Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak és az apukájának...

A páromnak és az apukájának egy nap különbséggel van a szülinapjuk, vigyek az anyukájának is valamit?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, eddig nem volt divat az ajándékozás, se a szülei nem szoktak nekem, és én sem szoktam nekik vinni ajándékot, csak szóban felköszöntjük egymást. Most viszont az anyukája szülinapján megyek a páromhoz és neki persze viszek ajándékot. Nem veszi ki magát hülyén h a páromnak adok ajándékot, az anyukáját meg csak szóban köszöntöm. Viszont ha neki is viszek, akkor az apukája szülinapjára meg annó miért nem vittem semmit.. sehogy se jó. mi legyen?

2013. márc. 22. 11:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam a kérdést. a páromnak és az anyukájának van egy nap különbséggel a szülinapjuk.
2013. márc. 22. 11:49
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha eddig nem volt szokás az ajándékozás, akkor most se vegyél semmit. A párodnak persze vegyél és akkor add át, amikor kettesben lesztek. Ha a szülők sem vettek neked semmit eddig, akkor nem lesz belőle sértődés. Illedelmesen felköszöntöd szóban és ennyi.
2013. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként is illene. Én már első évben adtam a szüleinek ajándékot (természetesen közösen a párommal, de együtt találtuk ki, felesben vettük, az én szüleimmel is így volt, stb.), meg vittem süteményt is.


Vigyél valami apróságot (pl. ahogy mondtam süteményt, vagy valami bonbont, amit nagyon szeret), baj nem lehet belőle. A férfiak amúgy sem háklisak a szülinapi ajándékozásra, nem hiszem, hogy az apukája neheztelne rád, hogy neki nem vittél. Esetleg innentől kezdve adhattok egymásnak valami kis csekélységet, ha már így belekezdenél :)

2013. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Jégtánc ***** válasza:
Virág és bonbon tökéletes.
2013. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát nem tudom. mindenhogy hülyén fog kijönni.
2013. márc. 22. 12:04
 6/13 anonim ***** válasza:

a férjem anyja azt sem tudja, mikor van a szülinapom. Én nem vinnék neki, ha eddig nem volt szokás, akkor most az is furán jöhet ki, hogy te ajándékozást kezdeményezel, akkor vajon elvárod-e, hogy te is kapjál valamit később? Anyóséknál egyáltalán nem ajándékoznak, senki semmit.


Ha nagyon vinni akarsz valamit, akkor süti tökéletes lenne, azt mindenki megeheti :D

2013. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem ez az egész így fura ahogy van. Azért születésnapokra illik vinni valamit, de ugye mégsem a te anyád, hát akkor a pároddal együtt.


Nálunk ez a kezdetektől úgy működött, hogy a párom és a húga vettek valamit és az én nevemben is adták oda. Illetve legtöbbször mondjuk ott is vagyok, mert elhívnak a szülinapokra.

Ha az én szüleimről, nagyszüleimről, testvéreimről van szó, akkor meg én veszek ajándékot mikor kivel egyesülve és a párom nevében is adjuk.

Így aztán ő se szokott költeni az én családtagjaim ajándékra, illetve én se az ővére, mégis mindig mindent közösen adunk.


Szerintem ez is egy opció lehet. Mikor a párod odaadja az ajándékot, akkor te is odamész és felköszönted.

Meg sütit ettől még vihetsz.

2013. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jó, hogy nem bonyolódtatok bele az ajándékozásba, én biztos ezek után sem kezdeném el. Az senkinek sem jó!


Viszont vihetsz pl. süteményt (főleg, ha te sütöd, vagy "családi" recept, ilyesmi). Az nem ajándék, de mégis figyelmesség! Áthidalod vele a problémát, szerintem. :)

2013. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok meghívva a szűk családi ünnepségre, úgyhogy ez így nem megy.. A párom még a szüleinél lakik, én meg igazából csak hozzá megyek át. Arra gondoltam, hogy majd ha összeköltözünk akkor közösen veszünk majd mindenkinek a szülinapjára ajándékot. De addig nem, meg miért én kezdeményezzem?
2013. márc. 22. 12:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az okés, hogy nem ajándékoztok a párod szüleivel, de azért kicsit furcsa, hogy még a szűk családi ünneplésre sem hívnak meg. Főleg, hogy 4 éve vagytok már együtt, és nem 1-2 hete jártok, mert akkor még elfogadhatóbb lenne. Nekem is volt egy 3,5 éves kapcsolatom, de én minden családi eseményre hivatalos voltam, akár szülinap, névnap, vagy volt olyan, hogy a Karácsony másnapján esedékes nagy családi vacsorán is ott voltam. Nem lehet, hogy a szülei nem kedvelnek? Én biztosan ilyesmire gyanakodnék, de lehet, hogy csak tényleg nem szokás ez náluk...

A kérdésedre válaszolva pedig, a párod ajándékát átadod amikor kettesben vagytok, és amúgy pedig szerintem is a süti a legjobb megoldás. Mégsem veszel semmit és kezdeményezel ajándékozást, de azért mégsem üres kézzel érkezel, és vehetik ahogyan gondolják. Annak is, hogy egy kis figyelmesség, mert mégiscsak születésnap van, vagy annak is, hogy épp sütöttél egyet és átvitted, hogy kóstolják meg. Más nekem sem nagyon jut eszembe.

2013. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!