Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma bemutat a barátom az...

Ma bemutat a barátom az anyukájának és nem tudom hogy köszönjek neki? esetleg csókolom vagy jónapot? 15/L

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Jó napot! Sokkal tiszteletreméltóbb és felén csókolomot csak a 70 és felette lévőknek köszönünk. :)
2013. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a csókolom is tökéletes!
2013. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
valahogy a csókolom nekem is jobban tetszik :)
2013. ápr. 27. 09:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csókolom szerintem is jobb. Ilyen helyzetben a jó napot olyan kimért, és távolságtartó, hivatalos.
2013. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Jó napot kívánok! Mindezt széles mosollyal :)
2013. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csókolommal:) én is így köszöntem :)
2013. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Csókolom a legjobb, vagy esetleg Jó napot KÍVÁNOK!!!!


A "Jó napot!" borzasztó udvariatlan, így még a boltban sem illő köszönni, nemhogy a barátod édesanyjának!

2013. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A jó napottal az a gond, vagy is szerintem, hogy ha szembe találkozol az utcán vkivel, vagy a boltban akkor is jó napottal köszönsz.Az olyan általános. Viszont a csókolom, abban meg van a külön tisztelet, és teljesen mindegy hogy az illető öreg vagy nem.Emlékszem amikor én kicsi voltam, meglepődtem mikor egy idősebb férfi, anyuámnak csókolomot köszönt, és nem értettem. Anyu elmagyarázta hogy hiába idősebb a férfi, tiszteletből köszönt csókolomot!
2013. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Jó napot! Csókolommal szerintem 10 éves koromban köszöntem utoljára. Van, aki még most a főiskolán is lecsókolomozza a tanárokat. Szegény, amilyen tekinteteket kap ezért...
2013. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a csókolom egy sokkal közelebbi, személyesebb köszönési forma, mint a jónapot. Én, amikor először voltam a páromnál, az anyukájának csókolomot köszöntem, apukának jó napotot, mivel ugye nő-férfi felállásban annyira nem illendő csókolomot köszönni. Ők rögtön felajánlották, hogy tegezzem őket, tehát azóta nincs ilyen gondom. Azt viszont el sem tudom képzelni, hogy a nagymamájának ne csókolomot köszönjek.

Szerintem családi viszonylatban a jó napot kicsit túl "hivatalos".

2013. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!