Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm anyukája, akit...

A barátnőm anyukája, akit nemrég óta ismerek, megkérdezte, hogy tegezhet-e engem. (úgy hogy én továbbra is magázzam) Szerintetek ez igazságos? 34/F

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 03:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nagyon furcsa szitu :D .Ez hogy zajlott?Megkérdezte,hogy tegezhet-e ,de megkért,hogy te továbbra is magázd ? Hát ki ő ??? Valami madame ?! Ez igy ebben a formában elég vicces .Lehet én teremtenék egyszer egy olyan szitut ,hogy amikor egy társaságban vagytok ,megkérném,hogy igyon velem pertut ... Na erre mit lépne ?
2013. máj. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Tegezni nem illendő egyoldalúan 14 év felett.
2013. máj. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%

Számomra maga a kérdés felvetődése is elég furcsa. Az én szüleim mindig tegezték a páromat és elég érdekesen jött volna le, ha ez máshogy alakul. A kedves anyuka feltehetően idősebb nálad, elvárja, hogy udvarias legyél vele szemben és hogy mutass felé egy kis tiszteletet. Te magad írod, hogy rövid ideje ismered. Majd ha jobban megismer és úgy érzi, hogy eljött az ideje, akkor biztos fel fogja ajánlani, hogy te is tegezd.


Szóval szerintem teljesen korrekt az elképzelése, semmilyen igazságtalanság nincs itt.

2013. máj. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
Hogyne lenne. Nem illendő valakit letegezni, hacsak nem egy idősek vagytok es 30 alattiak.
2013. máj. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%
Én azt is utálom ha bemegyek egy boltba és letegeznek. Visszamagázom erre tegezve válaszol sok bunkó. Mondd az anyjának hogy ilyen feltételek mellett nem tegezhet megis mit képzel
2013. máj. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Inkább a szituáció lehetett fura... "Tegezhetlek? De engem magázz!". Nehéz elképzelni...


Viszont, ha már így van, szerintem ebből ne csinálj gondot. Megértem, hogy nem esik jól, de nem ér annyit az egész, hogy ezen rágódj.

2013. máj. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Nem feltétlenül igazságos, de szerintem ezért felesleges feszültséget gerjeszteni az alakuló családban.
2013. máj. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Ez más szitu, mint amikor bemegyek a boltba, és letegeznek. Nekem mindig természetes volt, hogy szüleim tegezik a páromat, és engem is tegeznek a szülei.De nekem természetes volt az is, hogy én magázom őket, mégiscsak a szülei és idősebbek is.Ez így volt az akkor éppen aktuális páromnál is, és most is.

De miért probléma ez neked, kérdező?

40/N

2013. máj. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%
Azért az úgy szokott lenni, hogy a szülők tegezik a gyerek párját, ő meg magázza őket. Nincs ebben semmi.
2013. máj. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit pontosits: mit mondott az anyuka?


Mellesleg sok helyen - föként ha idös emberekröl van szó -, a gyerekek a szülöket (meg a pa´rjuk szüleit) nem tegezik, csak azok öket.

2013. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!