Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apa apasági nyilatkozato...

Ha az apa apasági nyilatkozatot sem tett, és a gyermek anyakönyvi kivonatában sem szerepel a neve, milyen jogi lépéseket tehet, ha az apaságát bizonyítani akarja?

Figyelt kérdés
Tudom a genetikai vizsgálat, de ezt akkor is kérheti, ha valakinek a nevére kerül végül a gyerek és tesz apasági nyilatkozatot is? Kvázi valaki elismeri sajátjának.

2013. ápr. 27. 23:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

kérni kérheted a vizsgálatot, de nem értem, miért? ha van a gyereknek 'apja' (ha a nevére vette más gyerekét, biztos szereti is), neked gondolom akkor mikor született nem kellett, akkor most miért háborgatod a dolgokat?


nem ítélkezek, csak érdekelnek a részletek

2013. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező nem, ha az apaság rendezett pl. teljes hatályú apai elismerés vagy örökbefogadás által, akkor harmadik személy kívülről nem támadhatja meg az apaságot.
2013. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Bíróságon kell kérni az apasági vélemény megdöntését, keres ügyvédet.
2013. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Én az anya vagyok. És ez egy elég faramuci és hosszú történet, miért döntöttem úgy, hogy az embertől -akit szeretek- született gyerekemnek miért is nem hagytam, hogy apasági nyilatkozatot tegyen, és a nevére vegye.

Nagyon röviden.

Mindenlében kanál, fontoskodó anyósom miatt, aki manipulálható páromat teljesen elvadította tőlem. És úgy gondolja, hogy a kisfiával kellene neki felnevelni a gyerekemet. Mert ő ahhoz jobban ért bárkinél.

A párom a hibás egyébként, hogy ennyire nyámnyila, ezzel is tisztában vagyok.

Sajnos nem tud gondolkodni értelmesen a témában.

Ez az egész nem a párommal egy harc, hanem anyóssal.

2013. ápr. 27. 23:22
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező (#4), azért elárulok egy titkot, a gyerek nem harci eszköz az anyós elleni háborúban, hanem egy önálló ember. Szóval annyira ne csodálkozz, ha a kavarásaiddal egyszer csak azt éred el (az anyóssal együtt), hogy lesz tizenéves, rátok vágja az ajtót, és soha többet nem keres...
2013. ápr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Épp azon vagyok, hogy kizárjam az életünkből anyóst ezáltal. Én saját családot szeretnék de nélküle. Nincs szükség a befolyására a gyerekemnél. Még a páromat is hagyom veszni, de a gyerekemet nem fogom soha.
2013. ápr. 27. 23:46
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kérdező, ehhez azért a párodnak is van pár szava... ugye az nem 2 perc, amíg te találsz valakit, aki elismeri vagy örökbe fogadja a gyerekedet és le is megy ez az ügy... az alatt, ha akar, kényelmesen megírja a beadványt, és elindítja az eljárást - ha még nem indította el...
2013. ápr. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
59%
Hat ritka nagy szemetsegre keszulsz.
2013. ápr. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Kivülről nem lehet megtámadni, pert csak te indithatsz vagy az aki elismeri. És persze később a gyerek.
2013. ápr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért akarsz kiszúrni szegény gyerekkel.Anyosód pattoghat,az nem úgy működik majd ő felneveli:))
2013. ápr. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!