Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kivételeznek a szülők a...

Miért kivételeznek a szülők a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, két bátyám van(17,21)

A közelmúltban nagyon észrevehető a kivételezés közöttünk.

Én vagyok az aki szeretne pl dolgokat és ezt hangoztatom is, de ha tudom, hogy nincs rá pénz akkor belenyugszok. A kisebbik bátyám nem szokott panaszkodni és csak nagy ritkán hallom, hogy valamit kér. A nagyobbik bátyám viszont teljesen más. Minden héten többször akar menni bulizni, hisztizik ha Anyu mondja neki, hogy nincs rá pénz, azt mondja, hogy öngyilkos lesz meg stb és akkor máris megkap mindent. Tartozásokat csinál... Most is kapott egy új cipőt(megjegyzem nem olcsót), miközben én már több mint két éve ugyanabban járok és már teljesen elvan kopva(másik bátyámé szintúgy). És mindig ez megy. Telefont is eddig fél évente kapott újat mert neki mindig a legújabb kell. Nekem meg a másik bátyámnak 6 éve ugyanaz a telefonunk van. Apu mondta, hogy le kéne mondani az előfizetését mert a többi számlát kéne fizetni, de nem nem lehet lemondani mert az kell neki, mert mindenkinek van. Munkát nem hajlandó keresni magának, hiába mondják neki a szüleim.

Miért csinálják ezt a szülők? Ők nem veszik észre, hogy ez mennyire rosszul esik a másik gyereknek?


2013. máj. 7. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Beszélgettetek erről már a szüleiddel? Akár anyukáddal, akár apukáddal?
2013. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ülj le a szüleiddel és ezt beszéljétek meg. És az sem árthat, ha ott van mind a két bátyád is. Hívj össze egy családi kupaktanácsot és próbáljátok értelmesen megoldani a helyzetet. A 21 éves bátyádnak pedig üzenem, hogy kicsit magához térhetne! Ilyen korban már nem "akarom-nem akarom" kérdés a munka vállalás. Itt KELL. Nem akarni kell, hanem MUSZÁJ. Ha pedig nem akar megdolgozni azért a rengeteg dologért, amit megkap, akkor ne is várja el, hogy beleadják a sült galambot a szájába. Igazán szégyellhetné magát. Neki kellene példát mutatnia a kisebb testvéreinek.


Te pedig tanulj sokat, próbálj meg mindenből kitűnő lenni és lehet, hogy ösztöndíjjal mehetsz külföldre tovább tanulni, ahol vállalhatsz munkát is. És ha a szüleid tényleg megértenek, akkor könnyű dolgod lesz. :)

2013. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor azt mondják, hogy ez nem igaz, nem kivételeznek vele.
2013. máj. 7. 15:19
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha megpróbálnánk beszélni erről akkor megint csak a hiszti menne, meg, hogy mi milyen hülye család vagyunk...

Próbálgatok tanulni, de van egy-két problémám ami miatt lehetetlen és előbb azokat kéne megoldanom.:/:)

2013. máj. 7. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Azért, hogy mindegyiket maguk mellé kössék és ne engedjék leválni magukról.


Akivel kivételeznek, az a többi gyerek utálja, arra féltetékeny lesz. Mindegyik gyerek elsőször megpróbál pedálozni, hogy ő is olyan helyzetbe kerüljön, mint a kivételezett helyzetű gyerek. (Van, aki egy életen át ezt műveli.)


Ha ez nem megy, akkor eldurvul a testvérféltékenység, elfajul testvérgyűlöletté. Aki elmegy otthonról, mert meggyűlöli a "bezzeg"-testvért, az is a szülei foglya marad, mert nem veszi észre, hogy nem a testvért kell gyűlölni, hanem a szülőt hibáztatni azért, amit tesz. De ez már nagyfokú tudatosságot követel (és emellé még mindig ott a lelki fájdalom, hogy ő a mellőzött).


Aki a bezzeg-pozícióban van, az pedig egyértelműen a szülei foglya marad lélekben, a testvérei által utál helyzetben, valójában nagyon magára maradva és egy csomó bűntudattal megterhelve (mert ő is érzi a lelke mélyén, hogy szemét dolog, amit a szülei művelnek).


Olvasd el Thomas Mann élettörténetét. Vagy csak a Buddenbrook-ház c. (erősen önéletrajzi) regényét.

2013. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Te mit csinálnál, ha a legjobb barátnőd kérne tőled kölcsön, azt mondanád, hogy nincsen, majd közölné, hogy akkor öngyilkos lesz! A bátyád érzelmileg keményen zsarolja a szüleidet, szívja a vérüket, és bár ez valamilyen szinten a szüleid hibája is, mert el lett kapatva, most már inkább a szüleid az áldozatok, mert van egy ideggyenge kolonc a nyakukon.
2013. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 gyerek esetén a legidősebb az elkényeztetett, a középső az mintha nem létezne, a kicsi meg kicsi marad. Ugyan ez a helyzet nálunk is, csak bátyám rosszabb. Ebbe szerintem bele kell törődni. A legidősebb megszokta, hogy ő van elől, változtatni nem nagyon lehet, csak nagyon drasztikusan, de egy szülő szerintem nem szívesen árt a gyerekének.
2013. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os! Szerencsére nincsenek olyan barátnőim akik ilyennel fenyegetőznének, úgyhogy elképzelni sem tudom, de valószínűleg nem csinálnék semmit.:)
2013. nov. 20. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
21%

Hát ez az, egy normális barátnő nem kér ilyet. De egy normális gyerek se. Ugyanakkor a kérdésem lényege az volt, hogy a szüleid helyébe képzeld magad. Biztos belegondoltak már, hogy mi történne, ha nem adnának, és tényleg meghalna a bátyád. Még akkor is, ha üres fenyegetőzésnek tűnik. Mi van, ha miattuk hal meg? Mert ők félrenevelték és mert nem adtak neki pénzt. Szerinted hogy lehetne ezzel a tudattal együtt élni?


Nem mondom, hogy ez így jó, ahogy van, de a szüleidet is meg lehet érteni. Ez nem arról szól, hogy kivételeznek a bátyáddal, hanem arról, hogy a bátyád egy követelőző, lusta disznó, aki öngyilkossággal fenyegetőzik. Nagy különbség.

2013. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!