Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik már nem élnek a családdal...

Akik már nem élnek a családdal ti mivel töltitek ki a napjaitokat?

Figyelt kérdés

3 éve h elköltöztem otthonról jelenleg kollégista vagyok egyetem mellett dolgozom. Még így is hullára unom magam mert kevés barátom van ők se érnek rá mindig a barátom is sokat tanul. Szerencsém van mert jól fizető munkám van teljesen eltartom magam és még jut szórakozni is de azt érzem h az életem teljesen unalmas. Hazajövök óráról, eszem, visszamegyek a suliba, este filmezek alvás. Heti 3 délután dolgozom ennyi. Mivel dobjam fel? Járok nyelvtanfolyamra is de így is sokat unatkozom

22L


2013. ápr. 29. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sport? Hobbi?


Mondjuk nekem napi 8-10 óra munka, összesen 2 óra buszozás, heti 2-3 sport, és a maradék időben kb. hulla vagyok.

2013. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sport? Én is tök egyedül kerültem fel Budapestre, hónapokig csak a suli-tanulás-gépezés kombót nyomtam, aztán beiratkoztam egy csoportos sportfoglalkozásra, ahol kb 60an vagyunk egy csoportban, heti 2x van edzés és rengeteg barátom lett annak köszönhetően, voltunk már együtt nyaralni, külföldön, sőt a párom is ott ismert meg. :)
2013. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ülj ki egy parkba olvasgatni , bámulni az embereket. Iratkozz be valami szakkörbe ahol veled egyidős emberekkel lehetsz, pl tánckör, színjátszókör.
2013. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem ismerkedem könnyen, mert külföldön vagyok. Bár nincsenek komolyan nyelvi akadályok mégis kicsit gátlásos vagyok emiatt ezért is nem ismerek sok embert az egyetemen pl
2013. ápr. 29. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se ismerek még senkit,úgyhogy egyenlőre kutyasétáltatás az első mikor felkelek,közben meg felfedezem a környéket.Vettem ma virágföldet,virágokat fogok ültetni,elmentem vásárolni:háztartási dolgokat,1-2ruhát,pihenek,aztán beszerzek husikat a mélyhűtömbe.Utána takarítok,aztán megyek fodrászhoz.Ha meg nem lenne egy fillérem se,akkor meg nézelődnék,stb.
2013. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én is távolra költöztem otthonról, de egyetem mellett dolgozom, plusz az egyetemen eléggé jó baráti társaság alakult ki, emellett zenekarban zenélek...hát nem tudom mikor unatkoztam utoljára :)
2013. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a környéket ismerem itt élek egy éve. sajnos koliban elég korlátozottak a lehetőségek, nincs kert stb. Az itt lakók jó fejek de sokszor nem érnek rá én meg komolyan elunom az agyam és nagyon bezárva érzem magam ebbe kis szobába
2013. ápr. 29. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De nem kell bezárva érezned magad, mert nem kell bezárva lenned!

Igenis menj ki egyedül még ha az elején nehéz is! Menj bevásárolni, ülj be egyedül egy kávézóba/cukrászdába, vagy menj sportolni (akár csak futni pár kört a környéken), ülj ki a parkba, menj könyvtárba, kiállításokra, legyél emberek között!

És tényleg nézz el 1-2 csoportos foglalkozásra is, legyen az akár jóga vagy egy adott érdeklődési körrel foglalkozó társaság vagy valamilyen keményebb sport, bármi!


Az elején nehéz lesz lehet, de aztán egyre könnyebb és jobb lesz és nem is leszel egyedül! Ha benn ülsz a szobában akkor nem csoda hogy nincsen sok barátod, az emberek nem fognak a kollégiumi ajtódon kopogtatni hogy légyszi ismerkedj velünk!

2013. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zabmester ***** válasza:

Hm, hát én csinálom a dolgaimat. Én is egyetemre járok, mellette dolgozom is, amikor meg nem ezeket csinálom, akkor az itthoni dolgokkal foglalkozom, ha meg nincs semmi dolgom, akkor olvasok, filmet nézek, néha a barátnőimmel vagyok (teszem hozzá, ők sem érnek rá mindig, de mondjuk havi 1-2 alkalommal össze tudunk hozni közös estéket), na meg imádok főzni, ennek kapcsán nekem hobbim az is, hogy recepteket gyűjtök, mostanában főleg külföldi oldalakról, ezeket fordítgatom, és ami megvan, azokat rendszerezem. Ha már összejött sok, akkor kinyomtatom, spiráloztatom, és így megvan könyv formájában is. Ezzel elég sokat tudok pepecselni, mert szeretem, ha jól is néz ki, szóval ha egy füzetre való összegyűlik, azt napokig szerkesztgetem :D

Na, én pl. ezzel szoktam foglalkozni szabadidőmben, de ezen kívül is ki tudok magamnak találni mindig valami elfoglaltságot. Mármint ilyen kreatív hobbikra gondolok, de ezek nem tartanak nálam sokáig, egy-két hónapig csinálok valamit, utána kitalálok valami újat :)

2013. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha felvennél még egy szakot? Nekem még dolgozni se nagyon volt időm egyetem mellett,csak az utolsó évben nemhogy szórakozni. Viszont nagyon sok barátom lett, mert sokféle órára jártam.
2013. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!