Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a húgom ne...

Mit tegyek, hogy a húgom ne facebookozhasson?

Figyelt kérdés

Egyszerűen teljesen hülye lett, mióta regisztrált. Lesz@r mindent, egész nap a gép előtt ül. Ha nem, akkor a telefonján fb-ozik.

Már egy ideje kamu-profilokat is csinált a kedvenc énekeseiről vagy kikről, és ott oszt meg dolgokat, meg beszélget másokkal, stb. Igazi barátai amúgy nincsenek, neki ez a sz@r az élete.


Szüleinket már nem érdekli ez az egész, mert a húgom nagyon tud hisztizni, ők meg abból már nem kérnek, szóval ők úgysem tesznek semmit. Na de én mit tehetnék? Nagyon idegesítő, hogy bemegyek hozzá a szobába, döglik a gép előtt, este meg folyton a telefonját nyomogatja, rám se néz kb.

Netet meg nem tudom kihúzni, mert akkor nekem sem lenne, tanuláshoz meg kell most.


2013. máj. 4. 11:32
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ha meg szóba hozom, hogy azok nem a barátai és igazán felállhatna már onnan és foglalkozhatna a való élettel, akkor kiakad, elkezd bőgni meg hisztizni.
2013. máj. 4. 11:33
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlandó beszélgetni Veled a valóságban, beszéljetek a közösségi oldalon! Talán úgy fordít Rád egy aprócska figyelmet. Vagy készíts egy álprofilt, s barátkozz vele össze, aztán elkezdhetsz beszélni neki komolyabb dolgokról, mondd, hogy menjen ki a szabadba, tanuljon sokat! Mivel azt hiszi, hogy nem a testvére, hanem egy barátja vagy, biztos hallgatni fog Rád! Sok szerencsét!
2013. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Ne tiltsd meg, hogy ne facebookozhasson, hanem vezesd rá, hogy az nem jó. Vidd ki, tölts vele több időt, szervezzetek programokat, mindegy csak vezesd rá, hogy nem ez az öröm forrása. Két véglet van. Vagy kinövi vagy facebookfüggő lesz. Nem vicc, USA-ban már van facebook elvonó klinika. És ezen csak úgy segíthetsz ha rávezeted, hogy a világ nem facebookból áll, és sokkal jobb egy vidám, életteli társaságban felfedezni a világot, mint facebookon keresztül.

Itt van egy link, hasznos lehet: [link]

Sok sikert !

2013. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
53%
Sajnálatos, hogy a szüleid nem foglalkoznak vele. A nyári szünetben 20órát fog úgy gép előtt ülni hogy közben eszik, 4 órát meg majd alszik, és kezdődik minden elölről, lassan a családi kapcsolatait sem ápolja, tesz mindenkire, nem fogja érdekelni semmi és senki, ezt kellene megakadályoznia a szüleidnek. Majd az órán is megy a fb, a szünetekben és mindenhol.
2013. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Szuper lenne, de nincs időm vele lenni, főleg, hogy nem partner benne! Egy időben eljártunk biciklizni, ha az kínszenvedés volt például.

De mondjuk nem értem, miért nekem kéne lefoglalnom őt, mikor velem sem foglalkoztak, mégsem a gép előtt ültem. Olvastam, sétáltam, állatokkal foglalkoztam. Ő is megteheti nyugodtan, nem kell hozzá más ember.

2013. máj. 4. 11:46
 6/35 A kérdező kommentje:

Kb 2 éve van ez, és igen, nyáron egész nap ott ül. Az egész nyáron kb 2x jöttek át hozzá valami osztálytársai, szerinte barátai.

Jó, nekem sincsenek barátaim, de nekem jó így, nem unatkozok, nem döglik itt egész nap.


Suliba nem viheti a telefonját, tehát ezzel (még) nincs gond.

2013. máj. 4. 11:48
 7/35 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon ellenszenves legtöbbször. Mindenért hisztizik, felhúzza magát. Az előbb azon, hogy össze kellett raknia a szobáját.

A hátsója ki van nyalva, anya mossa a haját, ő köti be a cipőfűzőjét..

2013. máj. 4. 11:49
 8/35 anonim ***** válasza:
Hány éves a húgod?
2013. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
12
2013. máj. 4. 11:51
 10/35 acelsziv ***** válasza:
Számítógépen be lehet állítani, hogy a facebook tiltva legyen. A telefon csomagot meg lehet módosítani, hogy net ne legyen rajta.
2013. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!