Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik a nők biztonságban...

Miért érzik a nők biztonságban magukat, ha elveszi őket a párjuk?

Figyelt kérdés

Számomra kicsit furcsa, hogy azzal indokolják sokan a házasságot hogy akkor a pasi nem tud csk úgy lelépni, meg hogy akkor válásnál nincs vita, 50-50% jár.


Nem túl romantikus :-(


2013. ápr. 18. 12:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
ez nem a romantikáról szól.
2013. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
A házasság elsősorban érdekközösség,akinek ez nem világos azt könnyen meglepetés érheti.
2013. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de én még nem is hallottam ilyen indokot a házasságra. Igazából ha valaki menni akar, akkor is megy, ha válással jár. 50-50% is ritkán jár már, mert ma már a legtöbben házassági szerződést kötnek.
2013. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De akkor miért mondják, hogy akik nem házasodnak azok nem szeretik egymást?


Lehet hogy én naiv vagyok, de eddig azt hittem az emberek nagy része szerelemből házasodik.

2013. ápr. 18. 12:11
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerződés nélkül sem jár 50-50%.
2013. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Egy pàr sincs biztonsàgban, mert qrvàk mindig lesznek!

Szerintem amugy azért, mert a hàzassàg komolyabb dolog, mint egy együttélés, itt esküt teszünk, hogy jóban rosszban, egészségben, betegségben, és ezt sokan (én is) komolyan gondoljàk.

Ha egy férfi elvesz egy nőt, normàlis esetben azért, mert szereti annyira, hogy leélje vele az életét. Egy sima együttélés/pàrkapcsolat soràn ez csak szóban jön fel, de az esküvő soràn ezt íràsba foglaljàk:)

2013. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Én még senkivel nem találkoztam aki ezzel indokolta volna. Rossz emberekkel beszélgettél a témáról.
2013. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Folyt.

Így a felek biztonsàgban érezhetik magukat, úgy érzik, a szeretett ember mellettük lesz örökké.

Bizonyàra van olyan is, aki csak érdekből hàzasodik, nem ítélem el, jómagam viszont nem lennék erre képes, megfelelő érzelmek hiànyàban nem lenne értelme. Nekem.

2013. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem se és van két olyan ismerősöm,aki közölte,hogy ő nem hajlandó járni,mert ők családot akarnak alapítani és gyereket szülni.


Na ennél a két nőnél teljesen érdek volt az egész,olyan is a két házasság (mert talált mind a kettő egy-egy hülyét,aki annak ellenére,hogy alig ismerte elvette őket) szóval szeretehiány és kész nyomor mindkét házasság.


Egyébként amíg gazdag csaj voltam,engem is két férfi iszonyatosan el akart "nagy szerelemből" venni feleségül,még el is jegyeztek.

Szóval férfiban is megvan az érdek.


Persze nem voltam ostoba,hogy férjhez menjek.

Most már nem vagyok "gazdag" csaj,nem is akarnak elvenni feleségül :D,de mégis soha nem éreztem magam olyan jól párkapcsolatban,mint amilyen a mostani.


Végre igazi érzéseken alapul....

2013. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt van anyagi oldala is a dolognak, de ha ettől eltekintünk: ha egy férfi feleségül vesz egy nőt, az elég jó bizonyítéka annak, hogy komolyan gondolja a dolgot.


Egyébként az emberek többsége szerelemből házasodik, ami egy nagy marhaság, mert ezek azok a házasságok, ahol sokszor már megvan a baba, mire elmúlik a szerelem és kiderül, hogy nem is illenek össze.

Szerintem ugyan kevésbé romantikus, de sokkal jobb a hideg fejjel, átgondoltan kötött házasság. Ami NEM egyenlő az érdekházassággal!

2013. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!