Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan házastárssal aki szórja a pénzt? 0.33 as kólát naponta 2x vagy a mekiből minden nap burger v. Meki menü chipsek, csokik naponta . Kb. Napi 2000 ftot elcsesz ilyenekre van hogy 3.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 21:22
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Ma pl vett egy piros es egy fekete kaviart kolat meg egyeb nyalankságokat csak az esti filmhez. A kaviart csak ugy naturban ette nasskent. Hazafele vette ezeket torna utan igy nem voltam vele hogy lebeszeljem.
2013. ápr. 28. 01:01
 22/35 anonim ***** válasza:
47%
Attól még, hogy nem hízik el tőlük, ezek egészségtelen szemét ételek. Jó kövér nem lesz, de egy tucat más baja lesz. Ezek az ételek tele vannak cukorral, tartósítószerrel és hasonlókkal.
2013. ápr. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
De ezt hiába mondom neki mondja egyszer élünk és ő egészséges és hasd egye amit megkivan ezeket mondja a kolat is sokkal drágábban megveszi a mekiben na meg moziba is 430 ért képes üditőt venni. Ezért megyünk inkább vipbe mert ott úgy telefalja issza magát hogyha azt kikéne fizetni lenne vagy tízezer
2013. ápr. 28. 03:06
 24/35 anonim ***** válasza:
65%

soha nem élnék együtt olyan emberrel, akinek teljesen eltérő a pénzügyi kultúrája az enyémtől.


nálam ilyen vackokra ennyi pénzt elcseszni főbenjáró bűn. én sem vagyok egy fillérszekszualizáló, de ha már költöm azt a drága pénzt, akkor értéket kapjak érte, és ne műanyag kaját-italt.

de most komolyan, milyen nagyságrendű összeget keres a párod, h ennyire nem számít neki, ha elkölti hülyeségekre?


egyébként van egy olyan érzésem, h az intelligenciával is összefügg az, h ki mennyire tudja beosztani a pénzt. annyira tipikus proli viselkedés ez az éljünk a fizikai létbe ragadva, csak a kaja, a szex és egyéb hasonlók.

vegyél neki egy szakkönyvet, ami a spórolásról, hosszútávú célokról és azok eléréséről szól. vagy csak beszélj vele, h mennyi minden értelmes dologra költhetne, tehetne félre ha nem a mekiben és a fornettisben kajálna naponta többször.


nekem egyszerűen fizikai fájdalmat jelent, mikor látom, h az emberek felesleges dolgokra szórják a pénzt, holott lenne jobb helye is.

2013. ápr. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
3%

Az intelligenciával nem függ össze. A városi ember a mekiben, a falusi tahó meg a kocsmában szórja a pénzt.

Van egy pár magas IQ-val rendelkező ismerősöm, hát náluk szegényebb embert még nem láttam, pedig van fizetésük.

2013. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

2-es! 2000 ft-ot minden nap elcseszni ilyenekre, igenis drasztikusan csökkenti a családi kasszát!

Vagy lehet te megkeresed a havi félmilliót, de az átlagember nem!

Kérdező, régebben is ilyen volt, vagy csak most kezdte? Értesd meg vele, hogy ez pazarlás, így nem juttok egyről a kettőre!

2013. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Miért kellett a 25-öst lepontozni? Alább csak megerősíthetem, amit mondott.


Nekem is vannak intelligens, jó fizetéssel bíró értelmiségi ismerőseim, akiknek mégis 0 ft körül van a megtakarításuk. Aztán majd tartják a kezüket, amikor 15-25 év múlva nyugdíj helyett megkapják az éhenhalás elleni segélyt.


Pénzügyekkel foglalkozom, van akit már 5 éve próbálok rábeszélni arra hogy tegyen el legalább 10%-ot, vagy 100 000-et, de semmi.

Itt egy cikk, ami a pénzügyekről szól a házasságban:

[link]

2013. ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
53%

mindenki hoz magával egy bizonyos pénzügyi kultúrát a családból. bár vannak olyanok, akik szembeszéllel pisilnek, és csak azért sem úgy csinálják ahogy anno az őseik, hiába volt esetenként működőképes a rendszer.


aki gyerekkorában sokat nélkülözött és ünnepnapon volt csak csoki, az lehet nem tesz félre, hanem mindent elkölt, mert most már a saját pénze, be akarja pótolni ami kimaradt.

van akinek meg rosszul beosztó alkatok voltak a szülei, és igaz volt kaja-pia-toronyóra, de egy fillér segítséget nem tudtak adni a gyereknek az elinduláshoz.


szerencsére a mi családunk a jut is-marad is elv alapján élt. volt mindig kaja, ruha, fűtés, de a pazarlás nem dívott. mi több, annyira belém nevelték a takarékoskodást, h szinte bűntudatot érzek, ha kicsit elszalad velem a ló. de inkább ez, mint az ész nélküli pénzszórás.

nem is tudnék nyugodtan aludni, ha nem lenne vésztartalékom. amikor elkezdtem dolgozni, azonnal nyitottam egy félretevős számlát, ezen saját magam elől dugom el a pénzt, mert hó elején megy rá az állandó átutalás, kb rögtön a fizu beérkezése után :) jó érzés látni, h gyarapszik a pénzem, és hamarosan tudok venni magamnak egy autót :) tudom, nagyon ciki, de ha sikerül, akkor büszke leszek magamra kegyetlenül :) nem sok olyan dolgot birtoklok, amiért én magam dolgoztam meg kizárólagosan, így kíváncsi leszek az érzésre :) áááh, pontozzatok le! :P

2013. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Eddig is ezt csinálta csak eddig mint megtudtam utolag meg pumpolta valakit penzzel ami mar megszunt a gyereke apjat. De ezbmar megszünt nincsenek heti 20 ezer zsebpénzek meg 600 ezer egyösszegben amit meg ruhakra szort el.eddig ezert nem tunt fel annyira hogy mennyi is az annyi amit elszor
2013. ápr. 28. 13:09
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor forintosítanám:


A párod minden évben bezabálja,

egy komolyabb nyaralásnak az árát!!!

2013. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!