Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más családjában is gyakori,...

Más családjában is gyakori, hogy a nagyszülők durván káromkodnak?

Figyelt kérdés

Olyan mondásai vannak nagymamámnak, hogy szakadok a röhögéstől, de osztálytársaim is mondják, hogy ezt meg ezt mondta a mamájuk tegnap, stb.


A nagymamák/nagypapák általánosságban ilyen káromkodósak? :D



2013. ápr. 22. 00:45
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. És szerintem én is káromkodós nagypapa lennék.
2013. ápr. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám mellett időnként már jegyzetelni támad kedvem, mert olyan jókat talál ki.

Nagyanyám meg nézi a hülye brazil szappanoperákat és olyankor beszélget a tévével. Sokszor már én is félek tőle, hogy milyen szinten tudja szapulni szerencsétlen színészeket.

2013. ápr. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is ilyen, de észre se veszi, engem meg jól leszid, ha ezt teszem.:DD Amikor meg figyelmeztetem, azzal jön, hogy ugyaaan dehogyiiis ő aztán nem tesz ilyet :DD
2013. ápr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%

Az én családomban egyáltalán nem, de ismerek olyat akinél igen...

A szóválaszték jólneveltség és modor kérdése, öreg korban egy szint után az elme nem tovább fejlődik hanem leépül - főleg ha nincs karban tartva, a szerencséseknél pár hónappal, másoknál több évvel előtte, mire jön a kaszás - és ezek a tanult értékek is szépen lassan megszűnnek.

2013. ápr. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem sem a nagyszüleim, sem a szülein NEM káromkodnak. Felénk inkább ez a fiatalok szokása. A mamám, ha valaki előtte trágár szavakat mond, azonnal rászól: nem vagyunk a kocsmában, hogy így beszélj. (Idegenekre is)

A kulturált beszéd jól neveltség kérdése.

2013. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.. papám is csak akkor káromkodott ha ideges volt. De akkor cifrákat. Mamám meg tőlem veszi át a szitkozódást. És ha egyet is kiejt a száján én már röhögök hogy te tudsz ilyet is? :D
2013. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Papám néha néha. De nem jellemző :)
2013. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleim nem, a dédimék káromkodtak, de ez olyan érdekes, más volt, mint az a dühből származó dühöngés. Paraszt emberek voltak, nyíltan beszéltek egyes témákról. Ilyen volt a szexualitás. "A p'nának nincsen álla, mégis kinő a szakálla" - meg hasonló mondókák. Pláne amikor idősödtek. Ezeken nőttünk fel, de mi ezeken jókat nevettünk.

Valahogy így: http://www.youtube.com/watch?v=c0G0-uKDjbk

2013. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem apum szokott néha, ez a kedvencem:

Hogy az a kockafejű názáreti csicska kobold k×rva isten fia b×ssza meg!

2013. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én szoktam jegyzetelni, annyira jókat mondanak :D

Eddigi kedvencem:

*mamám becsukja a sütőajtót, erre az egész sütő megremegett*

„Ni! Ez meg úgy mozog, mint bíró seggibe a lóf.asz!”


*elhallatszott mamámékhoz a tűzijáték a gulyásfesztiválról*

Én: „Mama, hallod a durranásokat?”

Mamám: „Asziszem! De rotyog az a gulyás... Vagy tán a polgármester seggibű gyön?!”


Én: „Maj' meglássuk még aztat!” (át szoktam venni a stílusát, viccelődésképp)

Mamám: „Hát bizo'... A vak is aszonta, oszt nem látta meg soha!”


Ellenben, a másik nagymamám soha életében nem káromkodott (elmondása szerint), és most sem hallunk tőle csak legfeljebb annyit, hogy „Az Istenke áldja meg!”


Szerintem a kulturált beszéd nem jólneveltség kérdése, hanem inkább iskolázottságé.

A jólneveltség azért más... A szüleim engem is megtanítottak, hogy nem szabad csúnyán beszélni, most mégis nagyon sokat káromkodom, ugyanakkor tudok kulturáltan is beszélni – de ettől még nem tartom magam kiváló embernek, sem rossznak, amiért káromkodom; számomra ez az egyik legjelentéktelenebb dolog.

Kérdeztem erről mamámat is, és elmesélte, hogy nekik még annyit sem szabadott mondani, hogy „a francba”, nagyon szigorúan vették a káromkodást (akkoriban meg simán megverték volna keményen)

2013. ápr. 22. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!