Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő az olyan szülővel,...

Mi a teendő az olyan szülővel, aki csak a drámát keresi?

Figyelt kérdés

4 éve költöztem el a szülői házból. Azóta kb csak havonta látom anyukám. Anyám 55 éves, apámmal kb mióta együtt vannak marják egymást, üvöltöznek sokat, cseppet sem tisztelik egymást, de változtatni egyik sem mert, így együtt laknak. A találkozások anyukámmal nagyon furcsák, mert amikor együtt vagyunk, minden ok, aztán pár nappal később, ha telefonálunk, elmondja milyen hálátlan, rendetlen vagyok/voltam, hogy milyen hangnemben beszéltem vele, és hogy ő bezzeg kitette a lelkét is.


Magamról tudom, hogy nem csináltam ilyesmit, párom is mondta ne foglalkozzak ezzel. Még Ranchburgnak volt egy előadása az emberi játszmákról, anyámra teljesen ráillik a leüvöltözős és a mártír szerep is

( http://www.youtube.com/watch?v=hPqWmpdj-O4) ő is megnézte, de nem értette meg hogy pont azt csinálja. Van egy ikertesója, ugyanilyen elcseszett házassággal, vele éjjel-nappal telefonálnak és kibeszélik a gyerekeiket, a jót soha nem látják meg, és hangoztatják, hogy ők mennyivel jobban csinálnak mindent. Amúgy mindkettőnek mindkét gyermeke boldog kapcsolatban él évek óta.


Szóval néha jó fej, néha meg olyan, mintha csalódnék benne és akkor azt fogadom meg, hogy leredukálom a szülői találkozást, de aztán kap egy esélyt mindig. Az ikertesója sokkal durvábban csinálja, sajnos annak a hatására egyik unokatestvérem már kezdi maga is elhinni, hogy béna.


Hogyan lehet megoldani a problémát? Megoldani szeretném, nem pedig elkerülni, vagyis hogyan lehet erről leszoktatni, megvilágosítani, hogy ez a folytonos intrika, kibeszélés csak árt. Egyszer elvetette a sulykot, elment nagyon ilyen ezoterikus irányba, akkor azt mondtam az ilyen nagyszülőre a jövendőbeli unokájának nincs szüksége, ez egy ideig hatott, de már nem.


2013. ápr. 15. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám azt,hogy legközelebb amikor mész,akkor tényleg hálátlan,rendetlen,igazi rossz gyerekként viselkedsz.(felnőttként nehéz lesz: szolgáltasd ki magad,csinálj rumlit,kunyerálj pénzt,tedd fel a lábad az asztalra,mondd hogy ehetetlen a főztje,stb)

Aztán majd a végén megkérdezheted,hogy előzőekben tényleg az voltál-e...

2013. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm a linket. Magamra ismertem :(
2013. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még hallgatom a videót, a 20. percnél járok és ez nagyon általános így. Úgyhogy egy kicsit kevés...


Na szóval, akkor leírom, amit gondolok. Én is ilyen vagyok. A konfliktusok mindig később tudatosulnak bennem, sosem akkor, amikor megtörténnek és sokáig marcangolom magam miattuk. A gyermekem már régen elfelejtette, hogy mi is történt és hogyan is történt, de bennem megmaradnak a tüskék és egy ponton kibuknak.

Ez azt jelenti, hogy ő is rendetlen, lusta és követelőző, tiszteletlen. Amikor együtt vagyunk, akkor szó nélkül tűrök és nem élezem a helyzetet, meghajlok előtte. Viszont nem tudom elfelejteni a viselkedését és később ráolvasom.


Tehát, akármennyire is hiszed, hogy te mindabban ártatlan vagy, valójában nem vagy az, csak nem veszed észre magad, mert ott és akkor nem figyelmeztet rá anyukád.

Legalábbis nálunk ez van.

Játszma akkor lenne, ha valóban ártatlan lennél. Valóban az vagy?

2013. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Legutoljára anyukám és nagymamám áthívtam megvendégelni, úgy is főztem ebédet, hogy jusson aznapra mindenkinek, meg másnapra is magunknak. Utolsó pillanatban kérdezte jöhet e a tesója, persze miért ne, majd végül még két emberrel jött. Ezért se szóltam, meg örülök is az embereknek,de szóltam, hogy a lakásban vegyék le a cipőt, viszont csak 3 embernek tudtam papucsot adni, többiek kaptak vastag zoknikat, meg amúgy is inkább a kertben voltunk, cipőben. Erre felhívott, hogy szerinte bunkó voltam ahogy üvöltöttem az emberekkel, hogy be ne merjenek cipőben menni. A hangom sem emeltem fel és szerintem és párom szerint is tök kedves voltam. Szóval az a baj, hogy az emlékében túlkombinál mindent. És nem, nem mindig vagyok ártatlan, mert van hogy ezen állítások mellett nem megyek el szó nélkül. Itt is a problémám, hogy utólag szinte megváltoznak a történetek a fejében, és csak akkor, ha együtt van/telefonál a testvérével.


A mártírkodás pedig.. adott két doboz paradicsomlevet, mert otthon találta és rég lejárt már. Mondtam neki, hogy én max. olyat használok ami csak nemrég járt le, erre jön az ő bezzeg mindent megad (nem kérem), de akkor máskor se fog semmit adni. De sokszor, más dolgokkal is eljátszotta ezt. meg banálisnak tűnhet így egy-egy példa, de ha sok van, akkor már elkeserítő.


A videóban kb. 35. perctől vannak a játszmák.

2013. ápr. 15. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Nincs más gyógymód erre.
2020. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!