Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak féltem a lányomat?

Mit csináljak féltem a lányomat?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves és nagyon féltem mert mostanában egyre tovább szeretne kinnt lenni délutánonként. Kiderült hogy egy 18 éves és kettő 17 évessel vannak kinnt féltem nem tudom mi legyen mert ha nem engedem akkor csak veszekszünk de viszont ez mellett tényleg tanul és nem hanyagol el semmit.

2013. ápr. 22. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Meg is érdemled ha félsz, mert te vagy az aki ki engeded ezekkel. Nekem eszembe nem lenne, cirkuszolhatna bármennyire is.
2013. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem hanyagol el semmit akkor nyugodtan maradhat kint, gondolom ezek a 17-18 évesek nem fordítják el a fejét a rossz irányban, jó idő van, örülj hogy nem ül otthon. meg ha látod hogy rossz hatással vannak rá ráérsz akkor korlátozni. Ha gimibe megy akkor nem tilthatod meg hogy ne lógjon 18 évesekkel mert a suliba olyanok is lehetnek ám.

Elhiszem hogy félted a lányod de ha megbízol benne akkor nem lehet baj,. gondolom vigyáznak is rá ha olyan lenne.

2013. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán szimpatikusak az egyik cigizik is....
2013. ápr. 22. 20:37
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Most kérdezd meg magadtól, hogy jól nevelted-e a lányod. Ha jól nevelted, akkor nyugodtan engedd, had menjen, mert akkor úgy sem fog hülyeséget csinálni. Engem például úgy neveltek, hogy eszembe sem jutott dohányozni, vagy valami hatalmas hülyeséget csinálni. Még az órákról sem mertem késni. :D

Ha pedig rosszul nevelted (fájhat beismerni) akkor tilthatod akárhogy, ha kiszabadul a lakásból már megy is hülyeséget csinálni.

Persze ilyenkor a beilleszkedős korszakában van, szóval jobban oda kell figyelni.

Szóval szerintem ameddig nem látsz valami egetrengető változást, addig ne nagyon szekáld. Esetleg kössél le egy szabályt, hogy 9-re legyen otthon, ha meg nem megy haza 9-re, akkor lépjél közbe.

2013. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom az egyáltalán nem gyanakvó hozzászólóknak, hogy volt nálunk is ilyen a városban hogy Gimiből csúszott le olyan szintre hogy az aluljáróban kéregetett piára és kajára, szerető család és jólét volt náluk, talán emiatt is... Direkt jól tanult hogy otthon ne legyen cívódás, de mellette csúszott lefelé

Talán pont ezért nem kell engedni egy 14 éves gyereknek ilyesmit annyira. Akkor lehetne engedi a kódorgást ha ismernétek a baráti körét, mert igen rendes gyerek nem rejti el a barátait a szülők elől, ha igen akkor sunyiság van benne

Én sem voltam jobb, de rájöttem nem vezet sehova hiába jó buli csavarogni

20/F

2013. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
20:48-asnak teljesen igaza van. Csak az a lényeges hogy milyen a szülő-gyerek kapcsolat. Ha megvan a bizalom akkor probléma sem lesz mert el fogja mondani ha baj van. Ha pedig jó a kapcsolatotok akkor az azt jelenti hogy törődtél vele, odafigyeltél rá, tehát kapott normális nevelést és valószínűleg megvan a saját értékrendje.
2013. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Attól, hogy nála 3-4 évvel idősebbekkel barátkozik még nem biztos, hogy rossz társaságban van.

Az se jó technika, hogy nem engeded el sehova, mert egyszer úgyis eljön az amikor majd elmegy társaságba és ha ez mondjuk 16 évesen jön el, 0 élettapasztalattal akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy belemegy valami hülyeségbe. Meg kell ismernie az embereket és a különböző dolgok veszélyeit, szocializálódnia kell.

Ha jól nevelted úgysem lesz gond...

Annyit kérhetsz tőle, hogy mindig tudjad, hogy hol van. Illetve a tanulásról beszélgethetnél vele, esetleg kitűzhetnél valami célt (ha megfelelő mértékben javít kap valamit amit szeretne). De általában a gyerek azt teszi amitől nagyon tiltják...

2013. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
17%
az én apám nem enged felnöt tök normáli s videosokal beszélni meg ien idösebbek el haverkodni szoval tapsztalatbol mondom ha eltiltod tölük elég szarul lesz.
2013. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
71%

Jogosan félsz és NE IS HAGYD ! Most 16 éves fiú vagyok és ha hiszed ha nem én is voltam olyan mint a te lányod ! Volt egy időszakom, amikor az osztálytársaim elhívtak hogy mennyek velük ide, oda, biciklizni stb... Anyum nem hagyta és ezen fel voltam háborodva...most visszagondolva erre NAGYON NAGYON örülök hogy így tett !!!!!!!! Ha hagyott volna a mostani "menőkkel" "lógni" olyan drogos/alkoholista/dohányos semmirekellő lennék mint ők ! Egy lánynál még rosszabb is lehet !!! (<-ha ebből nem esett le akkor a terhességre gondolok)

Ne hagyd neki hogy elrontsa az életét és egyszer még megköszöni neked, úgy, ahogy én is tettem az én anyámnak !!! Remélem tudtam segíteni ! :)

2013. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
77%

Előző vagyok !

Igaz az is amit feljebb írtak, hogy ne később tőled elszakadva kóstoljon bele az életbe, úgy hogy nem is tud arról semmit... Én se járok "lógni" se szórakozóhelyekre, mert tudom, hogy ott nem sok jó vár rám, meg amúgy is minek mennyek, mi értelme van ?

Barátokkal, családdal nyársalás, bográcsozás, túrázás közben megtanultam inni, ha fogalmazhatok így... Időben fel lettem világosítva, így tudom hogy mit kell elkerülnöm és meddig szabad elmennem. Van egy kis tapasztalatom. Megválogatom a barátaimat, és csak megbízhatókkal bulizok, de azt is csak egy helyen és nem a hülye dubsteppet hallgatva a discoban. Jól cselekszek, támogat a családom. Vannak hosszútávú céljaim, többek között viszonozni amit tőlük kaptam, vagy az országunk szeretete !!! Remélem egy nap lesz belőlem valaki és örülök hogy aznap nem hagytak "elkanászodni" !

TUDOM HOGY ELÉG HIHETETLENNEK TŰNIK HOGY EGY 16 ÉVES "GYEREK" LÉTEMRE ÍGY FOGOM FEL A DOLGOKAT, ÉS ÍGY CSELEKSZEK, DE NEM MUSZÁJ KÖVETNI A MAI "DIVATOT". EGY KÜLÖNC VAGYOK ÉS BÜSZKE VAGYOK RÁ.

2013. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!