Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre aggasztóbb gondok...

Egyre aggasztóbb gondok vannak itthon, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Kezdem az egészet a legelejétől.


Van egy bátyám. Miután én megszülettem rá kb fél évre kiderült apukámról, hogy SM (sclerosis multiplex) beteg. A kisgyerekkorom alapvetően jól telt bár voltak apróbb pontok amikor nem értettem dolgokat, mint például az, hogy amikor apu jött értem oviba és elesett a betegsége miatt miért ordibáltak ránk, hogy hülye részeg meg, hogy hagyja békén azt a kislányt(...). E mellett gyerekkoromban az aki foglalkozott velem az apu volt, régen még dolgozott (amikor tudott még) szóval ő is ugyan úgy későn ért haza mint anyu ennek ellenére anyu nem foglalkozott velem(velünk) mint ANYA. Igaz főzött mosott takarított, és dolgozott, de egyszer nem mesélt mesét, egyszer nem játszott velünk, de sose volt egy őszinte beszélgetésünk, komoly dolgokról (bár úgy nagyon semmiről sem). Apu tanított meg sütni, főzni, biciklizni (annak ellenére, hogy sántított). Apu rokkant nyugdíjas lett. Majd volt egy olyan döntésük szüleimnek hogy kiköltöznek falura, kertes házba. Ez meg is történt. Ám ezután (bár előtte is) elkezdtek egyre gyakrabban vitázni, vitázni mindenen, ment a szokásos dolog mindenről a másik tehet, belekötött leginkább anyu apuba minden kis apróságért (akinek az állapota már elég erősen leromlott, járókeret) Anyu egyik újabb ötlete hogy akkor váljanak, váljanak mert ez a 'legjobb'. Bennem ekkor egy világ tört össze, hogy azok akikről büszkén beszéltem hogy mindig kitartanak egymás mellett 15 év házasság után és apu beteg és anyu még mindig szereti stb, na ez elmúlt. Apu beköltözött városba egy lakásba egyedül, állapota fél-egy év alatt kerekesszékre romlott. Eközben itthon hirtelen megjelent anya pasija, aki először kis kedves kis aranyos volt (persze miért is ne lenne az?!) anyu boldog élete teljesült, újrakezdhette egy egészséges, új, jobb emberrel életét. Az persze kevésbé tűnt fel neki hogy gyereki ki vannak (abban az évben eléggé lerontottam a tanulmányi átlagomat, hetedikbe), bátyám számítógép függő lett. Teltek a hónapok az 'új' apa képe egyre jobban megváltozott, kisajátító anyuval szemben, tudat alatt manipulálja, anyu meg 'bólogat mint egy kutya'. Anya-gyereke viszony egyre jobban csökken. 'Új' apuka mindent megváltoztat szokások nevelés... Család széthull, persze egy fedél alatt élünk de csak köszönünk mert a világ az 'új' apuka körül forog, gyerektől még annyi sincs megkérdezve h mi volt a suliban. Eközben apu állapota romlik, romlik, romlik... Nekem tragikus látni azt ahogy apukám csak fekszik beszélni alig tud és pelenkázzák. Ami bennem van feszültség az bennem is marad hiszen nincsen kivel megbeszélni. Anyu teljesen elzárkózik apától, volt-nincs alapon, és a hozzáállása is volt-nincs, amikor egy anyuka érezteti a gyerekével hogy felesleges, és anyuka élete jobb lenne ha nem lenne két gyereke... Ám anyuka csinál olyan dolgokat amiket ő sem vesz észre (vagy csak nem akar?!) mint például az hogy letérdel és úgy kéri meg az 'új' apukát hogy had menjen át anyukájához, és például azt sem értem hogy miért engedi azt egy ANYA hogy az 'új' apuka kijelentse hogy anyuka számára ő a legfontosabb (és nem a gyerekei) anyuka eközben bólogat helyesen. Itthon vita vita hátán minden kis apróság miatt, egy a fontos hogy ismerjem be hogy szar vagyok mert apád szarnak nevelt, és ezt 'új' apuka is mondja annak ellenére, hogy a 'szar' apámat nem is ismeri... Eközben az élet megy tovább, én bekerülök középiskolába, apuka meg a nyáron be otthonba, otthonba mert nem bírta magát ellátni, annyit tud csinálni hogy fekszik. Semmi több. De apuka küzdött mindig volt kis napi célja amit megcsinál. Miután otthonba került annyira leromlott az állapota hogy beszélni se lehetett vele, 190 magas volt és nem volt több 40 kg (sőt...) Most november elején meghalt anyu apuja (nem volt vele túl jó kapcsolatom, agresszív típus volt) első halálélményem volt, és szörnyű volt. Itthon még több vita még több feszültség. November végén meghalt édes apukám. 1 hétig nem mentem suliba, egy hétig igen, utána kórházba voltam (ismeretlen okú kiütések) majd elég sokkolt állapot, mint ami természetes is. Ez után anyám részéről visszalátunk a 3 hónappal ezelőtti életre. ugyan úgy vita vita, ugyan úgy apád miatt vagy szar és stb stb stb. Pohár telik bennem, folyamatosan. Az utóbbi időben addig fajult a dolog hogy anya 'új' apa gyerekellenesek, ki akarnak rakni minket meghallgatni soha, "gyerek vagyok, buta vagyok, nem érthetek semmit, egy 16 évesnek nincsenek érzései" a gyerek rontja a családi idillt, mert nem tökéletesek. Anyukámmal nem beszéltem 3 éve mióta ideköltözött az 'új' apa (előtte se nagyon) Pedig én azt hinném hogy ha eddig apuka szidva van, és meghalt, akkor miért nem lép az anyuka(?), hogy akkor jó nincs ki zavarja a vizet, nevelhetem gyerekem úgy ahogy akarom. De nem, a gyerek 'szar' hozzáállás marad, utóbbi 1 hétben nem tudok aludni mert minden nap beleköt a legkisebb hülyeségbe aminek az okozója egy jó ember aki csak anyám szerint meg 'új' apám szerint 'szar'. E mellett kiderült (mondjuk eddig is tudtam) hogy anyukám egy pénzéhes dög.


Jelen állás szerint beszélni szeretnék vele erről, többször próbálkoztam, anyu csak hárít, hárít és hárít, vagy úgy hogy egyszerűen elküld, tereli a témát, elkezd veszekedni velem arról hogy pl 'miért kék póló van rajtam'.

Ebben az esetben mit tudok tenni?

Feladni nem akarom, mert tudom hogy ebből a jelen dologból többet is ki lehetne hozni, legalább is még még reménykedem.



2013. ápr. 25. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ezt érzed, hogy nem szeret téged egyáltalán anyukád?

A tesód hány éves? Vele szoktál erről beszélni?

2013. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát tesóm 19 éves, a kapcsolatunk eléggé felületes, ő számítógép függő, napjait ott tölti, egyetlen elfoglaltsága. Beszélni csak alap dolgokról szoktunk amikor ki jön enni.
2013. ápr. 25. 21:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Ritka, hogy végigolvasok egy ilyen hosszú kérdést, de ezt majdnem végigpityeregtem. :(

Kemény életed van, sajnálom. Az vígasztaljon, hogy édesapád nagyon szeretett téged, hogy még betegen is ennyi mindent megtett érted.


Nem tudlak jó tanácsokkal ellátni. Szerintem te már most több mindenen keresztülmentél, mint az itt olvasók többsége.


Nem tudnál kollégiumba menni?

2013. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a számítógép világába menekül tesód. Pedig nektek össze kellene tartani, ha már anyukátokra nem számíthattok érzelmileg.

Sajnos nekem is hasonló volt a gyerekkorom, s annyit tudok tanácsolni, hogy légy erős,határozott,állj a saját lábadra, tanulj, dolgozz....s majd a saját családodnak, gyerekeidnek mutasd meg, hogy másképp is lehet élni. Te más szülő leszel majd, mert láttad, hogy milyen ne legyél.

2013. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom!!!!!! Szerintem menj el otthonról, amint tudsz!
2013. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kolesz kilőve, anyu nem enged mert nem messze lakunk a sulitól és mert anyu szavaival élve 'nem mert én azt mondtam'.

Kitartani próbálok csak az a baj hogy nagyon vágyom egy szerető szülőre és ezért tenni akarok valamit, mert attól félek hogy később bánnám (talán). És attól is félek h mi van ha én is olyan leszek mint anya? vagy nem olyan de másban rossz?

2013. ápr. 25. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen nőben nem reménykednék. Az ilyen dögöknek nem kéne gyerek, de még kutya se. Szerintem ne várj tőle semmit, megváltozni nem igen fog. Inkább tűzd ki magad elé a célt, hogy lábra állj, munka, elköltözés és jobb élet.
2013. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dani900 ***** válasza:

Nagyon kemény csaj vagy.

Komolyan, elismerésem, el sem hiszem, hogy ilyen helyzetből is a pozitívat, a kiutat keresed.

Ami segít átlátni a történéseket, az érzéseket, és választ ad a miértekre:

Csernus: A nő, A férfi

Én is ezek alapján jöttem rá mindenre, amit "otthon" nem tanítottak meg, és még most se lennék sehol, ha akkor feladom, és beletörődök, hogy ilyen az élet, mindenki ezt csinálja.

Bár, anyádon, nem tudom, mennyire tudsz majd segíteni, de te legyél a fontos, a szüleimen én sem tudtam (eddig még) segíteni, és el kell fogadni, hogy felnőtt emberek, az ő életük, az ő felelősségük.

Bár a gyerek is az ő felelősségük lenne.

Szóval, kitartás, és vigyázz magadra.

2013. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát most olvasom A Nő-t, előtte olvastam szintén Csernust a Ki nevel a végén?-t. hát már rájöttem egy két dologra, de majd kiderül mi lesz még. Szerintem holnap írok anyukámnak egy hasonlóan hosszú levelet arról hogy mit érzek és mit gondolok, azt csak végigolvassa ha már meg nem hallgat. Aztán majd kiderül mi lesz belőle.
2013. ápr. 25. 22:03
 10/11 dani900 ***** válasza:

:)

Na én pont fordítva vagyok, én most kezdtem olvasni A Ki nevel a végén-t.

Bár, az első kettőt már lassan három éve olvastam, és nem "azonnal hatott", sajnos, de kinyitja az ember szemét, az biztos.

2013. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!