Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen elveszi a fizetésem,...

21 évesen elveszi a fizetésem, laptopom és eltilt a barátomtól?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Diákmunkán dolgozom egy gyárban,heti 4-5 nap délutános vagy éjszakás műszakban.Anyu is ott dolgozik ő intézte el nekem.Nem engedi hogy saját bankkártyát csináltassak és az ő kártyájára utaltatja a fizetésem. Főiskolára járok,nem iszok stb,bulizni sem járok,tehát nem vagyok rossz. Nyáron is dolgoztam és vettem magamnak saját pénzemből egy laptopot. Múltkor csináltatni akartam magamnak bankkártyát,amiről kijött a levél,a levelet széttépte,a kártyát elvette és a saját pénzemből vett laptopot 1 hónapig nem adta nekem vissza.

A fizetésemből úgy kell könyörögnöm hogy adjon egy kicsit.

A telefonszámlám magamnak fizetem és 3000 ft-os csekk jött ki, az egész fizetésem elvette,egy forintot sem adott oda merthogy ennyi lett a számlám.


El költözni nem tudok,mivel elveszi a pénzt.Amikor azt mertem neki mondani,hogy elköltözök,megfenyegetett hogy akkor kirúgat a cégtől ahol most vagyok diákmunkán és soha többé nem mehetek oda dolgozni. (nehéz erre még diákmunkát is találni)(A fősuli államilag támogatott tehát nem kell fizetni érte)


Mit tanácsoltok?


2013. jan. 26. 00:23
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Nemrég pedig az éjszakás műszak miatt fél órát késtem suliból,elaludtam és elvette akkor is a laptopot ,a telefonom elvette és kikapcsolta, a barátom akivel egy éve vagyok csöngetett hozzánk és anyu nem engedte hogy kimenjek hozzá.
2013. jan. 26. 00:25
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Csináltass bankszámlát, anyukád engedélye nem kell hozzá, a levelet pedig kérd olyan helyre, ahol anyukád nem tudja elvenni.

Ezután átiratod a számlaszámot, hogy oda menjen a fizetés, majd mire kibukik otthon minden, addigra találsz egy másik melót és elköltözöl. Albérletbe csoporttársakkal, vagy vadidegenekkel.

2013. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 2 verzió van:

1.) A suli befejezéséig ott maradsz, és elviseled anyukád hülyeségeit.

2.) Elköltözöl, keresel valami melót, és abból albérlet vagy fősulis koli.


Első egyszerűbb, de cserébe el kell viselned anyukádat.

Nyilvánvaló, hogy anyukád egyszerűen nem tudja elviselni, hogy felnőttél, hogy lassan saját életed (azaz pl. saját bankkártyád lesz).


Ja, van 3. verzió is:

Ülj le, és beszéld meg anyukáddal! Kérdezd meg, hogy miért csinálja ezt. Próbáld megértetni vele, hogy 21 évesen már felnőttél.

2013. jan. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nem értem, a bankkártyát nem küldik ki postán, a bankban kell átvenni.

Megkéred a bankot, hogy ne küldjenek róla levelet, menj be érte magad.

A fizetést számlára utalják, nem bankkártyára. Számlát pedig bankkártya nélkül is csináltathatsz, kb. 5 perc alatt megcsinálják bármelyik bankban, onnantól kezdve érvényes a számlaszám, máris átírhatod a munkahelyen.


Ilyen zsarnok mellett lehetetlen megélni, mindenképp meg kell próbálnod eljönni onnan mihamarabb.

2013. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
ez nem normális. Pesten tuti találsz melót, egyetemre is át tudsz menni oda - igaz, költségtérítésesre. Mennyi van még vissza belőle?
2013. jan. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Amikor megcsináltattam a kártyát 1 hónapig oda ment a fizetésem.De az OTP kiküldte a papírt,amin rajta van a havi költségvetésem.(nem tudom pontosan mi a neve).

Akkor vette el a kártyám,és addig vert amíg el nem mondtam neki a kódot,és levette róla a pénzt.

A karom a mai napig kék lila foltos.

2013. jan. 26. 00:33
 7/31 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan helyen élek,ahol ez az egy gyár van.Az egyetlen dolog ami miatt nem lettem koleszos a kisöcsém,nem merem őt itthagyni.
2013. jan. 26. 00:34
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem válaszolóakkal. annyit tennék még hozzá hogy édesanyád hacsaknem a főnők ott és te jól végzed a munkádat igen csekélyke esélyt látok arra hogy valóban ki tudjon rúgatni. az még nem jelent hatalmat mert épp szükség volt munkaerőre és ő szólt hogy tud egyet.
2013. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Ő a gyártásvezető, már nem egy embernél elintézte hogy kirúgják :(

Meg elég jó a fizetése,tehát nem is azért veszi el a fizetésem hogy legyen étel az asztalon,ő alapból 300.000 felett keres + jutalék.

2013. jan. 26. 00:38
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még ver is?

Akkor szerintem mindenképpen költözz el!

Főiskolai kollégium + valami új diákmunka, vagy gyakornoki állás. Ennél a helyzetnél szerintem a bizonytalanság is jobb.

2013. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!