Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a feltételei egy anyának...

Mik a feltételei egy anyának hogy megnyerje a gyermekelhelyezési pert?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnének élni.

2013. máj. 8. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Két különböző dologról írsz.

1. Egy anyának nagy esélye van hogy megnyerje a gyermekelhelyezési pert.

2. Külföldre vinni a gyereket akkor sem lehet, ha megnyerte a pert. Külföldre csak az apa és a gyámhatóság beleegyezésével viheti. Nagyon helyesen, hiszen attól, hogy az anyánál van elhelyezve a gyerek, attól a gyereknek még az apához is joga van (és fordítva).

2013. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De nekem az ügyvéd mondott egy olyat hogy a gyermekelhelyezési per mellé be kell adnom egyidejűleg a kérelmet arra hogy külföldön helyezzék el ha megnyerem a pert szóval ha az apa nem is egyezik bele ha nekem ítélik a gyermeket akkor dönthet a bíróság helyette.
2013. máj. 8. 15:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Külföldön éltetek korábban? Ott volt a közös otthonotok, vagy most akarsz kitelepülni a gyerekkel?
2013. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1. Egy anyának ugyanannyi esélye van, mint egy apának: attól függ, hol jobb a gyereknek. Ezt majd a bíróság mérlegeli. Feltéve, hogy a másik fél (jelen esetben az apa) egyáltalán akarja, hogy nála legyen elhelyezve a gyerek. Ha megállapodtok, hogy nálad lesz, akkor nincs ilyen gond.

2. A külföldre vitelhez hozzájárulás kell.

2013. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, bíróság is engedélyezheti, hogy tartósan külföldön élj a gyerekeddel, de ha az apa rendes, normális, nem fogja engedélyezni.

Ugyanis a gyereknek joga van az apához, és az apának is a gyerekéhez! És ez így van rendjén!

2013. máj. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem tiltom el tőle a gyermekét, csak egyszerűen itt van az otthonom és ide házasodtam és itt szeretnék lakni a gyermekemmel.
2013. máj. 8. 16:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem vagy egyértelmű.

Ha nem írod le egyértelműen, nem lehet egyértelmű választ sem adni.


1. Magyarországon éltetek eddig mindhárman (te, férjed, gyereked) és úgy akarod külföldre vinni.

vagy

2. Külföldön éltetek mindhárman (te, férjed, gyereked), és úgy akarod visszavinni külföldre, hogy itt váltok el.


Csak mert nem mindegy. A 2. esetben sokkal több jogod van a gyereket külföldre vinni, mint az 1-ben. Milyen országban van a gyermek állandó bejelentett lakcíme?

2013. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A gyermekem és én magyarok vagyunk magyar országon éltünk lakcímkártya szerint még most is, férjem Ukrán.Ukrajnában él ott született.

Gyermekem apja magyar.

2013. máj. 8. 17:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy te hova házasodtál és hol akarsz élni teljesen lényegtelen. Akkor is tudtad, hogy a gyereked apja Magyarországon lakik amikor összeházasodtál mással.


A gyerek érdekei számítanak nem a szüleié.

2013. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A gyermek érdekeit nézzük és azóta fejlődés volt mióta kint vagyunk igaz csak hónapokat oda vissza de tudja kihez tartozik.

Ugyanazt tudom biztosítani amit az apa tudna.

2013. máj. 8. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!