Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyár a nagyszülővel, gyerektar...

Nyár a nagyszülővel, gyerektartás - mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Elváltunk, a lányom nyáron heteket a nagyszülőkkel van, mert nem tudjuk megoldani máshogy a szünetet. 8 éves.


Az exem most kitalálta, hogy arra az időre amíg a gyerek az ő szüleivel van (3-5 hét) nem fizet gyt-t. Én felajánlottam neki, hogy összeget továbbutalom a szüleinek, de ezt sem fogadta el.

A nagyszülők nem problémáznak, jó a kapcsolatunk, nekik is az unokával. Anyagilag is megengedhetik maguknak.


Mit tegyek? Utaljam majd vissza a pénzt az exemnek?


2013. ápr. 15. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Meg véletlenül se. Attól, hogy a gyerek nem veled van X ideig, a külön elő szulo koteles továbbra is a tartasdijat fizetni.
2013. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a bírósági döntés alapján a nyári szünet felét a gyerek az apánál töltheti. Ez úgy néz ki,hogy két hét itt,két hét ott.Az apának ebben az esetben is kell fizetnie a gyt-t.Ez szerintem sem fair (annak ellenére,hogy én kapom a tartást),így te lemondhatsz róla,ha akarsz,de nem kötelezhet rá. Én a te helyedben átutalnám a nagyszülőknek,
2013. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Mit utalsz, hova? Hova utald vissza, nem értem?
2013. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Vissza a pénzt az exemnek, az ő bankszámlájára.

2013. ápr. 15. 17:01
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Mivel a gyereknek jár a gyerektartás és nem a szülőnek, ezért szerintem, ha nem akarsz esetleg konfliktust, akkor utald vissza az exednek.
2013. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

teljesen mindegy h hol van a gyerek a gyt jár


nem teheti meg h nem fizeti neked vagyis a gyerekének csak mert a szünetben nincs iskola és gyereket valahogy el kell helyezni

és a tábort kell fizetned akkor sem adja mert h nem veled van ???


te neked meg legyen annyi eszed h nem utalod vissza neki


ha nem fizeti jogosan mehet a bíróságra


nekem 2 gyereket kell elhelyeznem a nyáron -- szép is lenne ha azért nem küldené mert anyummal nyaralnak a gyerekek vagy mert az anyósnál vannak 1 hetet

2013. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
bocsi 1-2 hetet akart lenni :-)
2013. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem jogos. A gyerek akkor is használ el ruhákat, nő ki / tesz tönkre cipőket.

Ne utald vissza a pénzt.

2013. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyári gyerektartás azért jár,mert bár iskola nincs,de szeptember iskolakezdés,akkor jóval több a kiadás.

Nekünk ezt a biró mondta,amikor az ex pattogott,hogy nyárra minek gyt.

2013. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

nyáron is fogy az élelmiszer a rezsi a ruha cipő még akkor is ha nincs otthona a gyerek vagy a táborpénz vagy az utazás


am kár volt lepontozni mert ha visszautalja a gyt-t a kérdező akkor legközelebb a öszi-téli-tavaszi szünetre sőt a láthatásokra sem fog fizetni az ex

2013. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!