Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Legyek én a húgom anyja?

Legyek én a húgom anyja?

Figyelt kérdés

11 év a korkülömbség köztünk, viszont pont egy generáció válasz minket el. Ő most kamaszodik, én már feleség és anyaként funkcionálok.

Az elmúlt pár hónapban a húgomban beindult a "tavaszi zsongás", azóta anyukánk rendszeresen lezavarja hozzám, engem pedig felhív hogy: küldok le a Kittivel tojást. Beszélj vele, mert összeszedte élete első kettesét; sikkasztott az ebédpénzből; kipróbálta a cigit; beszélj neki a szexről; beszélj vele az internet veszélyeiről. (Ez utóbbit megértem, mivel anyukánk 50es, a telefonján a gyorshívó és visszahívás funkciót ismeri, meg a felvesz/letesz gombokat)

Konkrétan: bármi gebasz van a tesómmal, hozzám van zavarva, hogy velem beszélje meg.

Szívesen segítek, mert nekem nem volt kivel megbeszélni ezeket, nem adott senki tippet a "szülőnevelésre", bár van egy nővérem, de nem nagyon bírjuk egymást.

Eddig anyánk 3ból kétszer elcseszte a kamaszkori bizalmat, és jó úton jár ahoz, hogy harmadjára is megtegye.



2013. ápr. 28. 06:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Pontosan mi a kérdés, mert az nem derül ki.
2013. ápr. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Salx Narval ***** válasza:
64%
Semmikép, úgy is a fejedhez vágná, hogy nem vagy az anyám.:D Ettől még lehetsz a barátja és a nővére, akire hallgat és akiben megbízik. Arra akartam utalni, hogy ne alárendelt szerepet ossz rá, mert különben rád sem fog hallgatni. Én úgy vélem, nincs abban semmi rossz, ha az idősebb, tapasztaltabb testvér segíti a kisebbet. Az már egy másik kérdés, hogy anyukátok miért nem.
2013. ápr. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A kérdés: Legyek én a húgom "anyja"?

A húgom amúgy tisztában van vele, hogy anyánk kéri a lelki fröccsöt. Alapvetően is leterhelt vagyok erre heti 3-4X kapok még egy gyereket. De nincs szívem elküldeni, vagy azt mondani anyámnak, hogy nem csinálom, mivel tudom, hogy akkor ő se fogja.

Alszom hét órát, utazom egy órát, dolgozom nyolc órát, háztartás két óra, gyerek minimum három óra, a húgom átlag egy óra, főzés egy óra.

A férjem annyit lát egy jó gyereknevelős nap után, hogy bármennyit segít, este, amint a párnához ér a fejem, már alszom is.

2013. ápr. 28. 07:07
 4/19 anonim ***** válasza:
Hány éves a húgod?
2013. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
12 éves.
2013. ápr. 28. 07:07
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a kamaszévek elég nehezek,kell neki egy biztos pont,vagy valaki,akire bármiben számíthat,ha az te vagy,akkor te.
2013. ápr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

drága édesanyátok, ha szabad csúnyán fogalmaznom lusta, és konfliktuskerülő. de elég durva szinten.

nem, nem a te feladatod nevelni a húgodat, nem neked kéne őt felvilágosítani, nem a te dolgod, h bármit megtilts neki.


ha már valaki gyereket szül, akkor vállalja be az ezzel járó bosszúságokat, kínos szitukat, ne csak kitegye a falra a kölyök képét, h na, ő az én okos kislányom/kisfiam.

már most látszik, h anyud nem foglalkozik eleget a húgoddal, hiszen olyan dolgokat tesz, amit jobb nevelés mellett nem igazán merészelne tenni egy tini.


max akkor illik ilyet kérni, ha az anya már minden lehetségeset megpróbált, de a gyereke mégsem hallgat rá. olyankor egy korban kicsit közelebb álló tud neki hasznos tanácsokat adni, miközben referenciaszemély marad a tini számára.

2013. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha alszol hét órát, az már jó :) Én még annyit sem:)

Komolyra fordítva:ha hallgat rád a húgod, szakíts rá időt, szüksége van rád!

2013. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a mamával, olyankor küldje hozzád a hugit, amikor te otthon a házimunkát végzed: egyrészt közben tudtok beszélgetni és nem vesz el plusz időt, másrészt be tudod fogni a főzbe, mosásba, amit szintén megtanulhat közben tőled. (Így idővel már hathatós segítséged is lesz!) :))


Ilyen "két legyet egy csapásra" módszert próbálj meg, hogy miközben bevonod bizonyos mértékig a vacsi-főzés-sütés rejtelmeibe, közben tudtok beszélni az épp aktuális témákról: szerelemről, a dohányzás ártalmairól, stb. stb.


Inkább érezze azt, hogy a barátnőjével beszélget, mint a nevelővel. Kerüld, hogy kioktatásnak vegye amit mondol neki, inkább csak tanácsként, vagy a "sok közül egy véleményként" vegye tőled amit mondol neki, de kérd, hogy gondolkodjon el róla, fontolja meg.

Érezze, hogy benned bízhat, veled megbeszélheti az őt foglalkoztató problémáit.

2013. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És anyukátok hány éves?
2013. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!