Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves egyetemista lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves egyetemista lány vagyok. Van egy haverom az egyetemről, aki régóta tetszik. Tervezem ezt a jövőben elmondani neki. Milyen formában tegyem? Fontos, hogy ne legyen nyomulós, de azért egyértelmű legyen.

Figyelt kérdés

Elég régóta, több mint egy éve tetszik egy srác. Korábban is ismertem, de akkor nem voltunk haverok. Amikor rájöttem, hogy bejön, elkezdtem vele haverkodni. Ő nem az a kezdeményező fajta, így nekem kellett megadnom az elérhetőségeimet (msn, telefonszám), de ő mindig "élt a lehetőséggel". Rengeteget msn-eztünk, bizalmas dolgokat megosztottunk egymással. Elmondta magáról, hogy ő elég félénk a csajozásban (egyébként nem látszik rajta, de ahogy jobban megismertem, tényleg elég gátlásos ezen a téren).


Elkezdett már bosszantani egy idő után, hogy mért nem vesz észre nőként (mindig kicsíptem magam, ilyesmi). De atán egyszer csak megtört a jég, és msn-en elkezdett bókolni, udvarolni. Egy idő után naponta elmondta, hogy mennyire gyönyörű voltam aznap, meg ilyesmi. De soha-soha nem mondta azt, hogy akarna tőlem többet is, csak ilyen furcsa célzásokat.


A fura az volt, hogy személyesen ritkán találkoztunk, mert az egyetemre nem nagyon szeretett bejárni. Volt, hogy a kedvemért jött be (nem mondta, de egyértelmű volt a szituból). Viszont találkozni soha nem találkoztunk az egyetemen kívül, nem lehetett rávenni.


Úgyhogy amikor nyár lett, megszakadt a kapcsolatunk, mindkettőnk hibájából. Én teljesen eltűntem az msn-ről (fő kommunikációs csatornánkról), mondván, tudja a számom, kereshet ott is. Nem keresett.


Viszont szeptemberben, mikor újra találkozunk, iszonyat bunkó volt velem. Kerülte a társaságom, volt, hogy levegőnek is nézett. Aztán msn-en elmondtam neki néhány részigazságot, hogy mért tűntem el, onnantól kezdve normális volt újból.


Ebben a tanévben most én "nyomultam" újból többet, elértem, hogy ismét haverok lettünk. Msn-ezni már ritkábban szoktunk, többet beszélgetünk telefonon, de sulis dolgokról. Nekem változatlanul tetszik. Hogy ő mit gondol, azt nem tudom, azóta nem bókol, meg semmi. Néha úgy tűnik, fontos vagyok neki, néha meg az ellenkezője.


Úgyhogy szeretnék végre pontot tenni a dolog végére. Mint írtam, nagyon tetszik nekem, talán szeretem is, nem tudok tőle szabadulni. De ha kapnék valami biztos választ, talán továbblépni is könnyebben tudnék.


Mondjuk sajnálnám, ha vége lenne a haverságunknak, de azért nem vagyunk olyan nagyon bizalmas barátok (azt, hogy msn-en valaha beszélgettünk bizalmas dolgokról, nem számítom ide, mert más a virtuális és más a való világ).


Szóval mit mondjak neki és hogyan? Elég félénk (csak ilyen téren), önbizalomhiányos pasiról van szó. Hangsúlyozom: régen 100%, hogy bejöttem neki, a törés óta nem tudom, mi van, nem egyértelműek a jelek.


Köszi annak, aki elolvasta, és aki válaszol. :)


2011. máj. 22. 18:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívd el valahova,pizzázni vagy valami! és ott mondhatnád neki hogy : Nagyon tetszel Cicámmm!:-) én ezt csinálnám:)
2011. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az egészet, csak félig kb:D Nem lehet, hogy azért mondta el neked azt is, hogy mert meg kezdeményezni a lányoknál, mert tényleg nem mer és arra vár, hogy te kezseményezz?:) Amúgy szerintem is íhvd el vhova
2011. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Valahogyan vedd rá, hogy ne ismerősök között, főleg ne az egyetemen találkozzatok. Aztán mond el neki mit érzel valójában, és szeretnéd tudni ő is hasonlóképpen érez e, lehetne e belőle több, mint haverság.
2011. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem tetszik, hogy ennyire nyaggatni kell a srácot. Szegényke....félénk. Úgy tűnik, hogyha össze is jöttök ilyen tedd ide, tedd oda srác lesz. Mindig neked kell kezdeményezned, egy épkézláb ötlettel előállni, hogy hova menjetek esténként. Nem megbántani akarlak....de nekem olyan kis tejbe töknek tűnik. Aki, majd ha már együtt lesztek, nem fogja kimutatni, hogy szeret, nem fogja mondani.
2011. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
Ha fontos lennél neki, már rég tudnád a telefonszámát!
2011. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván foglalt azért nem halad előbbre a dolog, vagy meleg.
2011. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én biztos nem nyomulnék ennyit egy pasira, már így is túlzásba vitted. Azt, hogy nagyon bejön neked, ennyi idő után már biztos vágja, de az is nyilvánvaló, hogy nem lép feléd. Én leszarnám ezek után, nehogy már te udvarolj egy pasinak...
2011. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Önbizalom hiány = lelki zavar. Negatív élettapasztalat a kapcsolatteremtés során. Becsületes? Lelkiismeretes? Szorgalmas? Megbízható egyébként?
2011. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ma 18:27-esnek: tudom a telefonszámát, írtam is, hogy szoktunk telefonon beszélni.


Amúgy az igaz, hogy tényleg elég bátortalan, és az is, hogy vannak (voltak) lelki problémái, ezekről is beszélt. (Mondjuk kinek nincsenek?)


Aki írta, hogy tejbetöknek tűnik... hát abban is van valami, hogy ismerkedéskor elég félénk, de hogy kapcsolatban hogy viselkedhet, azt nyilván csak akkor tudnám meg, hogy ha kipróbáljuk. Ezért szeretném végre dűlőre vinni a dolgot: lehet-e köztünk valami vagy sem. Ha nemet mond, sz*r lenne, de legalább könnyebben tovább tudnék lépni.


Mondjuk azt azért cáfolnám, hogy ő rájött, hogy tetszik nekem. Amikor ő "udvarolgatott" msn-en, sajnos (visszaolvasva a válaszaimat) nem adtam neki egyértelmű pozitív visszajelzéseket (hogy miért nem? talán mert magam sem voltam biztos akkor abban, akarok-e tőle valamit vagy sem, bár tetszeni akkor is nagyon tetszett).


És igen, tényleg nem kéne körüludvarolni egy pasit, de ettől azért nagyon távol állok. Csak annyi, hogy az eddigi kapcsolatmintázat azt mutatja, nekem kell kezdeményeznem, de előbb-utóbb mindig "vette a lapot".

2011. máj. 22. 20:50
 10/25 A kérdező kommentje:

18:53-asnak: jók a kérdések. Amennyire én ismerem (mint írtam, olyan sulis haveri szinten van most a kapcsolatunk), szerintem lelkiismeretes. Dolgozik is suli mellett elég komolyan, azt is lelkiismeretesen csinálja. Elég segítőkésznek ismertem meg, sulis dolgokban mindig segített, ha kértem (pl. ha valamit nem értettem). Meg volt többször, hogy közösen tanultunk vizsgára.


Tudom, ez nem sok, de azt is érzem, hogy amíg nem kapok valami egyértelmű választ, addig nem igazán tudok továbblépni. Próbáltam nyitni mások felé, jártam is mással ez alatt az idő alatt, de mindvégig ott volt bennem a tudat, hogy milyen lenne X. Y.-nal (amúgy ez a másik kapcsolat csak pár hétig tartott).


Akik nem olvasták végig, azoknak leszögezném, hogy az 100%, hogy _valamikor_ bejöttem neki, mert tulajdonképpen mondta (igaz, nagyon finoman és óvatosan). Hogy most bejövök-e, azt nem tudom, ezt szeretném kideríteni. Persze, az is benne van a pakliban, hogy esetleg lett azóta valakije (mondjuk ha rajta múlik, biztos nem, mert nagyon nem az a kezdeményező fajta). De legalább tudnám, akkor könnyebben el tudnám felejteni.

2011. máj. 22. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!