Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást lehet követelni...

Gyerektartást lehet követelni bíróság által visszamenőlegesen 2009-ig?

Figyelt kérdés
Minden évben pár hónap kimaradásokról van szó..

2013. márc. 24. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, úgy tudom visszamenőleg csak 6 hónapra kérheted.
2013. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
A bíróságon azt követelsz, amit akarsz. Ha megítélik és be tudják rajta hajtani, akkor oké, de az állam csak hat hónapra visszamenőleg fizeti, (ha az állam által megelőlegezett gyt-ról van szó)
2013. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igény bejelentésétöl számitva 6 hónapra visszamenöleg lehet kérni. Ha közben az eljárás akár évekig tart is, akor is az egész idötartamra vonatkozik a fizetési kötelezettség.


Ha csak pár hónapos kimaradások voltak, de ezt NEM jelentetted sehol, akkor azt már utólag nem kérheted.

2013. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

"A bíróságon azt követelsz, amit akarsz. Ha megítélik és be tudják rajta hajtani, akkor oké, de az állam csak hat hónapra visszamenőleg fizeti, (ha az állam által megelőlegezett gyt-ról van szó)"


1.Tartasdijat csak 6 honapra visszamenoleg lehet kovetelni.

2. Az allami megelolegezes visszameoleg nem fizet, csak a kerelem beadasatol. Feltetele legalabb 6 havi nemteljesites es minimum 1 nemleges foglalasi jegyzokonyv.

ha valamihez nem ertesz, inkabb ne szolj hozza.

2013. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, csak 6 hónapra visszamenően lehet kérni.
2013. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ez a 6 hónap akkor van, ha semmit nem fizet, ha elmaradás van, az szerintem behajtható.
2013. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elmaradas akkor behajthato, ha a, van jogeros birosagi itelet (itt gondolom van) es b, ha minimum 6 havonta tortent felszolitas vagy vegrehajtasi kerelem. Ezek nelkul nem lehet kovetelni.
2013. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy behajtható. Azt követel mindenki a bíróságon, amit akar. Nem értem miért lettem kioktatva. Elmegyek a bíróságra és azt követelek, vagy perelek, amit vagy akit akarok, kérdés, hogy van-e eredménye meg értelme.
2013. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Azert lettel kioktatva utolso, mert a tanacsod nem hasznos. A kerdezo valoban mehetne a birosagra koveelni, de eredmenytelenul. Egeszen pontosan az eredmenye az lenne, hogy mint pervesztes fizetheti a perkoltseget. Neki nyilvan nem ez a celja. Mennyiben erzed hasznosnak a valaszodat?
2013. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Még ragaszkodsz is a hülyeségedhez??

Persze, hogy arra adsz be keresetet, amire akarsz. De gondolom, a kérdező nem arra kíváncsi, hogyan kell hülyét csinálnia magából, hanem arra, hogy mi az, amit tényleg megkaphat!

Az pedig 6 hónapra visszamenően.


És az a kedves válaszoló meg, aki szerint csak akkor 6 hónap, ha semmit nem fizet, ha valamit fizet, akkor meg visszamenőleg is lehet, gondolkodjon már egy kicsit még egyszer azon, amit írt! Szóval, rosszabbul jár, ha VALAMIT ad, mintha semmit sem ad? Szerinted, ha így lenne, hányan fizetnének? Logika, emberek...

2013. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!