Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan dolog amit nem...

Van olyan dolog amit nem tudsz megbocsájtani a szüleidnek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Anyámnak soha nem bocsájtom meg,hogy agresszív alkoholista volt,és így kellett élnem 18 éven keresztül. 18 éves korom óta nem is láttam.

40/N

2012. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Anyámnak, hogy minden lehetséges alkalommal felhánytorgatja a "gyerekkori baklövéseimet".
2012. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt, hogy elköltöztetett azért, hogy a pasija odaköltözhessen! Az államvizsgám előtt 3 nappal közölte velem burkoltan, hogy 3 nap múlva el kellene költözni! Azt se tudtam hirtelen, hogy hova menjek!!!
2012. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Apámnak, hogy elszigetelten, burokban éltem önbizalomhiányban, barátok nélkül, félve. Anyámnak, hogy mindent ráhagyott, s aszisztált neki.
2012. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen. Édesapám sokszor megütött.
2012. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az apámnak, aki egy idióta volt, és csak azért akart engem anyutól, hogy lehessen hol laknia. Anyut rendesen kihasználta, megcsalta. Egyedül nevelt fel, munka és iskola mellett. Azóta is nehezen megy az életünk (újabb válással). Gyerektartást nem fizet, 13 éve nem láttam.
2012. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy megszülettem.
2012. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Hogy alkoholista, bántalmazó apa mellett kellett felnőnünk és emiatt nekem nincsenek szép emlékeim a gyerekkoromból; alig vártam, hogy vége legyen. Anyám nem védett meg minket. Néha nem tudott, néha nem akart.
2012. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is alkoholista szülők gyereke vagyok.

Anyukám lassan egy éve meghalt, neki mindent meg tudtam bocsájtani, mikor elment. Nem tudtam volna haraggal a szívemben elengedni.


Viszont apámnak nem tudok megbocsátani. A folyamatos fizikai és lelki terror, zsarolás az évek alatt szép lassan tönkre tett. Azt, hogy éveken keresztül bántalmazta édesanyámat, megalázta, szemünk láttára ütötte-vágta, szíjjal, bottal, késsel ment neki... a büdös életbe nem fogom neki megbocsátani.

2012. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen.Apámat sosem szerettem.Alkoholista a változatosság kedvéért és nekem minden rossz dolog kijutott,ami ezzel jár.Ugyan anyámat nem bántalmazta,mert félt a családjától,viszont engem naponta megütött valami sz@rságért,a lelki terrorról meg ne is beszéljünk.Anyám meg persze nem vált el,meg nem beszélt erről senkinek,mert szégyellte(!).Meg persze még mindig szerelmes.Anyámnak azt nem tudom megbocsájtani,hogy nem én voltam neki az első,hanem a saját boldogsága egy "vonzó" rosszfiú mellett,aki 45 éves fejjel még mindig 15 éves szinten van.
2012. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!