Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom beszerezni kiskorú...

Hogy tudom beszerezni kiskorú gyermekem anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés

A kedves anyuka nem érhető el, az anyakönyvi kivonat nála van de így nem tudok iratokat csináltatni a fiamnak. Hol tudom kikérni az anyakönyvi kivonatát és hogy megy ez? Nem házasodtunk össze, bár nem tudom hogy számít-e ez az információ.


Nagyon fontos lenne és előre is köszönöm a segítséget!


2011. szept. 11. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Annál az önkormányzatnál lehet, ahova az illető tartozik.
2011. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És az anya aláírása nélkül is kitudom kérni?
2011. szept. 11. 15:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ki. amikor én kértem ki az anyakönyvi kivonatom, akkor csak a diákigazolványom kellett az adatok miatt. valami azonosítót vigyél magaddal mindenképp.
2011. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én saját példából tudok csak nyilatkozni, 16 éves lehettem, amikor ki kellett kérni az anyakönyvim. Tehát még kiskorú voltam. Igaz, anyuval mentem, de szerintem az apának is kiadják. Ebben ne bízz meg bennem teljesen, hátha kapsz egyértelműbb válaszokat is. De szerintem Te is megkaphatod.


Részemről annyi tuti, hogy a helyileg illetékes önkormányzatba kellett mennünk érte.

2011. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de nincs semmi azonosítója nálam, 8 éves se személyije nincs még és a diákja sincs meg, se taj semmi, minden az anyjánál van.
2011. szept. 11. 16:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
de tudod a nevét, a pontos születési dátumát, az anyja nevét és a sajátodat is. Ezek elegek. Annál az önkormányzatnál tudod kikérni a anyakönyvi kivonatát, ahol született.
2011. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Milyen iratot akarsz csináltatni az anyja tudta nélkül, főleg ha az anyjánál megvan minden? Kinél van a gyerek?
2011. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Anyakönyvi kivonat kell meg taj kártya.
2011. szept. 11. 16:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálad van a gyerek és az anyja eltűnt? Mert nem értem.
2011. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de arra a gyerekre akarsz valami támogatást igénybe venni, aki nem is él veled???
2011. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!