Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdjük azzal hogy én egy 13...

Kezdjük azzal hogy én egy 13 éves lány vagyok. Az édes anyukám nem engedi hogy "pasizzak". Szerintetek? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Érettebb vagyok lelkileg, és testileg is mint bármely 13 éves lány a baráti környezetemben. Bár anya még is úgy kezel, mintha 9-10 éves ennék. Lealázó! Szerintem egy szülőnek nem az a dolga, hogy megóvja a gyerekét az élettől, hanem az, hogy megtanítson neki módszereket, fejlessze az érzelmi intelligenciáját, segítse kibontakoztatni a képességeit, és hogy utána mit használ fel belőle, az az ő dolga. Nekem ez a véleményem a dologról.. Unom már a módszereit. Úgy bánik velem, mint egy csecsemővel. Nem enged meg semmit. De ne is baj.. Nem érdekel amúgy a dolog olyan szempontból, mint pl. egy életfeltétel. Tudok szerelmes lenni, tapasztaltam már milyen egy szerelmi csalódás. Nem értem mit parázik. Mért nem engedi meg nekem hogy legyen barátom? Filmekben is látom hogy az anyukának bemutatja a barátját a 13éves lánya..

2013. ápr. 29. 09:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Rossz csatornát nézel, kislány. Mégis milyen módszereket mutatna neked anyukád? Hogy elégíts ki egy pasit?


13 éves vagy, kislány. Miben vagy érettebb, mint a többi? Mondjuk testileg? A nagy többség menstruál, ez nem érdem, a szellemi érettséged viszont messze alul marad.

2013. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%
13 evesen en is azt hittem, hogy felnott vagyok... de sajnos nem. Egy fejlodesben levo kiskoru vagy, neked tanulni es jatszani kell a babaiddal meg. Anyukad feladata az, hogy meghuzza a hatarokat korulotted.
2013. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon régen voltam már 13éves,és foggalmam sincs mit takar most az hogy 13évesen valakinek pasija van.Nekem is volt 13évesen,és a barátnőimnek is.A pasizás akkor abból állt hogy szerelmes leveleket küldözgettünk egymásnak,fogtuk egymás kezét,max csókig eljutottunk és ennyi.Beelégetünk ennyivel mert ilyen fiatalon nincs többre igény,báris akkor még nem volt.19évesen feküdtem le fiúval elöször de addig jópár pasim volt,akivel randizgattunk.Nekem is van lányom és nem tudom mit hoz a jövő,ő hány évesen jön elő ezzel a témával.Látva a mai fiatalokat előre félek kicsit de remélem jól nevelem majd és nem kapkodja el a dolgokat.
2013. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a testi kapcsolattól félt az anyukád,főleg így, hogy te ennyire érettnek tartod magad. Ő csak jót akar neked, és igenis vannak dolgok, amelyektől egy szülő szeretné megóvni a gyerekét. 13 évesen nem vagy felnőtt, bármennyire is úgy érzed.

Természetes, hogy fel vagy háborodva, de azért csinálja, mert szeret téged. Ha nem szeretne, akkor nem érdekelné mit csinálsz.

Sajnos a mai fiatalok körében azt lehet látni, hogy irtó ciki szűznek lenni, és a fiatalok még csak nem is saját maguknak akarnak megfelelni, hanem egy olyan trendnek, amit követendőnek vélnek függetlenül attól, hogy elgondolkodnának rajta, hogy valóban jó-e az nekik.

Ha érettebbnek tartod magad, akkor nyilván idősebb pasit szeretnél, aki majd AZT (is) akarni fogja, te pedig elhiszed majd, hogy szeret, utána meg csodálkozol majd, hogy jól pofára ejtett miután megvoltál neki. Persze úgy érzed, hogy te kivétel vagy, észreveszed, ha valaki hazudik neked, de biztos nem. Egy szerelmes lány azt hiszi el, ami belefér az általa kialakított ideál képébe. Tudom rossz ezt hallani, de ha anyukád most enged neked, akkor azt te pár év múlva nagyon fogod bánni. Most még vigyáznia kell rád, bármilyen idegesítő is ez.

A filmek pedig csak filmek...

2013. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
28%

13 éves lány az egy általános iskolás, 7. évfolyamos lány. Mikor ennyi idős voltam teljesen normális volt az hogy valaki érdeklődik a másik nem iránt.

Anyukád nem áll ott mindíg melletted hogy elriassza a pasikat, ismerkedj nyugodtan, barátkozz fiúkkal, aztán majd kialakul.:)

A testileg való fejletséget pedig inkáb tartogsd későbbre.

2013. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
39%
Kizárt, hogy te 13 legyél. Több ezer 13-14 éves lány fogalmazását olvastam már. Engem nem tudsz becsapni.
2013. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
70%

Már ne haragudj,de 13 évesen mit vársz?Még gyerek vagy anyukád pedig a legjobbat akarja neked.De persze,mindig a szülő a rossz,aztán meg ha véletlenül igaza lesz valamivel kapcsolatban,akkor hozzá mész nyafogni.A film pedig csak film, annyi valóságtartalma van mint egy reklámnak.

Engem anyu 17 évesen engedett el először bulizni,18 évesen csókolóztam először.És?Semmi bajom nem lett belőle.Próbáld ezt meg anyukád szemszögéből nézni.Adott egy 13 éves gyerek,aki már fiúk után akar rohangálni,pedig még ott a fenekén a tojáshéj.Nem lenne az az isten,hogy bárkit a gyerekem közelébe engedjek ebben a korban,maximum 3-4 év múlva.Bőven lesz még időd pasizni,nem halsz bele ha vársz pár évet,inkább a tanulással foglalkozz.26/N

2013. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

A filmeket ne keverd össze a valósággal, az, amit a TV-ben látsz, az esetek 99,99%-ban fikció!! 13 évesen nem kell még "pasizni", szerintem. Persze, én is szerelmes voltam akkor, de eszembe sem jutott az, hogy kezdeményezzek valamit is. (pedig nekem is azt mondják, hogy fejlettebb voltam/vagyok a korosztályomnál, fizikálisan is, meg szellemileg is). Ennyi idősen még TANULNOD kell, hogy felvegyenek egy jó gimibe, stb. (nem írom le neked a szokásos sablon szöveget a továbbtanulásról, mert az már nekem is a könyökömön jön ki, pedig igaz!!!)

"Nem értem miért parázik." Azért fél(t), mert te még egy kislány vagy. És a fiúk tényleg k*csögök, ha nem mérlegelsz-márpedig ha szerelmes az ember, akkor bármennyire lehet számító, meg tudatos, stb- bármit megtesz veled, amit akar. Aztán meg jól otthagy, terhesen, nemibetegen, ne adj Isten, AIDS-esen, 13 évesen. És volt-nincs életed. Örülj annak, hogy félt, és hogy vigyáz rád. 15L

2013. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%
Minden kis kamasz lány, azt hiszi, hogy érettebb az átlagnál. De akkor ki az átlag?! :-)
2013. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
63%

4-es vagyok.

Ha már annyira odavagy a filmekért, akkor nézd meg a Beszélj! című filmet. Kristen Stewart 14 évesen játszott benne. Ajánlom figyelmedbe.

2013. ápr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!