Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen most a kapcsolatod...

Milyen most a kapcsolatod azzal a rokonoddal/rokonaiddal, aki/akik vert/vertek gyerekkorodban?

Figyelt kérdés

Nálam apám volt ilyen. Most olyan is-is kapcsolat, nincs fizikai bántalmazás, amolyan megtűrjük egymást.

Viszont a gyerekkori sérelmeken nem tudok túllépni. Más hogy áll ezzel?


2013. ápr. 24. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon kevés család lehet, ahol soha semmilyen fizikai bántalmazás nem érte a gyereket.

Nem mindegy, hogy mennyire módszeresen vert, illetve esetleg "csak" indulatból. A szülők mindegyike szokott elkövetni különböző mértékű verbális bántalmazást is, ennek is vannak szándékos és tudattalan, nagyon súlyos, sorsrontó, és enyhébb változatai is. A felnőttéválásnak része, hogy tudatosulnak bennünk, mekkora károk értek a szüleink által minket, megharagudunk ezek miatt a szüleinkre, és végül van, aki megbocsát a szüleinek, van, aki nem, akár javíthatatlanul meg is romlik a kapcsolat.

2013. ápr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Engem csak anyám vert meg mindig, mivel agresszív alkoholista volt. Nem tartottam a kapcsolatot vele amikor elköltöztem. Tavaly meghalt, így már végképp nincs semmi kapcsolat köztünk.
2013. ápr. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Semmilyen, három éve (21 éves korom óta) nem beszélünk. De már előtte is haldoklott a kapcsolatunk. Nem azért, mert vert és érzelmileg terrorizált (az apámról van szó) folyamatosan, hanem mert ezen túlmenően ő nem is akart megismerni vagy "jóban lenni" velem. Ez van, nehéz feldolgozni, de van, hogy a "szülő" nem igazán kíváncsi a gyerekére, de legalábbis sosem lesz képes úgy szeretni, ahogy kellene.

Annyit profitálok ebből, hogy ezek után ezerszer is meg fogom gondolni, hogy teherbe essek-e, készen állok-e az anyaságra. Nem tudnám magamnak megbocsátani, ha én is tönkre tenném a gyerekem életét (érzelmileg).

2013. ápr. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Olyan... semmilyen.

Anyám vert, és épp mostanában próbálom összeszedni az emlékmorzsákat, megkeresni az összefüggéseket és kitölteni a fekete foltokat. (Valóban, egyfajta amnéziát váltott ki bennem, de az, hogy nem emlékszem mindenre, még nem jelenti azt, hogy fel is dolgoztam. Sajnos.)

Az van, hogy néha hazamegyek, mondjuk kéthetente, mert mégis ő pénzel(tanulok, munkát még nem találtam, pedig nagyon igyekszem), mert mégiscsak kötődök hozzá, ő az anyám én meg a gyereke vagyok... De elvagyok nélküle. Nem igazán tudunk egymással mit kezdeni, ritkán telefonálunk, alig beszélgetünk (Vagy ha szeretnék, akkor is csak ő beszél, sosem hallgat meg, úgy igazán, régen sem figyelt, most sem.) Nem is igénylem, hogy őszinte legyek.

Kb. kéthavonta előfordul egy nagy családi marakodás, üvöltözés, de most már nem ver meg, nem mer megütni. Öt centire állunk egymástól és szaggatja a dobhártyámat.

Egy éve előfordult még, hogy felkapta valamin a vizet és ököllel sorozott egyet az alkaromra, de igazából kb. 17-18 éves korom óta nem mer odavágni, nem mer belemarkolni a hajamba.

Nem szeretném kizárni az életemből, de nem is akarom azt, ami régen volt. Bármilyen hülyén hangzik, alapvetően szeretem és tisztelem, de nem kívánok mellette lenni. Jobb így, jobb a távolság.

2013. ápr. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk apám terrorizálta a családot. Depressziósnak nyilváníttatta magát, holott csak egy tökéletes színész. Ha valami nem tetszett, kiabált, megfélemlített, sokszor ütött is. Elüldözte a testvéreimet, édesanyámat többször összeverte. Engem is kiskoromban ha ketten voltunk dühből vert, de legtöbbször lelkileg és érzelmileg bántott, ez ki is hatott a felnőtt életemre, a mostani családomra. A kapcsolat vele olyan muszáj. Ő letagadja a csillagos eget is, imádást mutat, semmire nem "emlékszik" amit tett, ő volt a legjobb apuka. Szerinte. Havi 1x meglátogat, meg ritkán beszélünk neten vagy telefonon, ha felveszem vagy ha épp nem tiltom le. Nem tudom és nem is akarom neki megbocsátani azt amit tett. Sem velem, sem a család többi tagjával. 12 éves koromig pokollá tette az életem, évekig pszichológushoz kellett járnom gyerekként miatta.
2013. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is apám volt ilyen. Már nem ver, de még mindig vigyáznom kell vele, nehogy az útjában legyek. Már próbál velem békülni, meg kedves lenni, de nem tud kibújni a bőréből, egyszerűen szereti bántani az embereket és kész. Ezért nagyon ritkán állok szóba vele, többnyire csak tőszavakban beszélek vele, mert mindennel baja van. próbálok neki megbocsájtani, de nehéz.
2013. ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak most olvastam el, pont ugyanilyen az én faterom is. össze kéne kötni őket (és bedobni a szakadékba, hihihi).6
2013. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egész jó. Anyám volt idegbeteg, minden sz.rért nekem esett, ha az élete nem jól alakult (hapsizott, fizetésemelésért kuncsorgott, félt, hogy kiderül a kis titka). Nekem esett, mert becsúsztam, mert szeretőjétől lett terhes, de azért mégis megtartotta a gyereket (engem), mert elkezdett "anyai" érzéseket táplálni irántam.

Sosem bocsátom meg, hogy egy kislányt ütött-vert, annyira fájt... :( nagyon sokáig ugatott velem, 17 éves koromban elköltöztem, azóta sem bánom. A kapcsolatunk jó, a távolság segített.

N24

2013. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Apám vert (durván szíjjal is, de mentségére legyen mondva, csak ha rászolgáltam), anyám sosem vert viszont lelkileg terrorizált (pszichiátriai eset).

Apámért ma is tűzbe mennék, anyámtól a hideg is kiráz.


33Nő

2013. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyik szülőm lelkileg is és fizikailag is bántalmazott rendszeresen. Mióta elköltöztem és élem az életemet soha nem hívott fel, egyszer küldött egy sms-t újévkor. Ha én küldtem, válaszolt rá, de ennyi. 8 év alatt 3x futottunk össze véletlenül. Nem érdeklődik az unokái felől sem.

3 utcára lakik tőlem.


Soha nem fogom elfelejteni a régi dolgokat, de azért bánt, hogy ennyire közömbös, még a kicsikkel is. És soha nem mondtam, hogy felejtsen el vagy valami, nem csuknám rá az ajtót, de úgy néz ki, neki így jó. :(

2013. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!