Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol igazságos ez? Van árvasági...

Hol igazságos ez? Van árvasági, van gyerektartás válás esetén, de mi van ha együtt a két szülő de nem segítenek?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, hogy nem várom, hogy a szüleim tartsanak, de egy kis támogatás jól esne néha. Megtehetnék, ha akarnák, de nem teszik. Oké, elfogadom.

Viszont itt vannak a barátnőim:

Egyik félárva, kapja az árvaságit. Ami ugye jár, ha tanul (azt hiszem 25 éves korig)

A másiknak elváltak a szülei az apjának még mindig kötelező fizetni a gyerektartást (azt hiszem hasonló feltételek vannak itt is)

Itt vagyok én. Szintén 19 éves. Fél éve kezdtem az egyetemet, nem jár semmi, (csak tanulmányi ösztöndíjat kapok) mellette dolgoznom kell.

Nem sajnálom egyiktől sem, örülök, hogy nekik könnyebb. Csak nem értem, hol itt az igazság? Tudom odaát :)



2013. jan. 4. 22:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Igen, a barátnőd kap pénzt, miközben az egyik szülője MEGHALT. Tényleg igazságos.
2013. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem sajnálom tőle a pénzt. És inkább két szülővel pénz nélkül.

De ott a másik barátnőm, az ő apjának kötelező támogatnia felnőttként is csak azért mert elváltak.

2013. jan. 4. 22:39
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nem igazságos. És még mennyi minden más sem az. :(
2013. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
A másik barátnődnél azért kötelező, mert az elvált férfiakat minél jobban lehúzza a volt neje és a gyereke. Ez a nem igazságos.
2013. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%

már csak 21éves korig jár az árvasági,én is kapom,és ez bármennyire zavar téged,az állambácsi inkább bekaphatja hogy csökkentette a korhatárt,ha meg zavar hogy kapja a pénzt gondold végig hogy eltemette az egyik szülőjét

az ilyen támogatásokat meg újra kell igényleni,az OKJ-és képzések esetén nincs erre szükség

2013. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem sajnálom tőle/tőlük. Csak azért ez fura így ahogy van. Inkább kapják ők mint azok akik a segélyért állnak sorba persze közben még egy percet sem dolgoznak.


A válásos dologgal pedig mint írtam egyáltalán nem értek egyet. Hisz az én apám is dönthetett, egy elvált apának is lehetne.


Érdekelne más országokban hogy működik.

2013. jan. 4. 22:45
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

A gyerektartásból, és az árvaságiból sokan a rezsit fizetik és ruháztatják a gyereket, hogy normális lakásban éljen, és legyen mit viselnie. Legtöbb helyen ezt a pénzt nem adják a gyerek kezébe.


Te sem kapsz a kezedbe pénzt, de gondolom van otthon víz, villany, és van ruhád is. Na akkor csak "segítenek, támogatnak" téged is.

2013. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
elárulom,egy egyedülálló szülő sem adja oda a gyereknek azt a pénzt mivel csak egy fizetésből élnek örülnek hogy ez a kevés ott van nekik pluszban
2013. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mindketten megkapják a pénzt!
2013. jan. 4. 22:55
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Pont most jöttem haza egy buliból ahol ott volt otársam akinek meghalt az apja és mondta, hogy 18at betöltötte így igényelhetné az árvaságit magának. Azt mondta, hogy nem teszi mivel ő elbulizná, az anyja pedig megteremt neki egy olyan légkört ami jó neki. Nekem a szüleim elváltak és kapunk 18 ezer forintot apától havonta amiből főként anya nekem tanév elején könyvet vesz, tanév közben meg a külön tanárokat meg a nyelvórákat fizeti. Nem a lehúzás van hanem az, hogy apa csinált akkor vállalja azt, hogy vagyok és támogasson valamilyen szinten. Én sem várom el tőle, hogy több százezret adjon, de ne anyának kelljen elő teremteni azt a pénzt amit én "felélek" a családban.


18/L

2013. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!