Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a menyasszonyod...

Mit szólnál ha a menyasszonyod nem engedné hogy pénzt adj a szüleidnek?

Figyelt kérdés

Párommal folyton vita van emiatt, nyár óta kint dolgozik külföldön, ha hazajön akkor nálam jön.

Szülei soha nem hívják fel, max facebookon üzen az egyik tesójával hogy pénz kellene, de ha oda megy az első mondatokban elhangzik hogy nincs pénz, pénz kellene adjon.

Már már ott tartunk mivel 1-2 hónapja nem adunk ha hazajön, akkor közli az apja hogy nincs fára pénz, vagy hogy anyukájának kórházba kell befeküdni.

Sajnos az apuka a munkát nem szereti, de inni annál inkább, pedig édesapám is ennyi idős és elég kemény fizikai munkát végez, de apósjelöltem semmire sem hajlandó, még szezonmunkára sem.

Mivel most sem adtunk pénzt, a párom bátyja, neki állt hogy hogy képzeli hogy jómódjában nem segít az anyjáékon mikor nincs semmiük, de nem kell firtatnom hogy vízet az utcáról hordanak be, a villan van amit fizetnek meg esetleg digi, a többi élelem, és most kaptak gyestm csp-t segélyt egyebeket!

Neheztelem hogy nem képes havonta csak egy mikrós edénybe elrakni egy kis töltött káposztát, nem kell de jól esne.

Az én anyám rak el az én páromnak, de a saját anya erre sem képes!


Párom tegnap kiakadt hogy erről beszélt, és meg fogják őt emiatt utálni!!

Ez nagyon fáj és nekem is van bátyám, ő sem pénzeli anyát de ha vissza megy a tesóm akkor 2 szatyorral indul el.

Édesapám beszélt rá hogy adjunk, de ezek után amit a bátyó üzent arra már ő is azt mondta hogy menjenek el dolgozni, és ha egyszer adunk mindig kell, és nem fogjuk soha levakarni őket.

Páromnak van egy öccse is, aki 20éves és már 2 gyereke van, ott laknak ők is, de a kis öcsikéje sem képes elmenni dolgozni, és elszomorít hogy hülyének nézik a párom.


Most én vagyok a gonosz? Szerintetek adni kellene??


2013. ápr. 14. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
lehúzzák szegényt, mintha a pénz a fán teremne? Ezt meg kell beszélni, mert ha ennyire nem nézik a gyereküket, akkor később nagy probléma lesz belőle, hogy a közös gyerek elől veszik el a pénzt...párod mindig ad, ők mindig elverik, azért ezt meg kellene szüntetni.
2013. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, és az aggaszt amit mondott hogy megfogják utálni, de miért?? Akkor már nem szeretik mert nem lehet lehúzni?? 6an vannak testvérek miért őt kell? Igyis elég keserűség neki kint lenni, főzni mosni, takarítani magára, és távol lenni tőlem és a "családjától".
2013. ápr. 14. 12:34
 3/12 Ágh Ferenc ***** válasza:
Talán az lenne a legjobb, ha lekötnétek valami előtakarékosságra a pénzt és akkor talán el lehetne mondani, hogy mondjuk az esküvőtökre, vagy a leendő gyerekeitekre teszitek félre és örüljön a kedves család, ha majd oda juttok nem tőlük várjátok el a támogatást! Ezt a legnehezebb embereknek is meg kell érteniük, hogy saját normális életetekre készültök és nem egy segélyállomás vagytok! A lekötött pénzhez ugye nem kapkod az ember, hogy a kamat elvesszen!
2013. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én leszoktattam az anyósékat h pénzt kérjenek


kerek perec megmondtam h nem tudunk adni nekik minden hónapban sőt egyáltalán nem fogunk adni nekik

3 gyerekkel albérletben élünk és a párom fizeti azt a hitelt amit miattuk vett fel - szal ezek után nem is kérjenek semmit sem


és egyébként is nálunk a szülök nem húzzák le a gyereket hanem segítik ahogy tudják én ezt kaptam anyukámtól :-) és ezt fogom tovább adni a gyerekeimnek

2013. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen megérteném. Én sem adnék, és nem vagy gonosz (csak kissé homályosan és rosszul fogalmazol, alig lehet érteni, ki kicsoda a történetedben).


Külföldre kényszerül dolgozni, megélni, ő maga dolgozik, és mások belőle akarnak élni? Én sem adnék és nem is adok, ahogyan a férjem sem. Próbálnak lehúzni, manipulálni, de nem megy. Dolgozzanak és ne a mannát várják, pláne ne azt, higy majd más eltartja őket.

Ha összeházasodtok és jönnek a gyerekek, akkor is titeket fognak fejni a kedves rokonok?


Bizony tudni kell nemet mondani!

2013. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg kell mondani, hogy többen vannak testvérek mindenki ad egy-egy hónapban.

Jól értem 6 testvér?

Akkor rátok 2 hónap jut/év.

Jogilag van szülőtartás, ezért ad sok gyerek a szülőknek, az én párom is ad. Nálunk azért nem lesz második gyrek mert a szülőket kell támogatni, rájuk kell pazarolni a pénzt.

2013. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, olyan helyen élnek a szülők, ahol nem nagyon van munkalehetőség. Valamennyivel kéne támogatni a szüleit, persze nem a testvéreit.

Ha vannak az itallal problémák, akkor pl. vegyétek meg előre nekik a tüzifát, vásároljatok be nekik, ... De ne készpénzt adjatok.

2013. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"szülőket kell támogatni, rájuk kell pazarolni a pénzt."


Szerencsére vannak jó szülők is, akiknek soha, de soha nem fogom tudni a szeretetüket, értem hozott áldozatukat meghálálni!


Hozzáállásod miatt biztos, hogy te is ezt fogod visszakapni a gyerekeidtől. Már csak azért, mert törvényszerű, hogy a te példádat utánozzák le, tanulják el. Erre vágysz?


Tényleg olyan rosszak azok a szülők?

2013. ápr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Folyamatosan fejnek, és érzelmileg zsarolnak, hahó! Közben pedig a díszes família ingyen él, piál, a testvérke 20 évesen már csinált két gyereket és nem dolgozik... Hem vagy gonosz. Nem kéne adni szerintem sem. valaki írta korábban, hogy max. tűzifát, ilyesmit. Esetleg. De pénzt tényleg nem. Amúgy nem fognak "megutálni", vagyis tartani fogják Veletek a kapcsolatot, amíg egy kis esélyt is látnak arra hogy fejni tudnak.
2013. ápr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdés az hogy "Mit szólnál ha a menyasszonyod nem engedné hogy pénzt adj a szüleidnek?"


A válasz: nem örülnék.

Lehet hogy jogos de ez a gyerek dolga. És nincs könnyű dolga mert elöjön a "mégis csak az szüleim" kérdés.

Állj mellette, szólj hozzá, de ilyen ne legyen hogy "nem engeded"

Ép elég lelki teher neki ez.


Megoldás? Sajnos erre nincs. Nem valószinű, hogy majd elkezd dolgozni egy ilyen ember. Elissza amije van, majd feji akit tud s közben sír, hogy nincs pénz.


Talaán részmegoldás ha a pénz adása helyett rendelsz neki fát, kaját stb. Akkor csak azt a pénzt issza el amije van, többet nem. Ha pénzt adsz azt is elihatja. És ha egy nagyrakás fát rendelsz neki akkor nem panaszkodhatnak hogy nem segitesz. Más kérdés hogy az ilyen azt is eladja féláron és sír hogy a pénzből mégtöbb szeszt vehetett volna.

2013. ápr. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!