Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kezeli a pénzt? Férfi v Nő?

Ki kezeli a pénzt? Férfi v Nő?

Figyelt kérdés
Nálatok ki kezeli a pénzt?
2012. márc. 14. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

én :)

(a feleség)


Persze amúgy a pénzünk közös, csak általában én járok a postára, bevásárolni stb.

2012. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A számlákat a férjem fizeti be, a bevásárlást én intézem.
2012. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Házasságkötés után vettünk közös lakást, hitelre. Emiatt van közös számlánk, hó elején én elutalom a beérkezett számlákat, befizetjük a bölcsit stb.

Hó közben mindenki vesz ki pénzt erről a számláról, ha szüksége van rá, erről vásárolunk stb. Nagybevásárlásokat együtt intázzük, vagy legalább a listát együtt írjuk.

Azt mondhatom, közösen kezeljük a pénzt, nincs mutyizás. Nemrég nyitottunk egy másik banknál megtakarítási számlát (most kezdtem újra dolgozni, eddig nem volt mit megtakarítani).

2012. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Az esetek 90 százalékában a férfiak viszik haza a több pénzt, de a nők osszák azt be!
2012. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én, a feleség. Nekem van több idöm a számlákkal foglalkozni, én tervezem meg a heti menüt, a bevásárlás szintén az én dolgom.

De ezt csak a mindennapos dolgokra igaz, minden kicsit is komolyabb kiadást (ruhavásárlástól kezdve) ELÖSZÖR megbeszélünk. Senki nem vásárolgat csak úgy, mert különben nagyon hamar elúszna a pénz. Persze apróságokat veszünk mindketten, de csak bizonyos határig, mindenki tudja, hogy mennyi az havonta, ami belefér anélkül, hogy gond lenne belöle.

2012. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a kettőre tudok példát.


Nálunk anyu kezeli a pénzt, mert aputól kifolyna pillanatok alatt. De pl. haveromnál az apja kezeli a pénzt, mert ő tudja jól beosztani, a felesége ugyanis minden marhaságot megvenne.

2012. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki a sajatjat, de van egy kozos is! 27 eve ez igy problemamentes, tokeletes megoldas, ezt tapasztaltam. Mar a gyermekeim is ezt gyakoroljak, mivel tapasztaltak mellettunk azt, hogy ez igy meltosagteljes, viszont a szeretethez ennek semmi koze!
2012. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki a sajátját.

A közöset ketten együtt, van, hogy én utalom a számlákat, van amikor a párom.Ha a közösből veszünk valamit (hűtő, mosógép) azt is együtt döntjük el.

A sajátból (pl, hogy ki milyen cipőt, ruhát,kocsit vesz

2012. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Csekk befizetést és hétközben a bevásárlást én intézem, mert mire a párom haza ér nincs nyitva semmi. Boltban ilyenkor csak azt veszem meg ami a főzéshez kell, vagy a szendvicsekhez. Mielőtt boltba megyek fel szoktam hívni, hogy kell -e neki valami (reggelihez milyen gyümölcs, van -e még savanyúság a munkahelyén, stb.). Ha mégis költök valamire ezeken felül el szoktam mondani amikor haza ér, hogy ezt vagy azt még vettem (pár ezer forintos dolgokról van szó).

Hónap elején együtt megyünk tisztítószereket, pipere cuccokat venni.

Ha valami nagyobb dologra kell költeni azt mindig megbeszéljük előtte.

Végül is én kezelem a pénzt, de bármikor hozzáférhet ő is ha akar (Mondjuk ezt is meg szoktuk beszélni, hogy ki, mikor mennyit vett ki belőle, ill. én felírom a borítékra amiben a kajapénz van, hogy melyik nap mennyit vettem ki belőle, így könnyebb nyomon követni.).

Ez így lehet, hogy macerásnak hangzik, persze arról senki nem számol be, hogy vett 200 Ft-ért egy üdítőt napközben, de szeretjük tudni, hogy hányadán állunk pénz ügyileg, ne hónap vége előtt 1 héttel csattanjunk, hogy eddig napi 5000 ft ment el kajára meg erre-arra, az utolsó hétre meg összesen ennyi a pénzünk. Szóval ki szoktuk számolni fizetés után közösen, hogy mire mennyit költhetünk és próbálunk ehhez igazodni.

2012. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok lemaradt, hogy én vagyok a nő. :)
2012. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!