyvek, elég jelentős összeget elköltünk rájuk. Szeretünk mindenből jó minőségűt venni, de nem zabálunk kaviárt lazaccal kilószámra, és a 120 Ft-os meg a 20 Ft-os vanillin cukor közül az olcsóbbat választom, stb. Saját lakásunk van, autónk is, benzinre nem kell költeni, így ezek a kiadások (bérleti díj, benzin) kiesnek. A lakásban a közösköltség, víz, villany, tv, internet stb kb 150ezer, nagybevásárlásra további 150-200ezer kb, a többi pénz szórakozásra, "luxuscikkekre" (ruha, smink, kozmetikai szerek, könyvek, újságok, mozi, kiállítás, szórakozóhelyek)
2012. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
64%
Ja és előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy havonta megpróbálunk összehozni egy hosszú hétvégét, mikor elutazunk valahova. Várost nézni (akár Magyarországon, akár külföldön), wellnessbe, túrázni. Nagyon sokat dolgozunk, ezért erre szükségünk van, és nagyon hálásak is vagyunk, hogy megengedhetjük magunknak. Ezt elfelejtettem beleszámítani abba, amit általában költünk.
2012. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
74%
160ezret keresünk ketten, ebből 30 az albérlet, nyáron 25-30 a rezsi, télen 50 körül a fűtés miatt. mínusz 20e személyi kölcsön. tehát ha téli hónappal számolok, akkor marad 60ezer ft enni, és élni. nem szokott elég lenni, pedig csak ketten vagyunk, de fiatalok vagyunk, és elég sokat bulizunk.
2012. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
73%

kettőnknek havi 600 nettó a keresete. Ketten vagyunk egy saját kis lakásban, gyermekünk nincs. Havi 150-200-at élünk fel, rezsi, kaja, tömegközlekedés, benzin, biztosítások, telefon, gyógyszer illetve "zsebpénz" mindkettőnknek. A többi megtakarításokba megy.

A keresetünkhöz képest szerényen élünk. A hobbiaink sem túl költségesek, nyaralni évente egy hetet szoktunk csak, belföldön vagy valamelyik szomszédos országban. Egyinkünk sem nagyfogyasztó, nem a vásárlás a hobbink. Mi már csak ilyen fura madarak vagyunk.:-)

2012. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Férjem vállalkozó, havi 600-700.000 Ft-ot hoz haza. Én gyed-en vagyok a 3. babával.

Van egy hiteles családi házunk, 3 autónk, abból egy hiteles.


A hitelek kb.170.000 Ft-ot visznek el.

A ház rezsije kb. 60.000 Ft

Férjem tel. számlája 40.000 Ft

Minden hónapban kb. 40.000 Ft-ért vásárolunk be, hétköznap csak kenyeret, tejet, friss péksütit szoktunk venni.

Baba pelusa havi 7000Ft (popsitörlővel)

Könyvelő: 30.000 Ft

Telephely bérlés: 80.000 Ft


Félretenni nem nagyon tudunk, mert a vállalkozásba havonta vissza kell forgatni a pénzt.

Mindenünk megvan, de nem nagyzolunk.

2012. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
87%
A 4-5-ös válaszoló vagyok.. Miért kevésbé hasznos a válaszom, mint a második válaszadóé?
2012. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Párom 120-150 ezer között keres. Én sajnos nem dolgozom jelenleg.

2-3 naponta főzök. Így nem kell napi szinten más és más ételre költeni. Kenyér az elég 2 napra, meg a párom ahol dolgozik ott dolgozói áron tudja hozni, meg az egyéb péksüteményeket.

Hitelünk nincs szerencsére! A rezsi max 40ezer, kettőnk telefon számlája 8-10ezer között mozog. Párom dohányzik így havi 5000 megy el arra.

Zöldség, burgonya, hús ezeken tudunk spórolni mert mind két szülő veteményez és állatot tart. Ha megyünk bevásárolni akkor is csak a legszükségesebbet vesszük meg és azért oda figyelünk az árra is. Ennek ellenére kényelmesen megélünk, hó végére még pénzünk is marad.

2012. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!