Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aurával kapcsolatos dolog....

Aurával kapcsolatos dolog. Van-e ennek szemorvosi magyarázata?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam az auralátást és gyakoroltam egy keveset.Ha direkt figyelem,akkor az ujjaimtól kb. egy cm. távolságig látok kék színt.Olyan,mint amikor ég a gáz,csak halványabb.Minden napszakban és más-más fényviszonyban is ugyanaz a szín.Kivéve nagy fénynél,akkor nem látom.Ennek van-e szemészeti magyarázata,vagy ez tényleg az aura?
2013. márc. 19. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Az aurát nem csak a fizikai szemeddel láthatod, hanem a harmadik szemmel is, ez általában pontosabb képet mutat.
2013. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Az aurának több rétege van, B. A. Brennan például így írja le ezeket a rétegeket:


-Az első réteg, az ún. étertest pár cm vastag, kékesfehér színű finom energiavonalakból áll, ezek alakítják ki és tartják össze a fizikai test anyagát.


-A második réteg színes felhőcskékből áll, ez a réteg az érzelmeinkért felelős.


-A harmadik, élénksárga réteg, az ún. mentális test, ahol a gondolatformák találhatók.


-A negyedik réteg, az asztráltest, ahol ismét az érzések kavarognak.


-Az ötödik-hetedik réteg képviseli szellemi síkjainkat, ahol még finomabb energiák működnek, melyek a világegyetemmel kapcsolnak össze bennünk

2013. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Az aura érzékelésének története az emberiség ismert történelmének határain túl, az idők homályába vész. A bibliai korszak, a természeti népek, a középkori keresztény misztika, más korok festői és szobrászai sugárzó, csillogó fényességként jelenítik meg az emberek, állatok, növények körül. Amit a tisztánlátók, mágusok, látnokok, az érzéken túli érzékelés (ESP) birtokosai eddig is képesek voltak érzékszerveikkel felfogni, most tudományos, egzakt vizsgálatok által nyert bizonyítást. Modern korunk kutatói az aurát elektromágneses mezőként mérik minden élőlény körül. Az energiaátvitelt és az auraméréseket Magyarországon első ízben a Prometheus TTV energetikai laboratóriumában vizsgálták, mérték és jelenítették meg. Világviszonylatban azonban az első aurafényképet Nicola Tesle, a kiváló fizikus, elektronikai kutató és tudós készítette el 1891-ben! Később kutatásait a Szovjetunióban kezdték továbbfejleszteni, a múlt század 60-as éveiben. Ezeket az éveket követően az egész világon elkezdődtek a kutatások, és napjainkban már igen nagy pontossággal mérik a tudósok az aurát, - elsősorban a különféle egyetemek természettudományi karain. A század utolsó évtizedében, a felgyorsult fokozott fejlesztési törekvések eredményeként született meg az úgynevezett AURA IMAGING PHOTOGRAPHY, amely elsőként tette lehetővé, hogy a vizsgált bioenergia mező szabad szemmel is láthatóvá váljék.
2013. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

#3:


Rengeteg badarságot írsz. Az aurafotózás tipikus áltudomány, azért létezik csak, mert sokan hinni akarnak benne és nem is akarnak utánanézni, hogy mennyire bagatell, amit csinálnak.


Mi nyert "most tudományos, egzakt vizsgálatok által" bizonyítást? Az aura léte? Nem, legalábbis olyan értelemben nem, ahogy te mondod.


Az aurafotók egyszerű fizikai mennyiségeket mérnek (kéz érintési ellenállását, infravörös sugárzást stb.), és azokat alakítják át különböző módszerekkel, hogy szép színeket adhassanak a képnek. Nicola Tesla pedig a később Kirlian-effektusnak nevezett módszerrel alkotott fényképeket, ami egyszerű koronakisüléseket mutat, amiket nagyfrekvenciás, nagyfeszültségű, gyenge áram okoz (ami ráadásul nem is az ember sajátja, hanem külső forrásból származik). A tudomány soha nem állította azt, hogy ezeknek a színeknek, "auráknak" bármi közük lenne az ember személyiségéhez vagy érzelmeihez. Az aurafotós gépek leírásában is ki van emelve, hogy a gép NEM az ezoterikus értelemben vett aurát fényképezi.


Természetesen mindenki abban hisz, amiben akar, csak azért írtam, mert a #3-as válaszoló megpróbálta az aurafotózást tudományosan elfogadott, bizonyított módszernek beállítani, pedig erről szó sincs.

2013. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha lenne, mert szerintem elég egzakt.

Ha más élő dolgot nézel - pl. egy fa ágát, egészen közel a kéreghez ugyanaz a kék szín van, mint a kezed körül. Viszont tárgyak körül meg ált. a komplementer színük látszik. Lilán virítanak a citromsárga kukák a városszélen, hej! :)

2013. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%
Nos, én megtanultam látni az aurát. Elismerem, nagyon élvezem, hogy látom. Gyönyörű. Mindenképpen meg kell tanulnia az embereknek :)
2013. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem ártana ha odafigyelnél erre és ha nem javulna, nem múlna el szemészhez fordulni. Nincs aura a test körül ez egy hindu baromság amit egyes szembeteg hindu látott hibásan, jelen pillanatban pedig felkapták a szélhámosok jó üzlet a széltoló fénykép machinációkhoz.


Én soha nem láttam aurát, csak azok után hogy megműtötték a szeme szürke hályoggal és a műtét nem sikerült mindennek kékes-lilás fénye volt, mivel a lencsében valami ott maradt- újra műtöttek és azóta semmi gond, csak természetes fény körvonala van mindennek, na persze ha az ember sokáig bűvöl valamit, nyilván élesen elválik a kézzel fogható a fény sugaraitól ami bezúdul egünk felől!

2013. ápr. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!