Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék túllépni és...

Hogyan tudnék túllépni és végre a családdal foglalkozni na meg a saját életemmel? Nem szeretnék más kapcsolatot miatta elrontani?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 hónappal ezelőtt mentünk szét, végleg. 7 hónapot voltunk együtt, ami számomra tartalmas volt, és nagyon jó (voltak veszekedések, "anyós" nézeteltérések stb, de attól még jó volt).

Decemberben volt egy 2 hetes szünet köztünk, utána újabb reményt adott, hogy minden rendben lesz, nos szakított rá 2 héttel velem. Padlóra kerültem, azóta is minden nap sírok. Nagyon türelmetlen vagyok, és hiába próbálok más jó dolgokra koncentrálni, nem megy. A családomat is egyre jobban elhanyagolom, kb 2 emberrel beszélgetek a munkatársaimon kívül. Úgy érzem, totál depressziós lettem, nincs étvágyam azóta se, és csak sírni tudok, reggel-este úgy kelek, fekszek.


Szerintetek mit kéne tennem, hogyan felejtsem el végleg? A telefonomban ezernyi kép van róla, közösségi oldalon is látom, mit "frissít", egyszerűen képtelen vagyok kitörölni teljesen az életemből, viszont úgy érzem ez egyre rosszabb lesz.


19L



2013. ápr. 25. 23:15
 1/7 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, azért vagyok a legjobban kiborulva, mert egyszerűen nem tud elismerni utólag mint nőt. Mikor szinte már ott laktam náluk nyáron, mindent megtettem érte, értünk. Mindig alkalmazkodtam hozzá, könnyen elfogadtam a hibáival, hülyeségeivel.


Édesanyám nem tudta soha elfogadni őt, neki nem volt szimpatikus az exem. Nagyon sokszor kiálltam mellette, ezért sokszor össze is vesztem anyuval, ami odáig fajult, hogy elköltöztem otthonról.

2013. ápr. 25. 23:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben bocsánatot kérnék anyukádtól a sok veszekedésért. A család fontos, örökké tart, míg a pasik jönnek mennek. Ha egyébként jó a kapcsolatod anyukáddal, vagy legalábbis volt a srác előtt, akkor beszélj vele.


Az egyetlen módja ha törlöd mindenhonnan. Tudom, hogy nehéz. Én 1,5 éves kapcsolat után tettem meg, amiről sokáig azt hittük mindketten, hogy örökké tart majd. Gondolhatod milyen nehéz volt.


Tehát vegyél erőt magadon és törölj mindent. Telefonból képeket, telefonszámot, facebookról képeket és az ismerősök közül is törölheted ha szeretnéd. Vagy csak tiltsd le, hogy ne lásd őt.


A gépeden meg dugd el a képes mappát jó mélyre. Vagy töröld azt is.


Fel a fejjel! Lesz jobb is!

2013. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy nem tud elismerni utólag, mint nőt?
2013. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pár év múlva hálás leszel neki amiért dobott, mert ettől sokkal jobbat fogsz találni. Most még fáj tudom, de lesz ez még jobb is. Nem lehet ilyen dolgokat siettetni, egy kapcsolatot is meg kell gyászolni.
2013. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg sportolni valamit, ha fizikailag lefárasztod magad, az a lelkednek is segít, tisztábban fogsz látni. És addig sem a gép előtt ülsz azt nézve, hogy mit csinál éppen.
2013. ápr. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés, hogy törölj minden képet róla. Én 4 évig jártam egy sráccal, aki végül telefonon dobott a 4. évfordulónk másnapján, miután (mint kiderült később) már egy hónapja csalt) és hazudott.


Első 2 hétben pizsamában bőgtem otthon (még jó, hogy 18 éves voltam és nyár volt) kirúgtak az első melómból (akkor dobott aznap, és bevallom nem mentem be). A következő két hétben egy fotelban ültem, alig ettem és zsinórban megnéztem az összes Jóbarátok részt, hátha jobb kedvem lesz. Na miután eltelt ez a hónap, az addig elfordított képeket a kukába dobtam, a számítógépemről eltüntettem még a létezése nyomát is, és tudod mennyire megkönnyebbültem, hogy nem kell félnem, hogy belebotlok a képébe? Azt képzeld el, hogy nem tudtam ezek után megoldani az albérletkérdést az egyetemen, és még 9 hónapig vele laktam, miközben ő már azzal a lánnyal járt, akivel megcsalt annó.


Azon kívül, hogy baromira haragudtam rá, ő annyira barátságosan viselkedett, és tényleg barátként kezelt, hogy a kezdeti reménykedésem ellenére jóban vagyunk azóta is.



Ezeket csak azért írom le, hogyha én, akinek olyan lelke van, hogy attól elbőgöm magam, ha valaki nem kedvel ilyet kibírok, és emelt fővel túl tudtam lépni a dolgon, sőt, most már boldog párkapcsolatban élek több mint 2 éve, akkor neked bőven menni fog.


Tudatosan kezdd keresni más társaságát, még ha eleinte megcsalásnak is érzed. Mikor én elkezdtem a neten ismerkedni a big szakítás után, akkora bűntudatom volt, mintha akkor csaltam volna meg a barátom. Borzasztó volt. Ezt az érzést elnyomtam, hiszen baromság volt, és ténylegesen, tudatosan pasiztam :)


Ezeket tudom tanácsolni, és valamiért mostanság mindig lepontoznak, szóval azt előre is köszönöm! :) Remélem a kérdezőnek azért hasznos volt a saját tapasztalatom.

2013. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Köszönöm a bíztató válaszokat, sokat segítettetek már most nekem ezekkel a mondantokkal :). Utolsó, az eléggé borzasztó lehetett... :( Belegondolni sem tudok, mit csináltam volna a helyedben ha az exemmel kellett volna laknom miközben csajozik. Te jó ég....


Most a legjobban a vizsgáimra koncentrálok, bár még mindig nehéz, de most tényleg adtatok egy kis lelki segítséget így neten keresztül a válaszaitokkal!!!

A képeken még nagyon gondolkodok és lehet, hogy törölni is fogom ahogy javasoltátok, bár ő kérte hogy ne töröljem, de ez talán segítene engem lenyugtatni. A telefonomból már kitöröltem végleg....


Akik privátba írtak, azoknak is nagyon köszönöm, de most sajnos sietek az írással, de amint lesz időm, válaszolok!!!:)

2013. ápr. 29. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!