Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakori manapság a...

Milyen gyakori manapság a házassági szerződés? Mondjuk 10 házasságból hánynál van a ti baráti, rokoni körötökben?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl sokról tudok. De ez szerintem egyáltalán nem jelenti azt, hogy nincs is. Mi például akarunk a párommal, de nem fogjuk a rokonok, barátok orrára kötni, már csak azért sem, mert biztos hogy bele akarnának szólni, és nem feltétlenül konstruktívan. Ahogy ahhoz sincs közül, hogy pl. mennyit keresünk, úgy ez is magánügy.


Szerintem egyébként egyre gyakoribb, főleg az idősebbek, illetve elváltak körében, akik már megfontoltabbak, és inkább tudatosak, nem annyira érzelmi alapon gondolkoznak.

2013. ápr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ién ismerősi körömben 10ből 0 az arány. Konkrétan én nem is ismerek olyat,aki írt volna ilyet.
2013. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10 házasságot nem tudok, akiket ismerek is és mostanában házasodtak, de az az 5-6 pár, akik az ismerőseim ott senki sem csinált ilyet.
2013. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én konkrétan nem ismerek ilyen párt, de ez nem jelenti, hogy nincs is. Nekünk nincs, az a biztos.
2013. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A párom szeretett volna házassági szerződést kötni, én nem. A vége az lett, hogy nem házasodtunk össze. De jól megvagyunk így is 9 éve...

Lehet, hogy én vagyok naiv, vagy hülye, de nem értem miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz majd, ha elválunk? Akkor minek kell összeházasodni? Szerintem ez a bizalomról is szól.

2013. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudunk olyanról a környezetünkben, akik ilyet kötöttek volna (köztük mi sem), pedig volt pár házasság az utóbbi években (és volt újraházasodó, idősebb pár is).
2013. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudok ilyenről, de az is igaz, hogy ezt szerintem az ember nem veri nagydobra. Mi nem kötöttünk, de ha kötöttünk volna, sem mondanám el az ismerőseimnek.
2013. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

"Lehet, hogy én vagyok naiv, vagy hülye, de nem értem miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz majd, ha elválunk? Akkor minek kell összeházasodni? Szerintem ez a bizalomról is szól."


Sokkal egyszerűbb akkor megbeszélni ezt, amíg még minden oké, aztán persze bízunk abban, hogy soha, de soha nem kerül elő a szerződés. Olyan, mint a biztonsági öv. Nem úgy indulok el, hogy márpedig én karambolozni fogok, de útközben annyi minden történhet! Legalábbis én így látom.

Ettől még lehet bízni a másikban, a szerződést meg el lehet felejteni, miután megkötöttük :)

2013. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

"Lehet, hogy én vagyok naiv, vagy hülye, de nem értem miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz majd, ha elválunk? Akkor minek kell összeházasodni? Szerintem ez a bizalomról is szól."



Baleset biztosítást sem azért kötsz mert holnap azt akarod, hogy elüssön az autó, de előfordul sajnos.

2013. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

jó a biztonsági öves hasonlat. nem úgy indulok el, h baj lesz, de ha van, akkor jó, h tudok mihez igazodni. és ha elragadnának az indulataim, akkor ott lesz egy olyan papír, amit higgadt fejjel írtam alá.


a köreimben nem tudok olyan párról, akik írtak volna, de ez még nem zárja ki azt, h van akinél ott van a fiókban.


nem szeretnék ilyen szerződést, mert dupla macera házasságot kötni és írni egyet, így inkább nem kötünk, és élünk boldogan, vagyoni és jogi kötöttségek nélkül.

2013. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!