Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy elmondjam vagy ne mondjam. Szerinted? Te elmondanád? (exxel kapcsolatos dolog)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy dilemmám, a következő a helyzet: 4 hónapja vagyok együtt a barátommal, az előtte lévő barátom a munkatársam, akivel a mai napig egy légtérben dolgozom. Az előzővel tavaly novemberben romlott meg végleg a kapcsolat, próbáltam többször megbeszélni, nem ment (kb. egy évet voltunk együtt, de a kollégák előtt is titkoltuk). Az újjal december közepén ismerkedtem meg, szilveszterkor jöttünk össze. A régitől én már nem akarok semmit, de ő elég sokáig próbálkozott, még a múlt hónapban is.

A barátommal nem igazán beszélgettünk egymás múltjáról, az előző, 4 éves kapcsolatomról beszéltem neki pár szót, a munkahelyi kapcsolatomat nem is említettem meg. Azonban az a helyzet, hogy ők ketten már találkoztak, amikor beültünk szórakozni a kollégákkal, mindenki hozta a párját is. Most azon filózok, hogy elmondjam-e a barátomnak ezt a dolgot. Nem akarom elveszíteni, de hazudni, vagy titkolózni sem akarok. Az egy dolog, hogy ez előtte volt, nem is ismertem még akkor, de már találkoztak, beszélgettek is és azt hiszi róla, hogy ő is csak sima kolléga és nem az exem.


Te mit tennél? Elmondanád?


Én 26 éves, a barátom pedig 33.


Köszi.


2013. ápr. 24. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenkepp el!

Bajban leszel, ha az uj az extol tudja meg!

2013. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond el, igazából már azelőtt el kellett volna mondanod, hogy találkoztak. Nálunk is így van, annyi különbséggel hogy én vagyok az "új". Soha nem csináltam belőle problémát. Ha ezzel gondja lesz akkor jobb is ha kiderül szerintem.
2013. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemhiszem, hogy az exedtől megtudnád valaha is, de azért mondd el. Nem olyan nagy dolog ez, pláne ha elmondod, hogy nem is vállaltátok fel a kollégák előtt.. így biztosan nem lehetett annyira komoly. Én nem balhéznék ilyenen, nincs jelentőssége.
2013. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el nyugodtan, a pasikat ez nem annyira frusztralja, mint a noket szokta. Felteve, hogy nem jar hozza plusz titkolozas. Ha mastol tudja meg, akkor mar kombinalni fog.

Nyilvan az exesddel privat kapcsolatot nem tartasz mar, sms-ek, telefonok gondolom csak munkaidoben vannak max, a csoportos osszejoveteleket pedig a parod mar latta, tudja, hogg te kozombos vagy a masik pasi irant.

2013. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám. Ha kiderül, és mindig kiderülnek a dolgok, azt hiszi, nem vagy őszinte hozzá, és talán másban sem mondasz igazat. Baj, ha egy kapcsolatban megrendül a bizalom, ezért inkább mond el neki.
2013. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, igaza van annak, aki azt mondta, hogy korábban kellett volna elmondanom. Tudom, hogy ez hülye kifogás, de valahogy nem volt rá megfelelő alkalom, nem igazán került szóba a múlt. Hülyén jött volna ki szerintem, ha mondjuk ebéd vagy fagyizás közben egyszer csak szóba hozom.


Egyértelműen nem akarok semmit az extől, nincsenek se telefonok, se sms-ek, a munkánk sem függ össze. A próbálozásai e-mailek formájában történtek, amiket én mindig elhárítottam. A hétvégén voltunk egy szórakozóhelyen, ahol ott volt az előző exem, akivel 4 évig voltam együtt, ő nem is vett észre engem. Másnap megemlítettem a páromnak, hogy előző nap láttam az exemet. Nem volt különösebb reakció, de azért megkérdezte, hogy nem szokott keresni? Emiatt gondolom, hogy lenne benne féltékenység, ha elmondanám neki, hogy előtte az egyik kollégámmal jártam, akit ráadásul ismer is már.

2013. ápr. 24. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ex el is szolhatja magat, nincs ebben semmi. Tudjon rola az uj mindenkepp. Mondd el neki, amit ide irtal, h nem erdekel mar, nincs jelentosege.

Ha csak annyit kerdezett, h szokott-e meg keresni, akkor nem betegesen feltekeny, nincs mitol tartani, hozd szoba es mondd el azt is, h miert nem mondtad el eddig. Valamint erositsd meg, h o a legfontosabb es ugy erzed tudnia kell, mert szeretned, ha megmaradna a bizalom.

2013. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!