Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másoknál is előfordul hogy a...

Hollerith kérdése:

Másoknál is előfordul hogy a mama elrakja az ételt?

Figyelt kérdés
Édesanyám anyukájával élünk együtt és sűrűn előfordul hogy az aznap készített ételből eldug valamennyit magának van hogy a ruhái közé kis dobozba vagy a konyhaszekrénybe , mit javasolnátok hogy szoktassuk le róla vagy ez valami betegség mint a köröm rágás ? Gond nincs mert végülis elfogyasztja (áétalában). Segítségeteket tanácsotokat előre is köszönöm

2013. ápr. 15. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
de ez miért zavar titeket?
2013. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Miért kellene leszoktatni? Gondolom, tudja, hogy késöbb meg fog éhezni és igy kényelmesebb neki, ha ott van kéznél a kaja.
2013. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
A körömrágás betegség?
2013. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
mert zavaró hogy végülis mások elől elrakja , nem sajnáljuk tőle mert van bőven de egyszerűen bosszantó ez a dolog , volt hogy meg kérdeztem nincs.-e egy kis édessége azt mondta nincs közbe meg 2 tábla csoki és több zacskó cukorka volt nála , szóval bosszantó a dolog hidd el
2013. ápr. 15. 21:29
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Engem is zavarna, de artani nem art vele. Rossz szokas. Hagyjatok ra. Valtozni ugysem fog. Valszeg idoskori 'dili'
2013. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát igen probáljuk betudni az időskori második gyerek kornak de elég nehéz ..
2013. ápr. 15. 21:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Korát tekintve, gondolom nem volt mindíg felhőtlen az élete, lehet, ételre sem jutott. Ez most neki biztonság érzetet ad, ha spájzol magának. Egyre több idős embert ismerek, akik félnek az éhezéstől. Ok nélkül, de addig már nem jut el a tudatuk, sajnos.

Az idős ember agya mint a vödör: ami az alján van, arra emlékeznek, mint a gyerekkor, Don-kanyar. Ami a tetejére folyik, az kifolyik a fejükből, mint víz a megtelt edényből. Sajnos az idős kor ilyen. Ilyen is.

Ha neki megnyugvás, hagyd rá, hiszen meggyőzni nem fogod tudni.

2013. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Időskorban ez már sajnos elég gyakori. Anyai nagyapám is folyton ezt csinálta, a legdurvább az volt amikor a párom készített rántott húst 2 napra készítette mert vasárnap dolgunk volt délelőtt és hogy ne kelljen ezzel foglalkozni kisütötte előre szombaton. Nagyapám is velünk lakott már, mert azért nem nagyon lehetett egyedül sem. Na szóval az volt hogy a rántott hús másnapi adagját tányérra tette körettel és felrakta a konyhaszekrénybe szépen igényesen, mi meg nem vettük észre amikor este a tányérért nyúltunk és a fejünkre dőlt mind. De volt amikor a hűtőből kiszedett egy tányér ételt és kirakta az erkélyre, volt amikor 2 hetes kaját találtunk a szobájába belepenészedve az ételhordóba.

Mi sem értettük mi ez nála, meg mondtuk hogy nem kell eldugnia a kaját, mi direkt több adagot főzünk mert el is szoktunk rakni kaját fagyasztóba hogy ha nem lenne idő a főzésre akkor legyen kéznél meg a nagyapám szeret enni úgymond akkor neki is legyen ha megkívánná valamikor. A hűtőbe is külön polcrészt jelöltünk ki ami a nagyapámé volt oda tehette a kajáit és akkor ahhoz biztos nem nyúltunk.

Legdurvább az volt amikor a romlott paprikás krumplit készítettem ki az asztalra hogy kivigyem a csirkéknek, 5 percre tűntem el onnan hogy befejezzem a boyler szerelést, mire kimentem azt látom hogy tömi magába az egészet. És csodálkozott aznap este amikor telibe hányt mindent és rosszul volt. És persze egy tányérnyit szintén eldugott valahová. Szóval megértem hogy ez idegesítő.

Az apai nagymamámnak is voltak hasonló beütései, igaz ott a kaját nem dugta el anyámék elől de az ágyába a matrac alatt egy tonna édességet találtunk, pedig cukor beteg, figyelnie kell ezekre, igaz még nem kell lőnie magát, az orvos is mondta hogy ehet de mértékkel persze, és volt amikor apám egy tescos zacskót tudott telepakolni cukorkával meg csokikkal, és a felük már penészes olvadt volt ami ugye összekente a fél ágyat is kb. Ők sem sajnálták tőle, meg én is mondtam hogy mértékkel szabad csak mert már komoly gond lehet belőle.

Nagyapám sajnos már nem él de halála után amikor a szobáját kezdtük el kitakarítani meg átépíteni a helyet, volt amikor a szekrény alatt találtunk olyan kajákat bedobozolva amik már bekövesedtek szinte az edénybe, meg persze egy tonna szám voltak felhalmozva az ágynemű tartójába a nasik és csodálkozott hogy már jó ideje egerek vannak a szobájában. Amikor takarítottunk a bútorok nagy részét dobhattuk is ki, amik még elég jó állapotban is voltak mert amikor odaköltöztünk a barátnőmmel akkor újítottuk fel a házat és új bútorokat csináltam neki, meg magunknak is.

Elhiszem hogy ez bosszantó tud lenni, de ez sajnos olyan dolog hogy nem tudod őket leszoktatni erről. Ők még egy régebbi időben éltek amikor még kevés kaja volt mindenhol és dugdosni kellett és valószínű hogy ez beléjük rögzült és ez amolyan reflex náluk. Mert nagyapám részéről érthető is mert gyerekkorában 5 en voltak testvérek és kevés kajájuk volt, az 50 es évek környékén titokban tartottak disznót, meg mindent és titokban vágták és a ház minden szobájában dugdosták a kajákat hogy ne bukjanak le ha odamenne valaki, és ne legyen egy helyen tömény zsír szag, mert ha így eloszlatva volt akkor nagyon érezni sem lehetett ott.

Szóval lehet ennek is az oka.

2013. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
első vagyok, miért is kaptam 23%-ot????
2013. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Azért kaptál, mert napok óta garázdálkodik valaki, és lepontoz. Minden kategóriában, nem csak itt!

Nyomtam neked egy zöld kezet, és megyek aludni, mert ma már ez a harmadik kategória, ahol ez, vagy ezek a gyökerek sz@räkodnak.

7.voltam. Jó éjszakát!

2013. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!