Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokba kerül a név változtatás?

Sokba kerül a név változtatás?

Figyelt kérdés

A lány nevemet szeretném meg változtatni.A Teréz név nagyon nem tetszik.

Csak az a baj,hogy a fiaim igazolványaiba szerepel anyja neve azt hogy tudnám minél kevesebből meg úszni.

Menyibe kerül és hogyan indítsam el az egészet?



2013. máj. 8. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
10000 Ft illeték kell az indítványozáshoz, utána új anyakönyvi kivonatot kapsz, ami nyilván 2000 Ft, ha házassági van, akkor azt is cserélik + minden okmányt, amiben a neved szerepel, de ezeket nem kell azonnal lecserélni, csak érdemes. És van 1-2 hely, ahol furcsán néznek az emberre, pl. nekem a TAJ kártyámnál nem fogta fel az ügyintéző a dolgokat és 3-szor vissza kellett mennem, mert bár a kártyára az új nevemet írta, a rendszerben születési névként meghagyta a régi és ott vitatkozott velem, hogy az a születési nevem... Én meg kiterítettem minden okmányt, anyakönyvi kivonatot, hogy ő mégis mivel igazolná a régi a nevemet a helyemben? (A névváltoztatási okiratot leszámítva, amit nem hurcolászik magával az ember.) Az iskolai papírokat is cserélik. Ott kell elintézni, ahol a papírt szerezted, vagy az utódintézményben. Ha nincs ilyen, akkor az OH-nál. Utána még a régi névre érkezett posta is érdekes. Az ilyenek miatt érdemes magadnál tartani az érvénytelenített személyit.
2013. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. máj. 9. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Arra is készülj fel, hogy a régi ismerősök nem fogják egy könnyen megszokni azt, hogy új neved van, kivéve, ha eddig is máshogy hívtak.
2013. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!