Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs magánéletem, de szinte...

Nincs magánéletem, de szinte lehetetlen, hogy bármit tehessek ez ellen. Hogy bírjam ki a hátralévő itthon töltött éveket?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, anyám egyedül nevel az öcsémmel, aki éppen most kamaszodik, és közös szobánk van vele. A házunk elég kicsi, nincs szoba, amit kinevethetnénk a sajátomnak. Eljutottam arra a szintre, hogy úgy érzem, rohadtul nincs magánéletem, és nagyon idegesítő. Anyám ki-be járkál a szobámba... elnézést, az én és az öcsém szobájába, hogy jöhet-e FaceBook-ozni, de óránként, napi szinten, drága öcsém meg akármikor jöhet-mehet úgyszintén, nem tudok sem magánbeszélgetést folytatni a barátaimmal, ismerősökkel anélkül, hogy bele ne nézne, vagy meg ne kérdezné, hogy kivel beszélek, chatelek, de anyám ugyanígy, vagy akár ha meg akarok nézni egy filmet, azt is késő estére szoktam halasztani hétvégente, amikor öcsém már annyira nem aktív XD És most nem arra gondolok magánélet alatt, hogy nem maszturbálhatok akármikor (na persze az természetes, mármint ez is egy szükséglet, gyakorlás, stb., de nem ezen pörög az agyam naphosszat), hanem arra, hogy egyáltalán nem tudok egyedül lenni, ha arra volna szükségem, mert tuti, hogy bezavar kettejük közül valaki. Felüdülésként élem meg, ha valamelyikük, vagy netán egyikük sincs itthon, mert végre üres a ház, egyedül lehetek például a gondolataimmal, meg ilyesmi, zenét is csak akkor tudok valamivel nagyobb hangerővel hallgatni, ha egyedül vagyok itthon, meg miegymás... Nagyon szeretnék külön költözni, de ahogy áll a szénám anyagilag, erre még egy jó darabig nem kerül sor, meg aztán ugye még nem vagyok 18, és addig is marad a közös szoba öcsémmel, ami egyben egyfajta átjáróház, mert mindig mindenki akkor jön-megy, amikor akar, anyám esetében akkor is pakolászik a szobában, ha nem kértem, nem akarom, hiába is mondom, hogy nem kell, menjen ki. Szóval... Akik hasonló helyzetben vannak, de akár mindenki más is: hogy bírjam ki a hátralévő itthon töltött éveket? Lehet, hogy hülye kérdés, de valami javaslatot, vagy egyebet (a negatív jelzőktől kíméljetek, nincs rá szükségem) szívesen fogadok :)

#idegesítő #nincs magánéletem #átjáróház a szobám #közös szoba öcsémmel
2013. ápr. 4. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nehéz ügy. Bírj még ki egy évet, és elmehetsz kollégiumba, ha továbbtanulsz!
2013. ápr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Reménykedek.

18/F

2013. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Így ezt már elmondtad anyádnak? Jó lenne, ha bemegy mond el neki, hogy szeretnél egy kicsit egyedül lenni.
2013. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogyne :D Egyből elkezdett lelkisegélyszolgálatot játszani, meg hogy "nekem mindent elmondhatsz". Biztosan érted, miről beszélek :D
2013. ápr. 4. 23:32
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

ez nagyon rossz dolog. idegesítő lehet. nekem is hasonló volt a helyzet 16 évesen. anyámmal egy szobában éltünk, mivel egy szobás a lakás. két lány/nő egyszerre felkel készülődni 20nm-en ne tudd meg mi történik. :D fürdőszobahasználaton való veszekedés, egymás kizárása hát szörnyű volt.

elköltöztem 16 évesen a barátomhoz, aztán meg egy másikhoz 18 évesen. most 19 évesen haza.

rájöttem, inkább anyámmal élek együtt mint disznó pasikkal, akik még annyira sem hagynak nyugodni.

persze majd külön költözök ha tehetem de csak egyedül vagy barátnővel, de külön szobámba.


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül fogsz te egyedül lakni még egy jó ideig. viszont ha dolgozol, segítesz, érdemes lenne bérelnetek egy lakást, a tieteket meg kiadni, mert ez így tényleg nem állapot!

2013. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Akár egy függöny,akár a szekrények jó térelválasztók,ha van annyi hely ,hogy középre told,vagy egy paraván az ágyad elé.Egy kevés szeparáció is jobb,mint a semmi.
2013. ápr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy oldottam meg ezt annak idején, hogy kiültem parkokba, elmentem sétálni olyan helyekre, ahol egyedül lehettem a gondolataimmal. Itt töltődtem fel, hogy utána el tudjam viselni azt, hogy folyton valaki a nyakamon lóg. Szeretem a családom, de szerintem a mentális egészséghez hozzátartozik, hogy legyen az embernek egy privát szférája, ahová senki nem tör be erőszakosan.
2013. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bence_ ***** válasza:
62%
Ha lenne egy külön kütyüd amin tudnál csevegni az segítene?
2013. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Vegyél egy laptopot fülessel és akkor valamennyire a gépezénél meglehet a magánszférád, nem néznek bele a dolgaidba és filmezni is nyugodtan filmezhetsz. 40-50 ezerét már kaphatsz használtat.

A koliban is így szeparálódnak el az emberek, mikor 2-4en laknak egy szobában. 2 embernél még könnyű megbeszélni, ha magadra szeretnél maradni vagy csajt felhozni, de amikor már másik 3 ember van ott, akkor már nem olyan könnyű ezt összeegyeztetni.

Szóval egy laptop elősegíti a magánszférád fejlődését, meg lassan jön a jó idő, ki lehet menni a természetbe gondolkodni.

HA elmész diákmunkára és jól jönnek ki a dolgok, pár hónap alatt összehozod a gépet :D

2013. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Kollégium.

Addig parkok, könyvtár, séta.

Kitartás.

2013. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!