Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet indítani apaság vélelmez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet indítani apaság vélelmezésének megdöntésére pert a hivatalos apa (exférj) ellen, ha az igazi apa (még) nem tett elismerő nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
eleve az igazi apának kéne indítani
2011. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem az apának kell indítani. Én most voltam ebben a helyzetben. Apasági nyilatkozatot akkor tett az igazi apa, miután levették a volt férjem nevéről a fiamat. Nagyon-nagyon hosszúra nyúlt a procedúra, közel két évembe telt. Folyton vissza dobták, hol ezért, hol azért. Végül a fiam nevében kellett beadnom a kérelmet (vicces), volt egy tárgyalás, ahol kirendelt ügyvédek képviseltek külön engem és külön a fiamat. A volt férjemnek is ott kellett lenni, nyilatkozni, és nagy nehezen levették a nevéről.
2011. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Huhh.... nekünk kettőnkek biztos lenne mit eszmét cserélni. Nem tudom, hogy nekem hogy lesz, mind a ketten külföldön tartózkodnak, jóóóóó messze. Te pedig azt mondod, hogy az ex férjnek is ott kellett lennie... Miért a gyereknek kellett beadnia? Milyen tanácsokat tudnál nekem adni, amiket te akkor még nem tudtál, csak később derült ki?

Hol kezdjem?

Lehet, érdemes a születés előtt már elkezdeni?

2011. dec. 31. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem előtte nem lehet, én is próbáltam. Amit én javaslok, hogy fordulj ügyvédhez, végül én is azt tettem. Minden önkormányzaton van ingyenes jogi szolgálat. Egyszer kell fizetni, ha jól emlékszem 6 ezer forint illetékbélyeget. Ő megírja a Tőled kapott adatok alapján. Nekem akkor sikerült elintézni, miután hozzá fordultam. Onnantól kezdve három hónap volt, előtte meg ötször! vissza dobták a kérelmemet. Még épp időben sikerült így elintézni, mert csak a gyerek három éves koráig lehet kérni.
2011. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Mi az hogy mindketten külföldön tartózkodnak? A volt férjed és a gyereked?
2011. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A volt férjem és a gyerekem apja. Az egyik a lemondó nyilatkozat, a másik az elismerő nyilatkozat miatt para. Meg a perek miatt.
2011. dec. 31. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Na de gondolom a gyereked apja a párod, ő csak hazajön elismerni a gyerekét.
2011. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ügyvéd. Ügyvédem van, de ő nem családjogos, sajnos ehhez nem ért, pedig benne nagyon megbízom... :(

És mondd, érdemes ilyen "ingyen ügyvédet" fogadni? Meg tudja oldani, tud segít még mondjuk az én teljesen megcsavart esetemben is?, vagy érdemesebb fizetőset, még ha drágább is? Mikor érdemes elmenni? merthogy szülés után ugye egy kicsit nehézkes... Nem is tudom hogy lehet megoldani. Ott vannak a sebek, a gyereket nem lehet otthon hagyni de vinni se... Fogalmam sincs, hogy ezt hogy lehet. Pedig ugye csak én tudom ez intézni, vagy nem? És pontosan mi volt az a kérelem, amit visszautasítottak? Vagy te csak kérelmet írtál, és nem is volt per? az apaság vélelmezésének megdöntésére? Az segít, hogyha az ex férj ír egy nyilatkozatot, hogy nem ő a biológiai apa? ezt már végülis szülés előtt is megteheti, nem? vagy anélkül nem is megy? Ezen kívül évek óta külön földrészen élünk. Elég nehézkes lett volna a "családalapítás". és ha ezt tudom bizonyitan...? az jelenthet előrelépést?

2011. dec. 31. 12:55
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem magyar és nem magyarországon él, hanem ő is egy másik földrészen. Semmi köze nem lenne amúgy Magyarországhoz. És ha netán "megpattan" a hosszú procedúra alatt, akkor még apasági perben is gondolkodhatok.... Az meg már megint nem két nap. Tudom, hogy elég rosszul hangzik, dehát sokmindent láttunk már... fel kell készülni mindenre, vagy a kellemetlen meglepikre.
2011. dec. 31. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!