Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mama nem...

Mit csináljak, ha mama nem érti meg, hogy ne beszéljen előttem betegségekről?

Figyelt kérdés
Hemofóbiám van, és mama nem érti meg, hogy ne beszéljen olyanról. Mikor jön át egy szomszéd vagy rokon, mindig arról beszél, ha rászólok, akkor csak annyit mond, hogy ne hallgassam. És, hogy ne hallgassam mikor előttem mondja. Karácsonykor is itt voltak kereszt anyuék, és elkezdett betegségekről beszélni, meg, hogy a cukra magas. Mikor bementem a szobába, akkor meg az volt a baja. Elmentek kereszt anyuék, utána mondta, hogy csodálkozott, hogy bementem a szobába. Azt mondja, ne legyek olyan ájulós, meg, hogy ne beszéljem be magamnak a szédülést.
2013. márc. 25. 19:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
53%
Kezeltesd a betegségedet, ne a mamád hibáztasd. Igaza van, hogy ne legyél ájulós meg szédülős.
2013. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Milyen betegségemet? Azon kívül nincs semmi bajom.
2013. márc. 25. 19:19
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de a hemofóbia, az a vértől való félelem, nem?

Akkor miért szédülsz, ha azt mondja a mamád, hogy magas a cukra? Gondolom nem előtted ellenőrizni a cukorszintet. Meg a betegségek zöme, ha beszélünk róla, akkor nem a vérrel kapcsolatos.

2013. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
78%
Ez kizárólag azon múlik, hogy képes vagy-e magadat meggyőzni az irracionális félelmeidről. Mi lenne, ha egy bajbajutotton kellene segítened, elsősegélyt nyújtanod? Inkább ott hagynád? =/
2013. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
De ő arról beszél folyton, és nem simán mondja, hogy a cukra, meg azzal kapcsolatos betegségeket mond.
2013. márc. 25. 19:22
 6/45 A kérdező kommentje:
Elájulnék.
2013. márc. 25. 19:23
 7/45 A kérdező kommentje:
Pont ezért hagytam ott az autósiskolát, azt hittem bírni fogom az elsősegély oktatást, de rájöttem, hogy nem.
2013. márc. 25. 19:26
 8/45 anonim ***** válasza:
87%

- Mi az? Cukros, és szobahőmérsékleten köt.

- Nagymama.

2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

De mégis mit mond, ami annyira borzasztó?


Én próbálom megérteni, eüs vagyok, de nem tudom mi az, ami benned félelmet kelt. Mert gondolom nem a cukor szó.

Ha te magad sérülsz meg akkor is elájulsz? Vagy a menstruációtól is elájulsz?

2013. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
93%

Nézd a másik oldaláról a problémát. Ha fóbiád van, az betegség. Ha betegség, akkor tessék szépen elmenni az orvoshoz és kikezeltetni. Mellesleg a nagymamád is jobban elfogadja a problémád, ha elmondod neki, hogy ez van, de jársz pszichiáterhez, mert szeretnél meggyógyulni belőle.


Azt gondold végig, hogy nem élhetsz le egy életet így. Mi lesz, ha lesz egy gyereked akivel mondjuk otthon vagytok kettesben (elég gyakori eset :) ) és elesik és beveri a fejét vagy megvágja magát, és mentőt kell hívnod meg elsősegélyt nyújtani. Akkor is inkább elájulsz ő meg elvérzik melletted?

Bocsi, tudom hogy ez most kicsit erős példa volt, de remélem érted, mire gondolok.


Egyébként átérzem a problémád, nekem is volt néhány fóbiám. Az utolsót nemrég sikerült leküzdenem, de hat év kemény munkájába került! Őszintén nem hittem, hogy valaha is változni fog. De sikerült! Úgyhogy próbáld meg elhinni, hogy neked is gyógyítható ez a fóbiád, csak menj vele orvoshoz!

2013. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!