Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyámnak meghalt a 7 éves...

A bátyámnak meghalt a 7 éves gyereke 1 hónapja, hogyan segíthetnénk rajtuk?

Figyelt kérdés
A felesége teljesen készen van, a bátyám csak miatta próbál erős lenni. Nem megy neki. Teljesen ki van készülve ami persze érthető is. A nő be van zárkózva, sír éjjel-nappal a tesóm meg sokat iszik, így próbálja enyhíteni de félek hogy velük is történik valami baj. Nincs másik gyerekük aki miatt kitartanának vagy összeszednék magukat. Amikor éppen józan akkor agresszív és mindenkivel ordibál aki mozog. Tudom, hogy nem könnyű de már eltelt 1 teljes hónap és a világ sajnos megy tovább. Szerintem 1 hónap után már nem kellene ennyire mélyen lenniük. Tudom miről beszélek, az első gyerekemet én is elveszítettem 2 hetes korában (mondjuk ő beteg volt de nem is tettek meg érte mindent!) . Szeretném ha tudnák, hogy ránk számíthatnak de nem hajlandóak beszélgetni. Nem is erőltetem. Mit lehet csinálni ilyenkor?

2013. máj. 8. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
azért 1 hónap.... kevés. évek is kevesek. én sem tudnám feldolgozni ha a gyerekem meghalna. hagyd had gyászoljanak. de nem kellene innia tesódnak.. magát is tönkre akarja tenni?? őszinte részvétem:( miben halt meg?
2013. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit akar csinálni de nem láttam még soha ilyennek. Ijesztő. Baleset volt. Egy idióta balfax nem figyelt oda és elütötte. Nem a gyerek volt a hibás. Ezt még túlélte, de pár órával később meghalt.
2013. máj. 8. 21:27
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

"Amikor éppen józan akkor agresszív és mindenkivel ordibál aki mozog."


Te sehogyan nem segíthetsz rajtuk ez már orvosi eset.Mert az egy dolog hogy gyászol de az nem jogosítja fel más emberekkel való ilyetén viselkedésre.

2013. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
99%

Részvétem :-(


Én nem voltam ilyen helyzetben, de olvastam hogy jót tehet, ha sorstársakkal beszélgetnek. Vesd fel nekik ezt a lehetőséget.


Legyetek mellettük, tudjanak róla hogy ha bármit szeretnének mondani ti meghallgatjátok őket. 1 hónap még tényleg nagyon kevés.

2013. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Az egy honap meg tenyleg keves. Annyit tudsz tenni, hogy latogatod, rendszeresen, de roviden, beszelteted, nem feltetlenul kell neked beszelned. Ha csak sir, az is jo, csak erezzek, hogy tamogatjatok, de nem surgetitek.

Ha latni sem akarnak senkit az is normalis.

Az en noverem 13 evesen halt meg, hirtelen es minden elozmeny nelkul.

Edesanyam elmondasa szerint az elso 3-4 honapban nem tert magahoz, ki is esett neki az az idoszak. Edesapam szinten erosnek akart latszani, otthon Edesanyamat vigasztalta, tartotta magat, de csak otthon, honapokig kisirt szemmel ment haza.

A sors fintora, hogy en ket nappal a noverem halala utan szulettem, meg ket testverem volt, tehat elvileg erosebbnek kellett volna lenniuk a tobbi gyerek miatt, ahogy te irod, de ez nem igy mukodik.

2013. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Jaj istenem nagyon nehéz most nekik.....hagyni kell 1 hónap nagyon nagyon kevés...
2013. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Egy valamit lehet csinálni. Hagyni őket, hogy feldolgozzák a fájdalmukat. 7 évig neveltek, szerettek egy gyermeket. 1 hónap alatt nem lehet túllépni rajta. Hagyjátok őket, majd megbirkóznak vele.. A legjobb barátnőmék 9 éves fiúkat veszítették el, és pontosan azt csinálták amit leírtál. A barátnőm bezárkózott a szobájába, és csak sírt.. A férje tombolt, ivott, sírt.. fél évig így voltak, végül is egymásra találtak, egymást vigasztalták. Nem sokkal később a barátnőm újra terhes lett..

Talán ez lesz a bátyádéknál is.

Egyébként a barátnőmék úgy találtak egymásra, hogy a család befizetett nekik egy tengerparti nyaralásra. 2 hétig távol mindentől és mindenkitől. Távol a fájdalomtól, és csak ők ketten..

2013. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Remélem tudok kicsit segíteni, hogy jobban megértsd őket. Nem akarom bárki gyászát elemezni, de a tied nyilván más jellegű volt a rövid ideig tartó kapcsolat miatt, nem volt annyi emlék vagy tárgy, ami feltéphette a sebeket, így neked picit gyorsabban ment a feldolgozása. És azt se felejtsük el, hogy minden ember máshogy él meg dolgokat, máshogy jönnek ki rajta a mély érzelmek.Azt ajánlom, olvass utána a gyász szakaszainak, neten is van sok hasznos cikk. Amiben most ők vannak:

TUDATOSULÁS- A temetés utáni hetek a gyász legnehezebb időszakát jelentik, a temetés után egyre fájóbban tudatosulnak az addig visszafojtott érzések. Ezek váratlanul, kontrollálhatatlannak tűnő módon és kavarogva bukkanhatnak fel. Gyorsan válthatják egymást a szomorúság, magány, tehetetlenség, megsemmisültség, kiüresedettség, félelem, szorongás, kilátástalanság, céltalanság érzései.

Még a kellemes élmények is fájdalommal telivé válnak. Sokakban dühöt vált ki, hogy a világ továbbmegy - miközben ő már nem lehet itt. A felerősödő harag azonban irányulhat például az egészségügyi dolgozókra Istenre vagy magára az elhunytra is. A harag önmagunk ellen fordítása a bűntudat, az önvádlás, amely az idő előrehaladtával eleinte egyre erősebbé válhat - irányulhat akár az elkövetett, akár a meg nem tett dolgokra. A gyermekek például gyakran azt gondolják, hogy saját gondolataik, rossz kívánságaik idézik elő a halált. Sokaknak úgy tűnik, hogy érzékelik is a halott jelenlétét - nem szimbolikus formában, hanem valóságosnak tűnő módon: hallani vagy látni vélik őt. Nagyon fontos tudnunk, hogy mindezek a gyász gyakori, normális velejárói, egyáltalán nem az "őrület" jelei. A gyásznak ez a leghosszabb és legnehezebb időszaka, amely hónapokon keresztül tart. Tünetei kezdetben erősödnek, később kissé enyhülhetnek, majd újra visszatérnek. Ez a hullámzás a gyász egyik sajátossága.

2013. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki a nagyszüleit, szüleit, testvéreit gyászolja, az a múltat gyászolja.

Ha valaki a gyermekét gyászolja, az a jövőjét gyászolja.

Itt nem lesz gyászidő. Ők örökké fognak gyászolni.

Fizikai képtelenség, hogy felfogja az, aki nincs benne.

Most hadd gyászoljanak. Te legyél ott a közelben, hogy meg tudd előzni, ha valami baj készül.

Ha úgy látod, avatkozz be határozottan, és ne arra figyelj, mit mondanak.

2013. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
ÉN másfél hónapig sírtam miután meghalt a kutyám. Szerintem tökre érthető ha kivannak és tuti még ki is lesznek egy jó darabig!
2013. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!