Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elmondani...

Hogyan tudnám elmondani Anyának, hogy ez nekem fontos?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a nyáron két barátnőmet szeretném vendégül látni. Lesz egy esemény a városunkban, amin én is részt veszek, meghívtam őket, és elfogadták. Hozzáteszem, hogy az egyikük 130, a másikuk 190 km-re lakik tőlem, tehát nemhogy mindennap találkozunk, hanem örülök neki, ha egy évben sikerül. Szüleim ismerik őket, megbízhatóak, nálam (17 leszek a nyáron) idősebbek is.


Amikor meghívtam őket, Anya egyből úgy vette le, hogy ezt egyáltalán nem beszéltem vele, pedig előtte informáltam rla, és kérdeztem is mindkettőnél. Próbáltam vele megbeszélni az ügyet, és beleegyezett azzal a feltétellel, hogy rendben tartom a szobám.


Ma azonban "nagyon tragikus" (legalábbis neki) esemény történt: elfelejtettem beágyazni. Mondta, hogy kész, vendéglátás lefújva, szóba ne hozzam még egyszer, írjam meg azonnal, nem tisztelem, stb. Bevallom, abban én is hibás vagyok, hogy elfelejtkeztem róla, de azért mással is előfordul... Én pedig nem akarom lemondani a találkozót, mert már ők is várják, én is várom, meg mit mondjak nekik, hogy azért nem jöhetnek, mert elfelejtettem beágyazni? Őt ez sem érdekli...


Hozzáteszem, hogy nem az a fajta vagyok, akinek büdös a munka és a szorgalom. Suliban kitűnő tanuló vagyok, szakkörökről általánosan 6 körül érek haza. Szóval néha van okom elfáradni. És ha vendégek vannak nálunk, rájuk tényleg nagyon oda tudok figyelni. Anyával meg az a baj, hogy olyan kis dolgokból orbitálisan nagy problémát tud csinálni...


2013. ápr. 26. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, elmúlik ez. Úgyis elfognak hozzád jönni. Anyud biztos ingerült volt vagy stb. Egy két nap és lenyugszik, nálunk is volt már ilyen.
2013. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

*egy évben egyszer-kétszer


Köszi, remélem, így lesz!

2013. ápr. 26. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
messze még a nyár, most pár napig jegeld a témát
2013. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
engeszteld ki őt egy sütivel, amit te készítesz. természetesen kérj bocsánatot, amiért elfelejtetted az ágyat rendbe tenni és mondd el, hogy miért is szeretnék őket látni.
2013. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most ne feszegesd kicsit a témát, viselkedj normálisan/rendesen, mint mindig. Biztos feszültebb, fáradtabb most kicsit Anyukád, ilyenkor kicsit hagyni kell. :)

De ha lenyugszik, szerintem is minden rendben lesz majd.

2013. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
engeszteld ki őket füves sütivel, és bele fognak egyezni, garantálom!:)
2013. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt azért nem... xD De köszönöm mindenkinek!
2013. ápr. 26. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!