Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos ez?

Szerintetek igazságos ez?

Figyelt kérdés

van egy nővérem meg egy bátyám. a nővérem pár évvel ezelőtt megismerkedett egy pöffeszkedő alakkal, összejöttek. most van 2 gyerekük egy 4 meg egy 1 éves. szétmentek és a nővérem a két kicsivel ideköltözött.kis házunk van. 2 szoba, egy fürdő és egy konyha van benne. anyuval voltam egyszobába. a másik a bátyámé volt. 12 évet vártam a szobára

a bátyám elköltözött. 1 hétre boldogan fogadtam a szobát aztán a nővérem elvette.ez még ha nem volna elég az iskolai teljesítményem 5-ről 4-re romlott, mert a gyerkek

nem hagynak tanulni. az anyuk ráadásul még 25 éves és bulizik. anya dolgozik, apukám "rokkant" ezért nem tud a kicsik után szaladgálni tehát csak minimális szabadidőm van. és ennyi még mindig nem elég. a nővérem folyton durcizik, hogy mindent én kapok, csak mert kaptam egy 2500-FT értékű cipőt, és most anyák napjára is adtom a saját gyűjtött zsebpénzemből neki virágot meg bon-bont.

a szüleim pedig őt védik ha véletlen hangot adok a véleményemnek. nem értem! én vagyok ezért a hibás??? légyszi írjátok meg a véleményeteket!


2013. máj. 9. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

A szoba ügyében nincs igazad. A nővéred a két picivel nem tud anyukádhoz, a szobába költözni.

Apukád hol alszik? Mert írtad, hogy van, de rokkant, és te anyukáddal alszol. Akkor most ő hol alszik? Hárman alszotok egy szobában?

De a lényegen nem változtat. A nővéred kell, hogy osztozzon a két picivel a külön szobán.


Arról, hogy a gyerekek nem hagynak tanulni, beszélned kéne anyukáddal. Ez nem normális. Azért van a gyerekek anyja, hogy vigyázzon a picikre. Nővérednek el kéne mennie dolgozni, hogy hozzájáruljon a családi kasszához.


Abba se nagyon legyen beleszólása, ha kapsz egy cipőt/ruhát/egyebet. Főleg, ha te még tanulsz. Neki már magáról és a gyerekekről kéne gondoskodnia, nem csak a szülői segítséget elvárnia.


Mindent egybevetve: a szobában nincs igazad, de a többiben igen. Nővéred igyekezzen talpra állni, munkát keresni, és gondoskodni a saját gyerekeiről, keresni egy saját lakást. Az apuka nem fizet gyerektartást?

2013. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Megértelek, de te is értsd meg a szüleidet!

Mit kellett volna tenniük, ha bekopog a gyerekük a két unokájukkal? Elküldeni őket?


Gondolom, hogy nekik sem lehet jó. Te azon nyavalyogsz, hogy nincs saját szobád, de anyádéknak sincs!

Szerinted ők nem örültek, hogy kezdenek kirepülni a gyereke, és végre lesz egy kis nyugalmuk? Szerinted őket nem zavarja, hogy nem tudnak egy egészségeset szeretkezni, mert te ott vagy velük egy szobában? Nem is csoda, hogy nincsen kisebb tesód.


Más: Ne adja Isten, de ha veled is bármi történne felnőtt korodban, biztos, hogy hazaköltözhetsz majd, és nyitott kapuval fognak várni.

2013. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A novere nyugodtan kereshet munkat is.. Nem feltetlen kell neki gyesen lenni.

Es a kerdezonek mindenbe igaza van

2013. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de fizet csak az a baj vele, hogy olyan a nővérem, hogy a pénz nem marad meg a kezében. az előzőt sem a gyerekekre költötte hanem magassarkúra farmerre, körömlakkra...
2013. máj. 9. 16:18
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Na a kérdező is csak azt hallja meg, amit akar...

Legalábbis csak arra reagál.

2013. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Édesanyád vegye el tőle a pénzt. És ezért lehet leszavazni, de neki is hozzá kell járulnia az élelemhez + rezsihez.


A szobában akkor sincs a kérdezőnek igaza, a többiben igen. :)

2013. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
de a szobát most hogy gondoltad az egyikbe vagy te a másikba meg anyud apud nővéred meg a 2 gyerek 5-en? azt szeritnem te is érzed hogy az úgy elég érdekes lenne hogy te egyedül a másik szobába meg 5-en. persze az lenne az ideális ha mindenkinek jutna külön szoba.
2013. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem a szoba a lényeg. a lényeg az hogy rám haragszik a család ha egyszer szólok nővéremnek,pl hogy én is szeretnék megnézni egy filmet(digi TV csak abban a szobában van ahol ők vannak, a másikba sima antennás)de a 4-éves folyton a Minimaxot nézi és ha elkapcsolom ordít.vagy nem szabad meginni a tejet, mert a gyerk azzal alszik el, pedig csak egy kortyot akarok inni...
2013. máj. 9. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a szoba dolgot még meg is értenéd, ha a többi probléma nem lenne.

Az egy dolog, hogy az ember nem hagyja az utcán a gyerekét és az unokáit, de ha már 25 éves, ráadásul gyerekei vannak, legyen szíves felnőni, és gondoskodni róluk.

A szülőknek nem szabad megengedniük, hogy rájuk telepedjen, mert a vége az lesz, hogy mindenki neveli a gyerekeket, csak éppen az anyjuk nem. Sajnálni lehet, mert tönkrement a házassága, de mindentől mentesíteni azért nem kéne. Inkább arra kellene sarkallni, hogy álljon a saját lábára.

2013. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
5-nek: nem értem! mire nem reagálok?
2013. máj. 9. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!