Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudjak emiatt a családomra?

Haragudjak emiatt a családomra?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz 2 órakor a ballagásom május 3.-án. Teljesen megértem hogy mindenki dolgozik, de már 1 hónappal előtte is szóltam, hogy május 3-án ballagásom lesz. Az időpont csak most derült ki, és mindenki akit meghívtam azt mondta dolgozik nem tud jönni. Se a nagymamám, se a keresztapám, senki nem lesz ott a családból csak a szüleim. A keresztapámékra most nagyon haragszom, mert a szallagavatómra se jöttek el. Önző vagyok amiért elvárom, hogy jöjjenek el? :S
2013. ápr. 20. 12:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem vehettek volna ki egy nap szabit emiatt. Elhiszem hogy rosszul esik...
2013. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
nem csinálunk semmi bulit, meg vacsorát, mert úgy gondoljuk a szüleimmel, hogy azt a pénzt, eltudom költeni magamra amit a bulira csinálnánk, főleg hogy a család legalább 80 fő, és így legalább 100ezer ft-ba kerülne az egész. Mikor ezt elmondtuk ők azt mondták, hogy nem fognak elutazni azért hogy megnézzenek a suliba, csináljunk képeket azt megnézik. Nekem ez nagyon rosszul esett, főleg hogy nem is laknak messze :( Ők a 18. kerületbe laknak, a sulim pedig a X kerületbe van, max egy fél óra út lenne kocsival az egész :(
2013. ápr. 20. 12:20
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy nem tudtak volna egy nap szabadságot kivenni, pláne úgy, hogy előre szóltál. Teljes mértékben megértelek.
2013. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
Azért legalább ne mondták volna így hogy nem fognak azért elutazni hogy... akkor kamuzzanak valamit ez elég bunkón hangzik. fel a fejjel ne foglalkozz velük!
2013. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Én is megértem, hogy kiakadtál emiatt, de legalább a szüleid ott lesznek. Egyik ismerősömnek a diplomaosztójára még a szülei sem akarnak elmenni, szóval nem lenne ott senkije. Ha így nézzük, te még jól jártál.:)
2013. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem lesz valami jó érzés úgy ott állni, hogy mindenkinek az egész családja ott lesz, csak nekem lesznek csak a szüleim ott, ez olyan mintha senki sem szeretne, bár lehet így is van :(((
2013. ápr. 20. 12:26
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Miután nem lesz se egy vacsora se egy közös valami, abban igazuk van, hogy az iskolában mit nézzenek rajtad. Az más lenne, ha a családtagok közösen eltöltenének egy kis időt, lenne idő beszélgetni meg együtt lenni egy kicsit. Miután ti anyagi megfontolásból nem csináltok semmilyen kis együttlétet (nem muszáj vacsora, elég lenne csak egy közös kerti bográcsozás vagy sütizés...stb....) ők meg anyagi megfontolásból nm mennek el, álldogálni az iskola udvaron.
2013. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez elég tahóság, mi hárman vagyunk testvérek és mindhármunk ballagásán hatalmas ünneplés volt, jöttek rokonok pestről, meg az ország másik feléből is, mindenki meg tudta oldani, sőt, még jobban várták, mint én magam... szóval én tuti haragudnék, mert ha akarnának, akkor el tudnának menni. Valószínűleg lesz*rják. Ez szomorú, sajnálom :(
2013. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj rájuk.

Igazából kicsit kétoldalú a dolog, és tényleg önzőnek tűnsz. Te úgy gondolod, hogy nem vendégeled meg őket, mert azt a pénzt magadra is tudod költeni, de azt elvárod, hogy szabit vegyenek ki azért, hogy megnézzenek. És az embernek nem túl sok szabija van egy évben.


Mi anno úgy oldottuk meg, hogy aki tudott, az eljött a ballagásra, aki meg nem (mert például dolgozott), az csak este a ballagási vacsorára. Igazából fel se merült bennem, hogy ezen meg kéne sértődni.

2013. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%
De most nehogy már csak akkor jöjjenek el a keresztszülők a ballagásra, ha lesz kaja, pia... Ez szánalmas.
2013. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!