Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezési per. Ezt...

Gyermekelhelyezési per. Ezt most miért tette?

Figyelt kérdés

Sok évvel ezelőtt futó kapcsolatom volt egy nálam idősebb nővel. Terhes lett és közölte, hogy a gyereket megtartja, de én nem kellek. Aztán mikor megszületett a gyerek, beperelt gyermektartásra, amit a mai napig a fizetésemből tiltanak le. Azóta már sok év eltelt, én sem az anyával, sem a gyerekkel nem tartom a kapcsolatot. Most kaptam egy levelet, hogy gyermekelhelyezést kér. Azt hiszem, mostanára már világossá vált, hogy nem akarok velük semmilyen kapcsolatot, nemhogy elvenni a gyereket. Akkor most minek ez a per?

Kérem a válaszolókat, hogy ne a gyerekhez és anyjához fűződő viszonyomat boncolgassák vagy kritizálják, hanem abban segítsenek nekem, hogy kiderítsem, mi állhat ennek a dolognak a hátterében. A válaszokat előre is köszönöm.



2013. márc. 9. 23:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
26%

Vadidegenektől kérdezed, hogy miért tett bármit is egy nő?

Miért nem tőle kérdezed meg?


(Egyébként számomra is furcsa, hogy a saját gyerekedre még csak kíváncsi sem vagy....)


Keresd meg és kérdezd meg tőle!

2013. márc. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem akarod se a gyereket se a nőt, akkor végtére is tök mindegy számodra, miért kéri a gyermekelhelyezési pert, nem? Lehet valami egyszerű oka van (pld. így viheti nyaralni külföldre a gyereket, vagy valami ilyesmi praktikus ok)... de szerintem nyugodtan aláírhatod a papírokat, miután úgyse tartod velük a kapcsolatot.
2013. márc. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%
Csupán azért nem értem, hogyha megvan a gyerektartási határozat, és vonják tőled a pénzt, akkor hogyhogy nem történt meg a gyerekelhelyezés?
2013. márc. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Valóban, nekem tökmindegy. Pont ezért furcsa, hogy minek ad be egy ilyen keresetet és miért pont most. Igaza lehet a második válaszolónak, biztosan valamilyen praktikus ok lehet mögötte..
2013. márc. 10. 00:00
 5/41 A kérdező kommentje:
Ismét leírom, mert úgy látom, nem fogalmaztam meg világosan a történetemet: én a gyerek anyjával egy másodpercig sem éltem együtt, egy 3 hétig tartó kapcsolatból született a gyerek, a beleegyezésem nélkül. Úgy, hogy az anya sem kívánta, hogy nekem bármilyen kapcsolatom legyen velük. Aztán sorra jöttek a papírok: apasági nyilatkozat, aztán meg a gyerektartás... Ezekben együttműködő voltam. A gyerektartásról szóló határozat csak a gyerektartás összegéről és a fizetés módjáról szólt. Láthatásról szó nincs benne, nem véletlenül. Tudtuk mindketten, hogy felesleges.
2013. márc. 10. 00:04
 6/41 intrepid ***** válasza:
61%
Csak egy gondolat: nem lehet olyan változás az életében, ami miatt rád akarja akasztani a gyereket, mert már nem tudja vállalni?
2013. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó, akkor nem kérne gyeremekelhelyezési pert..
2013. márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
58%
Szerintem meg pont azt akarja hogy nálad helyezzék el. Mert ő jön majd valami problémaval ami miatt nem tudja vállalni. És abban bízik te majd vállalod
2013. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt a történetből, hogy az ország 2 ellentétes pontján lakunk, tehát nem igazán keresztezzük egymás útját sem. Egy nyaralás alkalmával ismerkedtünk meg, hát ez lett belőle...
2013. márc. 10. 00:13
 10/41 A kérdező kommentje:
Szerintem nem akarja nekem adni a gyereket..
2013. márc. 10. 00:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!